Hozzászólások száma: 10
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Taxisokat toboroznak mentősnek A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2015.05.12. 19:48:06 / # 339279

Háá mondomén!
Az én szememet nem lehet megtéveszteni:-)


"Korábban 13 évig taxiztam, ráadásul a III. kerületben lakom, tehát pontosan tudom, hogy a hídon el fog fogyni a jobboldali sáv. A villamossínre pedig azért nem hajtok fel, mert végig kisebb gödrök vannak a sávban, amik ilyen sebesség mellett megdobhatják a kocsit. Továbbá az is a sínre hajtás ellen szól, hogy nehéz kikerülni a villamost, és ha nem sikerül, akkor nem lehet onnét visszajönni az 50 cm-es padka miatt. Ezért nem nagyon látni mentőt vagy tűzoltót már a villamossíneken, a körutat leszámítva."



Ismerje meg az internet új mentőssztárját, aki szerint 12 percen belül bárhová odaér a leggyorsabb mentős


Százezrek nézték meg a legfrissebb videóját, most elmondja, hogyan csinálja.

Csordás Tibor lassan tíz éve mentőzik, és az a tapasztalata, hogy 10-12 perc alatt bárhová el lehet jutni mentővel Budapesten, áll a Cink interjújában, amit a youtube-on villámgyorsan terjedő mentős videó feltöltőjével készített. Csordás szerint az emberek már jobban figyelnek a kék lámpás autókra, noha nem mindig ilyen sima az út, mint az a videón látható. Igaz, ez nem mindig az autósok hibája. A Cink a következő kérdésekre kereste a választ:

  • Miért Zuglóból ment Budára?
  • Aki nem tér ki előle, direkt csinálja?
  • Az Árpád-hídon miért nem ment át a jobboldali sávba, vagy miért nem hajtott fel a villamossínre?


Budapesten 15 mentőállomás van, mindegyikhez egy, esetleg két rohamkocsi tartozik, és ha ezeknek a fele éppen használatban van, akkor az esethez távolabbról kell kocsit küldeni. Gyakran ilyenkor is tudnak küldeni a közelebbi állomásról egy kevésbé felszerelt autót, amely addig el tudja látni a sérültet, amíg a rendes rohamkocsi meg nem érkezik, válaszolta Csordás.

A mentős szerint a legújabb típusú autók már olyan jól vannak szigetelve, hogy felhúzott ablak és akár csak kisebb hangerővel hallgatott rádió esetén is nehéz meghallani a szirénát. Baj egyébként nem akkor szokott lenni, ha nem hallanak meg, hanem akkor, ha megijednek a szirénától, és valami váratlant reagálnak. Ilyenkor nem megijedni kell, hanem kitenni az irányjelzőt, amiből már látja, hogyha ő jobbra indexel, akkor el lehet menni balra.

Korábban 13 évig taxiztam, ráadásul a III. kerületben lakom, tehát pontosan tudom, hogy a hídon el fog fogyni a jobboldali sáv. A villamossínre pedig azért nem hajtok fel, mert végig kisebb gödrök vannak a sávban, amik ilyen sebesség mellett megdobhatják a kocsit. Továbbá az is a sínre hajtás ellen szól, hogy nehéz kikerülni a villamost, és ha nem sikerül, akkor nem lehet onnét visszajönni az 50 cm-es padka miatt. Ezért nem nagyon látni mentőt vagy tűzoltót már a villamossíneken, a körutat leszámítva.

– válaszolta Csordás arra a kérdésre, hogy miért arra ment az Árpád hídon, amerre.

Mint arról beszámoltunk, igazi nemzetközi internetes siker lett abból a videóból, amit egy magyar mentős, Csordás Tibor töltött fel Youtube-ra pénteken. A videó, amit azóta csaknem 400 ezren néztek meg, még a  Reddit  főoldalára is felkerült egy időre.



hiénakutya 2015.05.11. 16:42:44 / Módosítva / # 339247


hiénakutya 2015.05.11. 16:40:40 / # 339246
Én mentőztem a honvédségnél, szintén egy remek UAZ haszongépjárművel.Azt konkrétan telibeszarták.
alelölülő 2015.05.11. 16:37:22 / # 339243
Hát persze, te nem mentél 2-3 perces címekre!


tomajer 2015.05.11. 16:37:05 / # 339242
Én élveztem. 
Bár volt pár helyzet ahol én nem bíztam volna ennyire a szembejövőkben.
De ne felejtsd el, a kamera látószöge szűkebb...  másképp látod ott.
De tény, sose mentem szirénával.

Anno ifjú koromban, amikor a Bkeszi Máv szanatórium ig. sofőrje voltam, akkor hisztiztem a dirinek, hogy szerezzen villogót, elvégre kórházigazgatók vagyunk vagy mik?!? :-)
De nem akarta.
Ottani öreg patrónusom Józsi bácsi, aki a nagyongyors UAZ mentővel járt, azt mondta, ő biza sose kapcsol hangot, mert a töketlen autósok csak összefossák magukat előtte...
Hittem neki.  Meg néha látni is ilyeneket.
De ez a videó azért bizonyította, hogy van hatalma a szirénának....
hiénakutya 2015.05.11. 16:28:31 / # 339238
Menj már, pasztmek, a víz levert csupán attól, hogy megnéztem!:-D
tomajer 2015.05.11. 15:08:35 / # 339231

Régi szép, háromperces címfelvételek... :-P


alelölülő 2015.05.05. 08:24:18 / # 339132

alelölülő 2015.04.28. 12:23:29 / Módosítva / # 339027
Mindenképp becsülendő, ha valaki hajlandó karitatív munkát végezni, persze van igazságod abban, hogy nem a riherongy tolvaj államnak kell ilyen munkát végezni, hanem mondjuk egy alapítványnak.
Államot ugyanis minimál-szinten működteti a szervezett bűnözés, és ellopnak minden megtakarított forintot.
karo 2015.04.28. 10:43:55 / # 339026

Ezért tart itt ez az ország, mert mindig találnak valakit aki olcsóbban vagy ingyen megcsinálja a piszkos munkát. Nem taxisokat kell toborozni, hanem megfizetni a mentősöket és akkor nem fognak tömegesen felmondani. 90.000Ft-ért persze, hogy nem fog 12 órába gürizni, a Tesco-ba többet kap árufeltöltőként. A karitatív munka szép dolog, én is szoktam jótékonykodni ha engedi a pénztárcám de ezzel nagyon nem értek egyet! Sőt, el mennék mentőt vezetni én is, ha arról lenne szó, hogy annyira dübörög a gazdaság, hogy nincs szabad kapacitású munkaerő.