Hozzászólások száma: 267
Oldalszám: 14
Témakörök > Droszt Híradó > Pécsi Taxisok A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Fixi 2006.09.12. 18:14:29 / # 30797
avatar
Szia! Ezt nem telhetetlenségnek, hanem törvénysértésnek hívnám. Elhiszem, hogy érdeketekbe állna, hogy más utánzatokkal összemossák a Fix taxit, de ez ellen minden Fórumon kiállok! Ez főleg tőled furcsa,hisz ti is több évet küzdöttetek az utasokat megtévesztő utánzatok ellen: 1996. évi LVII. Törvény (a tisztességtelen piaci magatartás és a versenykorlátozás tilalmáról) 6. § rendelkezéseire miszerint: Tilos az árut, szolgáltatást (a továbbiakban együtt: áru) a versenytárs hozzájárulása nélkül olyan jellegzetes külsővel, csomagolással, megjelöléssel - ideértve az eredetmegjelölést is - vagy elnevezéssel előállítani vagy forgalomba hozni, reklámozni, továbbá olyan nevet, megjelölést vagy árujelzőt használni, amelyről a versenytársat, illetőleg annak áruját szokták felismerni.
Fixi 2006.09.12. 16:59:58 / # 30796
avatar
Sziasztok! Rossz irányból közelítitek meg az árképzésemet. Én nem sajnáltam az időt és fáradságot, Pécsett (még a Zóna taxi megalakulása előtt) egy térképen felosztottam és így alakítottam ki a tarifámat. (www.fixi.hu) Én onnan közelítem meg a szolgáltatásomat, hogy annak igénybevétele előtt az ügyfél tudja a fuvardíjat. Nálam bárhová 900 Ft kb. egy évig volt érvényben, mivel fél év után páran felmatricáztak TAXI 900-ra. Ekkor jelent meg a tetőjelzőmön, hogy Fix taxi 1000, tehát, hogy megkülönböztessenek, árat is emeltem. Most már Taxi 1000 –ből is több autó tűnt fel. Igen is különböztessenek meg azoktól, akik egy más által kijárt rendszeren csak élősködni kívánnak, hisz jelentős többségük a kezdetekkor, mikor még a rendszer nem volt bejáratva, különböző más formációkban tevékenykedtek, és várták, hogy az történik velem, mint egy korábbi hasonló rendszerrel működő taxissal - csődbe menjek. - Na ez nem jött be. Vannak, akik még avval sem elégszenek meg, hogy Budapestről tetőjelzőt és matricát vásárolnak, hanem nagybetűvel kiírják egy, a városban már működő taxi nevét, szerintem velük is kellene foglalkozni. Elhiszem, hogy a többiek érdeke, hogy a másolatokkal összemossanak minket. Nem az a célom, hogy fillérekért járjak, és mindenki ára alá menjek. Még valamit, Én nem voltam más formációkban, ahonnan névjegykártyával pár száz forint elengedésével szerezhessek utasokat, hanem az utcán kiültem azokat.

tomajer 2006.09.12. 13:38:55 / # 30798
Helló! Csak különböztessük meg ezt a Fix fuvardíjat, a miáltalunk hőn óhajtott Fix tarifától, mielőtt valaki összemossa a kettőt. Tehát ez ugye, a városon belül, bárhonnan bárhová, xxx forintért Fix tarifa? Persze költői kérdés vot, mert tudom hogy az. Javasolnám a lelkes Fixinek, hogy menjen el egy tanulmány útra Sopronba:-( Ott elkezdték, ezt a játékot 800.- forintról, és most azt hiszem 399.- nél tartanak. Mert mindegyik azt mondta, hogy egy kilóval olcsóbban még én is meg tudom csinálni! A Longi jövőképe tökéletes. Ezzel (és bármilyen árversennyel) az egész szakmát értékeljük le. A saját munkánkról állítjuk, hogy "csak" annyit ér:-( Gondolkozz el ezen, és azon a lehetőségen, hogy miből fogtok élni, ha mind a háromszázegynéhány taxist rákényszerítetted a városban, hogy utánnad menjen az árral?!?
longi 2006.09.12. 11:40:21 / # 30795
avatar
Megragadnám az alkalmat és szeretném elmondani a véleményemet a fix tarifáról és az ezzel együtt járó jelenséggel, ami egyre kezd elszaporodni a nagyobb városokban. Ez az én véleményem, biztosan sokan nem értenek vele egyet. Addig jól meg lehet belőle élni ameddig csak néhány, van a városban. Sajnos az a probléma, hogy Pécsett is kb. 350 taxis próbál megélni ebből a szakmából. Minden bizonnyal nem fogják szájtátva nézni, amint néhányan meglehetősen jól forognak, amíg ők csak ácsorognak. Egyenesen következik, hogy egyre többen és többen fognak hasonló módszerrel dolgozni, bármennyire is fáj ez annak, aki az elsők között kezdte el ezt az utas csalogató tarifát alkalmazni. A végeredmény pedig már előre sejthető, amint felszaporodik a létszám, már nem is lesz olyan jó biznisz, mert egy városban adott a hívásszám és kevés fuvarból nehéz megélni, főleg ha alacsony a viteldíj. Kinek jó az, ha az egyre növekvő terhek ellenére lefelé kell menni a tarifával (az utasoknak minden bizonnyal) bár ezzel is vitába szállnék, mert kevés bevételből nehéz üzembiztos jó állapotú autóval szolgáltatni. Sokan elfelejtik taxisok közülünk, hogy eljön az idő, amikor halaszthatatlan lesz autót cserélni és akkor kénytelen lesz számot vetni azzal, hogy ugyan eddig jól elvoltam, de autóra egy fillérem sincs.

