Hozzászólások száma: 76
Ugrás a hírhez Oldalszám: 4
Témakörök > Hírek fórumai > Taxis problémák Magyarországon 2010 ??? Nem nem! Taxis érdekvédelem Magyarországon 2010!!! :-( A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
TESZ 2010.03.28. 20:26:38 / # 24143
avatar
Helló Tamás ! EGYSÉGESEN MIT IS KÉNE CSINÁLNUNK ? Igen. Egység az talán soha nem volt. Ha volt is nem olyan értékrendű, amit ma, amikor szükség lenne rá tudnánk használni. 6000x1 ember= a mai állapotok. Nem kell feltalálni semmit! Én úgy gondolom, hogy túl van ez a MAI taxizás bonyolítva. Túl sok az élősködő. Telefonszám tulajok, autógazdik stb. Talán túl is van reagálva a mostani frász.Egyszerűen hagyni kell megfulladni a szotyit.Az emberek többsége csak dolgozni akar, mert így tanulták. Munkát-kenyeret! A vállalkozás egy picit más! Talán, ha minden taxis csak az 1 es tarifát lenne hajlandó üzemeltetni és erről tájékoztatná a fuvarszervezőt / T.fuvarszervező 2010.Április 1 é től a megnövekedett kiadásaimat kénytelen vagyok továbbháritani/ is kellő módon és ő meg eldöntheti,hogy mit tesz. Álmodozzak még? A TAXIS legnagyobb ellensége a TAXIS. Mit lehet tenni? Találjatok ki valami okosat és tegyétek közzé! 1 emberetek már van hozzá ! Talán ha szorul a hurok több is lesz! Miért kell ezt átélni?! Addig elmegyek szabira vagy dolgozok a drosztokról , na nem sokat , mert a család is fontos! Szebb jövőt!
tomajer 2010.03.28. 19:24:53 / # 24142
Nekem az utolsó bekezdés tetszik a legjobban:-) Szerintem a Buda és a City megalakulása után, az összes többi "felesleges" volt:-)
kínai büfé 2010.03.28. 18:56:47 / # 24141
avatar
reklámpénz?ugyanmár.barterben ment a reklám,leutazták a cégek,majd amikor elfogyott a reklám kontra taxicsekk keret, megindult a lejtőn.egy forintot sem tett bele a pásztor gábor
csogu 2010.03.28. 18:46:37 / # 24140
Semmi gond...kívánom annak, akinek ez a véleménye, hogy legyenek olyan gondjai mint nekem és olyan jövőképe is. Mentem tovább...
dorong 2010.03.28. 18:41:46 / # 24139
avatar
Ühüm..persze :)
dorong 2010.03.28. 18:37:49 / # 24138
avatar
Hagyjuk már ezt azt "oszd meg és uralkodj" szöveget kérem, eleget olvasom az "örökzöldben" :)) Nem értek Veled egyet, de hálistennek ezért van a fórum, vitatkozásra :) A nagyobb cégek.... A City? Ugyanmár...lehet ott is sírnak,de a tarifájuknak köszönhetően még mindig jól megy a válsághoz képest. A Főtaxi? Ugyanmár...egy ágazat a tulajdonosoknak a sok közül, nem abban van a pénz. A Tele5? Na igen.Pásztorkának egy vasa sincs,testvérkéje ügyesen szétverte a rendet, több lékkel süllyedő hajó.A Taxi4 You amit meg elindított egy vicc, attól nem fog tönkremenni a Taxi4. A 6x6? Ugyanmár...Nem hallom hogy ott olyan nagy gáz lenne, és ahol csönd van, ott mindig meg van oka. A Taxi4? Már a megalakuláskor is felesleges volt, a Budából eladott pénzbevételnek köszönhetően volt lové a reklámra, az alacsonytarifa szinten tartásához, fel is daggadt a lufi 600 főre, csak ezért sorolom a nagyobb társaságokhoz.De a topicja mindent elárul, pukkadozik az a lufi is.A testvérek harca lesz annak a cégnek is a veszte.
