Hozzászólások száma: 523
Ugrás a hírhez Oldalszám: 27
Témakörök > Hírek fórumai > Zaccmester taxiba száll A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Kaa1o9 2006.04.19. 22:22:22 / # 16599
avatar
én is olvasnám ám, ha lenne mit :( kiváncsi fáncsi vagyok megmondták nekem többen is. de az is igaz, hogy hamarabb öregszem mint a kevésbé kíváncsiak!

törölt felh. 2006.04.19. 16:50:26 / # 16598
avatar
Fox kadét? Nyomja ezerrel és vívja a kezdők csatáit, de különben megvan:-) Dr. Taxis Ez a pontos neve:-)
tomajer 2006.04.19. 16:41:32 / # 16597
Jjaja! Mint a Fox. Az is eltűnt a ködben, amióta "Taxis" lett!
törölt felh. 2006.04.19. 16:00:28 / # 16596
avatar
Az hagyján, de el is tűnt...lehet már dolgozik és nincs ránk ideje?:-)
rpolgar 2006.04.19. 14:23:22 / # 16595
avatar
kikérem a magam és más most nem jut eszembe nevében ezt a feltételezést, én is tudok olvasni!!! Csak te nem firkálsz semmit így nincs mit.
törölt felh. 2006.04.18. 11:02:15 / # 16594
avatar
Sas882 2006.04.18. 01:07:57 / # 16593
avatar
csak kezdőként a jelenlegi helyzetben megélni............szerintem 10 ből 2 nek sikerül, olyanokra gondolok,akik nem hobbi taxisok, hanem ebből élnek.