longi 2006.09.12. 10:18:01 / # 30787
avatar
Szerencsére a Mecseken a fák között nincs webkamera:-)))

longi 2006.09.12. 09:21:07 / # 30794
avatar
Szia bocsánat, de szeretném leszögezni, hogy semmi kifogásom nem volt az ellen amiért hozzászóltál egy Volános fórumban, de az hogy ott sértegeted a csapatunkat a joggal felháborított. Amint a példa mutatja itt is, kibújtál a bőrödből, mert a fixis topikban az elsők között próbálod felhívni a figyelemét egy másik csapat telhetetlenségére. A mostani megjegyzésedhez "és aki éjszakásoktól rengeteg munkát elvitt főleg hétvégén egerészik" pedig annyi kiegészítés, hogy nem csupán rólad van szó, hanem a Pécsett dolgozó összes Fix taxisról, akiktől te elhatárolódsz.
Fixi 2006.09.12. 06:22:55 / # 30793
avatar
Én:

törölt felh. 2006.09.12. 06:08:56 / # 30791
avatar
Szia! Az asszony meg nézi otthonról, hogy dolgozol-e?
Fixi 2006.09.12. 03:35:41 / # 30790
avatar
Akartam képet is küldeni, de valami miatt nem ment át.

Fixi 2006.09.12. 03:11:31 / # 30789
avatar

Fixi 2006.09.12. 03:05:37 / # 30788
avatar

Fixi 2006.09.12. 03:04:44 / # 30792
avatar
Sziasztok ! Bár egy másik fórumon megkaptam, hogy mit keresek egy Volán taxi fórumban, veszem a bátorságot és ide is hozzászólók. Bemutatkozom, én vagyok az egyik, akit ("nem lehet késsel villával megreggelizni, Pécsett"). (Droid) "és aki éjszakásoktól rengeteg munkát elvitt főleg hétvégén egerészik" (Longi) /Nem szószerinti idézetek./ Rossz irányból közelítitek meg a problémátokat, mielőtt másban keresnétek az ellenséget. Ha egy formáció egyre nagyobb piaci részesedést szerez, megkérdezném magamtól: - Jól végzi a vezetőség a munkáját nálam? - Mit csinálok rosszul, hogy ha fogyatkozik a hívásszámom? - Nálunk mindenki megfelelő minőségben szolgáltat? Egyet azonban le kell szögeznem, Fix taxi egyelőre egy van Pécsett, ez mellett egy Fix taxi partner dolgozik. Nem vagyunk összemosandók azokkal, akik más arculatából kívánnak megélni, valamiből csak a hasznot lesik, de áldozatot nem kívánnak hozni egy formáció kialakítására és fenntartására. Így fordulhat elő, hogy hasonló arculattal mindenki más árképzést alkalmaz, és Pécsett Főtaxi és Főtaxi között is más-más tarifa van alkalmazásba. Törvénytelen eszközökkel piacra lépés akadályozásával csak rövid ideig lehetséges másokat visszatartani. Melyik Önkormányzat kockáztatja meg, hogy a Verseny Felügyelet megbírságolja? Egyelőre ennyi. Üdvözlettel: Pécsről
tomajer 2006.08.30. 22:54:21 / # 30786
Nézem.
longi 2006.08.30. 22:36:37 / # 30785
avatar
Tamás küldtem egy emailt, ha van pár perced légyszíves lesd meg.

tomajer 2006.08.30. 22:26:32 / # 30783
Húzzunk bele? :-)

longi 2006.08.30. 22:23:26 / # 30784
avatar
Azt, hogy "nem fog fájni", mintha már hallottam volna valakitől.
tomajer 2006.08.30. 22:19:49 / # 30782
Pedig még nem haraptuk le senkinek a fejét:-) Hallóóóóó! Pécsiek! Tessék megszólalni! Nem fog fáájníííí!:-)))
longi 2006.08.30. 22:15:32 / # 30781
avatar
Olyan érzésem van mintha a pécsi taxisok közül egyedül én interneteznék Pécsen. Sehol egy kolléga aki néha életjelet adna magáról. Pedig úgy tudom, hogy egyre gyarapodik a netezők száma nálunk is. Vagy ennyire bátortalanok lennének?

longi 2006.08.29. 00:22:54 / # 30780
avatar
A Széchenyi téri webkamera.

tomajer 2006.08.21. 23:16:42 / # 30779
Tessen odafigyelni!:-) Te vagy a szemünk, és fülünk!
Oldalszám: 14