csogu 2010.03.28. 18:26:54 / # 24137
Napi 2x étkeztem, ebből 1x általában meghívott valaki...én kérek elnézést...telhetetlen voltam.
tomajer 2010.03.28. 18:11:48 / # 24136
A jó kis oszd meg, és uralkodj:-) Szerintem a java részük önként ment oda, és a nagyobb cégek, igen kétségbe is vannak esve emiatt.... Ne állítsuk már őket úgy be, mintha még mindig a kis menekülőcégek lennének, ahol összegyűlik, a sok máshonnan kirúgott, vagy teljesen lepusztult autóval rendelkező taxissereg. Nem! Ezek a kollégák, döntést hoztak, és mentek. Rossz döntést. Szerintem....
dorong 2010.03.28. 17:50:15 / # 24135
avatar
Nem bántásból mondom, de diplomáciai érzékeknek hiányát vélem felfedezni a főszerkesztő Úr-nál hogy a barátját is belekeverte.Elég lett volna annyit írni, hogy vágjam pofán a barátomat aki a szotyihoz ment? De nem ez a lényeg... Igen.Taxisták is vannak, ahogy mondád.Vannak köztük rendes kollégák is igen.Őket sajnálom is. De java részüket mind kivágták / vagy kivágták volna / a nagyobb cégektől, Te is tudod miért... Az egységről szerintem pedig kár ábrándozni, jó darabig...
tomajer 2010.03.28. 17:40:04 / # 24134
Pont azért kevertem bele a Csogut mert a barátom. Senkinek semmi köze ahhoz, hogy mit kezd a jövedelmével, és az miért kevés neki. Az előző cégénél lévő munkatempót, mindannyian látjuk az utcán. A kérdés lényege, hogy én mit tehetnék, egy barátommal, kollégámmal, azon kívül, hogy elküldöm a pi..ba? (megtörtént) Mert te itt egységes fellépést kérsz számon rajtunk? Egységesen mit is kéne csinálnunk? Vazze! Nem is lehetünk egységesek, legfeljebb kétségesek, merthogy azok is taxisták, akik odamentek....
dorong 2010.03.28. 17:37:36 / # 24133
avatar
Értem én mire gondolsz, csak tudod a fa eltakar :) Mondok egy példát amit érezhetsz úgy hogy érted/értetek tettek ( csak hogy lásd Te is a fától az erdőt :)) ); Belváros.Lehúzodó oszlopok a földbe.Galamb utca.Rémlik?Az általatok oly kedvelten szapult szervezet elérte, hogy a taxisok legalább áthajthassanak.De Ti (taxisok), persze kihasználva a lehetőséget,nem feltétlen arra használtátok amire.Így, szépen ezt a lehetőséget is elqúrtátok.Nem kicsit.Nagyon.Hamarosan csak biciklivel, meg DT-s rendszámmal lehet majd behajtani. (Más kérdés hogy a helyzet jogszerűségével miszerint egy kerület csak úgy ukkmukkfukk lezár önhatalmúlag a forgalom elöl egy körzetet,abszolute nem értek egyet) Mondjak még példát? :)) "Ha engem felkérnének egyszer egy ilyen szerepre" Vigyázz mire vállalkoznál...szerintem fogalmad sincs miből áll manapság egy vezetői szerepkör.Csak azt hiszed, azt csinálhatsz amit akarsz.És ahogy szeretnéd...