törölt felh. 2006.04.17. 16:34:12 / # 16592
avatar
A társaságunkhoz kellenek a kezdök is hogy a taxizást a mi elvárásaink szerint tanulják meg és velük biztos kevesebb lesz a probléma a késöbbiek folyamán. Ebben tökéletesen egytértünk! Sokkal könnyebb valakit már ebbe belenevelni, mintsem bárkit is átalakítani.
lakat 2006.04.17. 15:29:46 / # 16591
avatar
Azt hiszem valoban nem lehet megfogalmazni hogy mi is a taxis szakma, hiszen egyébb más szakmákat is 3 évig tanitják hogy az alapokig eljus és elmondhasd hogy esetleg esztergályos vagy bármi egyébb vagy, de a szakmátazt még sokat kell tanulni hogy profi legyél. A taxizásra gondolom ez hatványozottan igaz. Nagyon nagyon sok évtaxizás kell ahhoz, hogy valaki azt mondhassa hogy egy kicsit is ért hozzá vagy legalábbis van elképzelése, hogy miként is kell ezt csinálni. Helyismeret GPS: ha fel vetted a cimet a GPS-t csak utána használod. Mikor egy cimet harmadszor fogsz felvenni már biztos hogy nem kell hozzá a GPS. Ezért mondtam azt hogy helyismeretet csak ott lehet igazán jól tanulni ahol van hozzá cim is. Irod hogy elég sürün utazol velünk és általában jó a véleményed. Én nem mondtam hogy mind 600 taxis magas szintü szolgáltatást nyujt söt tudjuk hogy rengeteg hiányosság van, de meg probáljuk kiküszöbölni oktatni és elvárni a nálunk dolgozoktól hogy igy dolgozzanak. Lehet hogy ezért tartunk ott ahol tartunk. A társaságunkhoz kellenek a kezdök is hogy a taxizást a mi elvárásaink szerint tanulják meg és velük biztos kevesebb lesz a probléma a késöbbiek folyamán.
törölt felh. 2006.04.17. 13:33:23 / # 16579
avatar
No, itthon, ezt lezavartuk gyorsba, szerencsére MaReka a célzótehetségét apjától örökölte, így elég kellemetlen volt neki kimagyarázni, hogy helyettünk miért a szomszédot locsolta nyakon:-) Sanyi köszi a gyors választ, megpróbálok rá reagálni. Igazából a kérdésemre, hogy mit jelent manapság a szakma, összefoglaló választ nem kaptam, de ez nem a te hibád. Én magam sem tudnám megfogalmazni. Egy-két dologra azért reagálnék, csak hogy azért valós képet kapjunk:-) A GPS maximum a térképet tudja helyettesíteni, címfelvételnél nem segítség. Érdekes, de mindenki ezt mondja, akinek nincs GPS a kocsijában. Éjszaka kerületen belül 10 perccel nyomok bármire. Hiszen 15 másodperc alatt beírom a szerkezetbe a leendő célpontot és már robogok is az utasért. Nincs keresgélés, nincs rövidzárlat, nincs az, hogy épp csak ki nem böki a szemem a keresendő utca, de én nem veszem észre. Nincs az, hogy egyirányú utcába botlok és vaksiskodhatok a házszám miatt. Ez azért nagy segítség, és sok PLUSZ címet eredményez, és ami a fő lényég, olyan helyről, ahol egyébként üresen jönnék vissza. Nálunk a megrendelőink igénylik az udvarias kulturált kiszolgálást, és ezt oktatjuk is a nálunk dolgozóknak Mindenki, aki egy szolgáltatást vesz igénybe, az elvárja a kultúrált, normális kiszolgálást. Ez nem csak a 6x6 taxi kivételes helyzete. Van, amit lehet oktatni, de ha az alapok hiányoznak, akkor nincs az a tanfolyam, amin az segíthet. Nem biztos, hogy ettől valaki kevesebb, vagy "primitívebb", lehet simán csak más beállítottságú és nem emberekkel kapcsolatos szakmát kellene végeznie, de tény, hogy van ilyen. Az ilyen ember jobb ha nem próbál kedvesnek lenni, mert a mosoly hamar vicsorgásnak vélhető:-) úgy hogy ezen sem az utas sem a kollegák nem csodálkoznak. Szeretném én is ezt hinni, de nem ez a valóság. Ne feledd, nekem megvan az az előnyöm veled szemben, hogy én mint UTAS igénybe vehetem anonim a 6x6 taxit is. Még nem sokan ismernek és én előszeretettel utazom veletek:-) Valóban udvariasabbak, beszédesebbek, figyelmesebbek a nálatok dolgozó kollégák, mint amit más utazásom alkalmával tapasztaltam egyes cégeknél. Valóban érezhető a különbség, de...gondolom már unalmas, De itt jön a DE. Lenne még min változtatni, lenne még min finomítani. Igaz, már ez is nagy lépés és eredmény. De az alapokkal is vannak gondok. Egy beszélgetés alkalmával, még ha az egy "kicsit" provokatív is, tudni kellene(!!!) kezelni az utast és semmi esetre sem kioktatni. Kolléga nehezen viselte az egyik párttal szembeni szimpatizálásom. Igaz előtte aljas módon kipuhatoltam hogy ő melyik oldalon teszi le a voksát:-))) Nem kell az utasnak mindent elnézni és elfogadni, de nem keveredem vele vitába, inkább kezelem a problémát. Elterelem a témát, vagy csak hallgatok, úgyis mindjárt vége a fuvarnak. Hozzászólásaidból ítélve, mióta a FÖTAXI-nál dolgozol úgy vettem észre nagyon sok mindenben pozitívan változott a véleményed. Mivel a "farkasok" közül érkeztem, így nehéz báránynak nézni, de valami ilyesmiről van szó, még akkor is, ha ez most elég hülyén hangzik. Nekem egy valamiben változott a véleményem, és az maga a taxizás. Kezdem ismét megtalálni azt, ami ebben a szakmában szép. Kezdek újból taxizni, kezdem élvezni azt, hogy taxis vagyok. Tegyük hozzá, ez az egésznek az alapja, ha ez hiányzik valakiből, akkor minden rossz lesz és az utas előbb-utóbb az ellenség szerepét tölti be. Saját bevallásod szerint felsoroltál 7 kerületet ahonnan dolgozni tudsz, azért ez már nem a kályházás. Ez így még igaz is lehetne, meg szépen is hangzana, ha minden időszakban úgy menne mindegyik kerület. De időszakosan pörögnek ezek is. Így egyszerre ez a 6-7 kerület nem mindig igaz és ne feledjük(!), Budapest 23 kerületből áll. Nagy kályha az igaz, de ez még mindig csak kályha...viszont kellemes a melege:-)) [b][i][font size=4] szakmai fejlődésed. [/b][/i][/font] Szerintem a szakmai fejlődés kicsit túlzott kifejezés, ezért lovagolok rajta. Van egy határ, amit egy adott szint után nem fejlesztünk tovább, hiszen nem lényeges a megélhetésünkhöz. A többi "szakma" meg maga a szerencse és a dumálóka. Na most ZAcc a dumálókával nincs bajban...sőt...a szerencse meg majd kiderül...és kész...ennyi a szakma, ha magát a vezetést nem vesszük. Természetesen ez csak az én véleményem, ami erősen képlékeny:-))

