Hozzászólások száma: 552
Oldalszám: 28
Témakörök > Droszt Híradó > BUFI THE KING FAN CLUB A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
BUFI 2007.02.22. 09:35:24 / # 21995
avatar
Igen ezt kihagytam.Bármilyen jutalomcim csak ugy vehető fel mintha rendes cimet venne fel csak többet nyomhat!Tehát a 2p.-es cimre nyom 5-öt és szól hogy,jutalomcim megkapja de ott kell lenni 2perccel.Ha esetleg megmérik és késik jár a tiltás!Üdv
BUFI 2007.02.22. 09:31:15 / # 21994
avatar
Alapból/tudom ezért sokan haragudni fogtok Rám/nem adnék semmiért semmit.Ez sajnos benne van a pakliban,hogy megégünk!Tudom régen ezzel senki nem foglalkozott mert dögivel volt cim és ha megégtem 5p.belül már mentem is a másik cimre!Most,hogy kevesebb a munka,több a rezsi,pocsék a guruló új helyzet állt elő.Minden cég próbálja ezt a kérdést orvosolni.Ki igy ki úgy.

--0-- 2007.02.22. 09:30:20 / # 21990
avatar
a bármilyen címet fel lehet venni-vel az a gond, hogy sokan visszaélnek vele. felvesz egy valamit a jutalomcímért, majd rákiabál a zsíros előrendelésre. bár nem tudom, nálatok az előrendelésre időre vagy 3-6- stb. alatt kell odaaérni.
--0-- 2007.02.22. 09:25:58 / # 21989
avatar
drosztokról: a cél az, hogy senki ne járjon rosszul. mivel a drosztokhoz a rendszer automatikusan hozzá rendeli a címeket, ezért ha nyomkodni szeretnél nem állsz meg a környéken, mert értelmetlen. néha persze előfordul rendszerhiba. drosztok azért jellemzően olyan helyeken vannak, ahol munka is van. megégés: ha az utolsó címemen megégek, nem megyek haza, mert a következő cím úgyis az enyém. jutalomcím: a szolgálat nálunk fizet a taxiszolgáltatásért. legfeljebb számlát kér a munkáltatója nevére. mi is fizetünk a címközvetítési szolgáltatásért. persze ha egy régi barátomat viszem dolgozni, mert szívességből megkér, az az én dolgom. cserébe majd segít felépíteni a házamat hétvégén. :)
BUFI 2007.02.22. 09:21:51 / # 21988
avatar
Szia.Amit leirtál az nálunk kb.90% ugyanigy működik. Drosztot nálunk is 2x dobja a diszi utána cimkiadás.Ha közben a kolléga "felébred"a cimet nem kapja meg ellenben 24ó letiltással gazdagabb lett! Ha a diszi esetleg elrontja a drosztot nálunk is püfölnek mint a b....! A kötelező diszpécserbehordás megszűnt igy a szabadjáték is! Nehezen eladható cimeknél maximum 2 cimet vagy +500ft kiállási dijat ajánl fel a diszi!Természetesen nem a megrendelő hanem a RT fizeti a pénzt! Megégés esetén csak akkor jár jutalomcim ha a központon keresztül történik a lemondás és a kolléga már a cimen áll!Ha valaki drosztról ment akkor ha akar visszaállhat természetesen droszt1-nek! A megégésnél nálunk is az első felvett cim törli a jutalomcim lehetőségét! Talán ami a legnagyobb különbség az az,hogy bármilyen cimet fel lehet venni jutalomcimként legyen az előke,reptér,szálloda stb. Egy kivétel van természetesen és ez a vidék illetve külföld de ez azt hiszem normális! A szabály elvileg ez lehet sőt biztos előfordul,hogy hibázunk de törekszünk arra,hogy minél kevesebb legyen a hiba! Üdv BUFI
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.22. 07:48:25 / # 21987
avatar
Szia! Nem nagyon tetszik a rendszer amit leírtál. A drosztokról: Ugy veszem észre ,hogy a drosztos nem járhat pórul. Minden neki kedvez. Pl. feldob a d. egy drosztos címet valaki felveszi öttel és nyom a drosztos,akkor már szerintem nem kéne neki adni. Mert kettővel miért nem nyomott? A megégés: Ha utolsó címemen megégek és hazamegyek aludni,akkor 8 óra múlva már nem jár e rendszer szerint. Ez nem tetszik. Jutalomcím: Hasonló a gond. Sokszor előfordul,hogy utoljára viszek egy szolgálatot aztán pihi. 8 óra múlva már nem jár a megérdemelt jutalom?
nemkar 2007.02.22. 07:07:59 / # 21986
avatar
BUFI! Mi nem ismerjük egymást, de leírnám neked, nálunk hogy működik, a megégés, és a jutalom /bónus/ cím, /ami nálatok szabadjátékot jelent/ felhasználása. Lehet, hogy át tudsz venni belőle, az itt leírt /topic/ problémákra. Drosztokról: A diszi 2x szólítja a droszt elsőt, ha nem jelentkezik 2óra megváltható letiltás, mértéke 1 nap. Amennyiben a diszi soros címet dob fel, tehát véletlenül nem a sorból adja ki, abban az esetben két dolog történik: Aki felvette a címet, jelzi, hogy ez a cím soros, és akkor a címet elveszik tőle, és a sor elsőnek adják ki. A másik eset, hogy a sorban állok, püfölnek, így jelezvén, hogy vmi nem tetszik. Ezt a diszp. észleli, tehát rákérdez: mi a baj? Majd miután meggyőződött, hogy a cím soros, akkor a címfelvevő kollégától visszaveszi a címet, és kiadja a sor elsőnek. Megjegyzem ez kb. 2-3 sec., így a címfelvevő kollégának a kocsit beindítani sincs ideje, nem hogy a tutit elhagyja. A megégésről: Nálunk a megégéstől számított 1ó belül van lehetőség valamelyik címre „rákiabálni”. Ezt a lehetőséget az első címfelvétel azonban kizárja. Aki nem soros címen égett meg, az soros címre nem kiabálhat. Aki soros címen égett meg, az a reptér, és a budaörsi címek kivételével, soros címre is kiabálhat. Előkére viszont senki nem kiabálhat. Ezzel szerintem kizárható, hogy aki 23ó-kor megégett, az hajnali 3-kor 20’-enkénti címekkor, más elől elvigye a fuvart. Jutalomcím /bónus/ = szabadjáték: A diszp. nehezen eladható címeknél, 1-3 + címet adhat. Beváltási ideje címenként 3 óra. Ezt azt hiszem nem is kell ragozni. Ehhez az íráshoz egyébként a többiek /főleg Bao/ hozzászólását is szívesen venném. Kérdéseiteket szívesen várom, tudásomhoz képest válaszolok rájuk.