dorong 2010.03.28. 17:30:06 / # 24132
avatar
Pici a bors...de :)) De félretéve a mókát, nem kellett volna belekeverni Csogut, de ha már... Te is tudod, én is tudom, meg ő is tudja ( max nem vallja be önmagának )Csogu nem azért ment el az előző cégétől,mert olyan nagyon szarul menne a cégnek, hanem kissé tovább nyújtózkodott mint ahogy a takaró ért.Had ne kelljen példát hoznom, mert úgy gondolom az viszont már Csogu személyes magánügye.Neked mint barátjának (mert ugye az vagy? :)) ) tudnod kell. Ő is azt hitte ha valahol "szól az urh" majd lesz fóka dögivel... Aki meg komolyan szó szerint értette a "törjétek el a kezét" csak sajnálni tudom.Arra akart utalni a tisztelt író, hogy "olcsó húsnak híg a leve" és jópáran még önként is főzik ezt a levest.
málna 2010.03.28. 17:18:44 / # 24131
avatar
Nagyon sok igazság van a mondataidban és köszi a bókokat, de úgy érzem egy picit nem látod az erdőt a fától..:)Ezt nem értünk hanem magukért teszik.Egyet mondj amit értünk tettek...azon kívűl, hogy a Citynél élen járnak a tenniakarásnak. És a többi? A többi miért nem zárkózott fel akkor, amikor a City kérte, hogy érjük el lassan a maximumot..? Segítek...A szomszéd tehene, ha érted , hogy mire gondolok. :)) Ha engem felkérnének egyszer egy ilyen szerepre...Hát igen.Ez mindenképpen felelősséget jelent elsősorban.Felelősség az ott dolgozókért és a szakmabeliekért.De hidd el, nem elég vezetni egy céget, ahhoz kell egy olyan tulajdonos, amely tud áldozni és gondolkodni...És ebből van kérem kevés!
tomajer 2010.03.28. 17:17:18 / # 24130
??? Mit kéne nekünk tennünk? Odaállni, és pofánverni a Csogut??? Tényleg ez a megoldás? Mi az utcán csináljuk ki őket? Tömegverekedés? Nagyok a kicsik ellen? /csak tudnám, akkor én melyikbe tartozom?:-)))/ Vagy hogy gondolod?
dorong 2010.03.28. 17:04:31 / # 24129
avatar
Jellemző a hozzászólások többsége... Ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs rajta sapka az a baj. Így álljon ki értetek akár csak egy cég vezető is.Teljesen felesleges.Abba is belerúgtok azonnal aki legalább tenne értetek.De nektek semmi nem jó ( hozzáteszem az itt írogatók többségére gondolok, mert lehet sokan (???!!!) olvassák ezt a honlapot, de tizedszázaléka ír a szakmának, egy olyan honlapon ami nekik készült....szánalmas eredmény szakmailag úgy gondolom) Nazoli és Málna is nagyon okos, ötletei vannak az utcáról, de kíváncsi lennék,ha csak fél évre ülhetnének fuvarszervező székbe, mennyire jutnának. Gyanítom semmire. A legutolsó jó kis taxis "demonstráció" (???!!!!) is megmutatta. Hát küzdjetek a szotyikkal, ahogy tudtok.Aztán jusson eszetekbe mind az a kollega aki a volán mögé borulva szenderül jobb létre a stresszes szakmában. Mert arra is képtelenek vagytok hogy legalább az arcátlan tarifákkal dolgozó cégek ellen fellépjetek egységesen. De nem lepődtem meg.Ez jellemző a magyarra.

baupexim1 2010.03.28. 13:36:12 / # 24128
avatar
ingyenélő banda... szemen köphetitek magatokat!!!