MaReka 2006.04.17. 12:38:54 / # 16578
avatar
Valahogy a csogunak és a Foxnak mégis sikerült bejutnia negyed 1 körül...de csak mert jött a csogu fia is, éshát jólneveltek vagyunk :D De azért a pohár viz az ablakból meglepte őket ;)
tomajer 2006.04.17. 12:03:17 / # 16577
Lányok várják a locsolókat? Pontosan délig! Déltől, sajnos nincs félfogadás:-)))

tomajer 2006.04.17. 12:01:59 / # 16590
Éééén? Kinőttem már belőlle:-)))
tomajer 2006.04.17. 12:01:11 / # 16589
Tudja, miután az ember egyszer megégeti magát, már óvatos:-) Tehát ha lehet, "Tüzes" ügyben, maradok az emlékeimnél:-)
lakat 2006.04.17. 11:05:50 / # 16588
avatar
Hozzá szolásaidból itélve, miota a FÖTAXI-nál dolgozol ugy vettem észre nagyon sok mindenben pozitivan változott a véleményed. Gondolom érzed hogy szakmailag és anyagilag nagyobb lehetöségeid vannak. Az elmult 15 évben a taxizás amilyen szintre süllyedt az pont abból adodótt, hogy aki elkezdett taxizni fogalma sem volt az alapvető etikai dolgokrol, sem a kollegákkal, sem az utasokkal szemben. Ez a tendencia kezd meg szünni, nem higul a taxis társadalom ugy mint 15 éve. Egyre több olyan taxis fejezi be ezt a pályát, aki nem tudott beilleszkedni. A kályha taxizásról pedig az a véleményem, hogy kályha taxizni ott kell ahol nincs cim. Saját bevallásod szerint felsoroltál 7 kerületet ahonnan dolgozni tudsz, azért ez már nem a kályházás. Vissza térve a szakma elsajátitására, hidd el ahol biztositva van a megélhetésed ott a többi kollega is segit, hogy minnél több olyan informáciohoz juss, ami segiti a munkádat és szakmai fejlödésed. Én igy gondolom és eszerint dolgozom is.

lakat 2006.04.17. 10:38:31 / # 16587
avatar
Szevasztok! Csogu a kérdésed nagyon sok oldalu sokféle képpen meglehet közeliteni,de én mindig a pozitiv irányba probálok elöre haladni. kezdjük az elején, a szakmát a mai viszonyokhoz képest van lehetöség megtanulni. vissza sirom én is a harminc évvel ezelötti taxizást amikor büszke lehetett az ember hogy TAXIS. A város ismeretet megtanulni ott lehet ahol meló van, mert egyhelyben álva kevés esély van rá. Kell hozzá a 10-15 perces cimkiajánlás. A GPS maximum a térképet tudja helyettesiteni, cimfelvételnél nem segitség. Nálunk a megrendelöink igénylik az udvarias kulturált kiszolgálást, és ezt oktatjuk is a nálunk dolgozóknak, ugy hogyezen sem az utas sem a kollegák enm csodálkoznak. folytatom
törölt felh. 2006.04.17. 09:24:13 / # 16586
avatar
Maga nem locsolkodik?:) Lányok várják a locsolókat?
törölt felh. 2006.04.17. 09:19:30 / # 16585
avatar
Maga is csak az emlékekből merít uram...a Tüzes kezd úgy rendben lenni, hogy rá sem ismernél:D
Kryss 2006.04.17. 09:17:04 / # 16584
avatar
IV-XIV-XV. Előrendelések esetén esetleg Balaton felvidék-Debrecen.
tomajer 2006.04.17. 09:15:57 / # 16583
Soha nem a maga tapasztalataiból kell kiindulni, kisskollegám! A"Tüzesből" való éppkézláb kijutás, olyan felemelő érzés, hogy az minden pénzt megér!:-)
Oldalszám: 27