csogu 2007.02.21. 11:43:46 / # 21985
Bocsánat, nem nálunk, hanem minden piacvezető cégnél van ez így:-))
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:17:12 / # 21984
avatar
Ez nekem azért vérlázító mert soha semmim nem volt és annak ellenére hónapokig méregettek... Még régen...
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:12:55 / # 21983
avatar
Víg napot polgár! :)
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:12:10 / # 21982
avatar
Kapzsi,mert ha a p. n áll akkor szídjuk de ha mellénk áll akkor már tudjuk,még jobban utáljuk. Megfordul a fejemben,hogy elmennék e egy ilyen 3as brékréje. Mert Ő leszar engem,minket...
törölt felh. 2007.02.21. 10:09:52 / # 21981
avatar
nekem most mennem kell majd máskor folytatjuk. pá mindenkinek

törölt felh. 2007.02.21. 10:08:33 / # 21980
avatar
de ügyes mert először előkészítette a pályát. arra gondolok megalapozta a jó kapcsolatot a szolgálattal és gondolja így már majd könnyebb eladni az okosságát
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:06:58 / # 21979
avatar
Jópáran megállnak a hídon akikkel össze lehet nyomni.
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:06:06 / # 21978
avatar
Ha valaki batyuval nyom a podmóról akkor ne nézzen már senkit annyira le vagy annyira hülyének ,hogy odaáll mellé mondjuk a margit hídra.
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 10:04:48 / # 21977
avatar
Ez gondolom a nappali drosztosok problémája. Nappal egyébként talán jobb némely helyen a drosztrendszer.
törölt felh. 2007.02.21. 10:02:33 / # 21976
avatar
ezt nem értem ez mit jelent? arra gondolsz hogy miért áll át a hídhoz a 308?
törölt felh. 2007.02.21. 10:01:14 / # 21975
avatar
én jártam úgy nappal a mol drosztnál,hogy szólították az elsőt és nem nyom senki majd szólítják megint akkor nyom az arc én állok a budafokin a lámpánál a sorban és nem látom a drosztot mert tele van budásokkal majd az arc visszaigazol nekem a lámpa zöldre vált és látom hogy ő sehol :(

Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 09:57:32 / # 21974
avatar
Valahol mindenki tudja,hogy a másik kiféle miféle,de ha egy podmaniczyky tuning átáll a margit hídra az egyből kitűnik nem?
Bao, a FŐNÖK! 2007.02.21. 09:55:53 / # 21973
avatar
Ha a 37es vagy akkor azt gondolom rólad,hogy korrekt,normális régi arc vagy.
Oldalszám: 28