málna 2010.03.28. 13:23:18 / # 24127
avatar
Tisztelt Anonymuser! Csak Nazoli szaktársamat tudnám ismételni..Sajnálatos tény, hogy azon fuvarszervezők, akik veszélyben érzik a csökkenő bevételeik végett a szakmában elfoglalt poziciójukat, most rohannak "anyuhoz", hogy segítsen mert elvették a játékszerét, oda a hatalom! Szégyen, hogy akkor, amikor a FIX tarifa rendezte volna ezeket a problémákat, elleneztétek és mindent elkövettetek a megakadályozására! Most pedig teljes felelősséggel, minket taxisokat akarsz 100%-os hibaforrásnak beállítani...Elképesztő! Ha esetleg még nem mondta volna Neked valaki, egy céget vezetni felelősség! Felelned kell több száz vagy ezer család megőrzéséért és fenntartásáért, a munka folyamatos biztosításáért! Akkor Ti cserben hagytatok több ezer taxist....most pedig pityeregtek...Akkor mi mit tegyünk..? Kérlek gondolkozz el egy picit ezeken, hiszen egy jó cégvezető nem akkor lesz igazán elismert mindenki szemében, amikor üzletileg sikeres, hanem inkább a humánpolitikai munkássága végett(is)!

smokie09 2010.03.28. 04:32:36 / # 24126
avatar
Pont ezt akartam én is írni... Azt írja Sarolta, hogy: "Az erőfölény hiányát az is alátámasztja, hogy a piacon éles verseny folyik. Erre jó bizonyíték, hogy az egyik vagy másik vállalkozás által indított reklámozási célú árcsökkentő akciókra válaszul a másik, vagy a többi hasonló helyzetű taxis vállalkozás is árcsökkentéssel, vagy más, hatásosnak vélt reklámozási, értékesítést ösztönző akcióval reagál." Tehát, Ők meg vannak győződve róla, hogy a taxitársaságok, komplett taxis vállalkozások, holott, CSAK! drágapénzért fuvarszervező tevékenységet folytatnak. (taxinélküli taxivállalat:D) Ezt adják el a taxistáknak majd egy havi minimálbérért, amit netto kifizetve ugye nekünk nem annyiba kerül kitermelni:( Valahogy erre kellene kihegyezni az egészet, és akkor mindjárt egy kicsit más aspektusból is nézhetné a Sarolta.
nazoli 2010.03.27. 05:05:29 / # 24125
avatar
Feltételezhetően te egy cégvezető vagy. Ha ez így van, akkor számomra elég szánalmasnak tűnik, hogy felhívod a GVH figyelmét egy honlapra, és ettől eredményt vársz. Én a helyedben úgy csináltam volna, hogy följelentem az illető céget a GVH-nál. Pontosan megjelölt jogszabályi hivatkozásokkal, stb. De hát ezt neked tudni kell. A bevezetődből inkább az tűnik ki számomra, hogy te is pontosan tudod, hogy ez így nem fog menni, komolyabban lépni nem akarsz, vagy nem mersz, és inkább a taxisokat biztatod valami baromságra, valami köztörvényes cselkményre, amelyet te magad sem tennél meg. Pedig hát számodra is adott a lehetőség! Nosza! Törd el az illetők ujjait! Vagy esetleg, mint cégvezető, meguntad a saját tehetetlenségedet, tehetségtelenségedet, meg azt, hogy téged szidnak az embereid, és ezért próbálod a taxisokat egymás ellen fordítani? Baszki! Ez nagyon durva! Egy cégvezető nyilvánosan arra buzdítja a taxisokat, hogy törjék el a többi taxis kezét! Nem tudom, melyik a te céged, de nagy szarban lehet! És ezek után azt is tudom, hogy miért!
attus 2010.03.26. 14:10:13 / # 24124
avatar
Ha jól értelmezem ezt a beadványt te írtad?! Tudom, hogy adott esetben ez a saját érdekeidet is sérti, de ha bele fogalmaznád, hogy egy a szolgáltatáshoz szükséges eszközzel nem rendelkező vállalkozás részéről kialakítani ilyen árakat igenis erőfölényes magatartás talán máshogy vizsgálnák?! Ez vonatkozik a többi szotyitaxira is! Feltételezem, hogy a te céged, nem tartozik ezek közé, tehát adott esetben te védekezhetsz azzal, hogy te a megfelelő tarifát erőlteted rá az alvállalkozóidra! Egy próbát talán megér...
Oldalszám: 4