Hozzászólások száma: 14
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Trükköznek a nyíregyházi taxisok? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Dodi 2010.10.15. 12:42:50 / # 112641
avatar
Lassan elfogynak a taxik Nyíregyházán. :))
tomajer 2010.10.15. 12:03:38 / # 112640
Kitört a taxi kereke Csütörtökön nem sokkal dél előtt egy Suzuki közlekedett Nyíregyháza, Szarvas utcán az Országzászló tér irányába. A Széchenyi utcai kereszteződéshez érve a STOP tábla ellenére nem adott elsőbbséget a neki jobbról, az Iskola utca felől érkező Opelnek. A Suzuki az Opel bal első kerekének ütközött. A balesetben személyi sérülés nem történt, de mindkét jármű mozgásképtelenné vált. A felek a felelősség kérdésében meg tudtak egyezni, rendőri intézkedésre nem volt szükség. A két gépkocsit autómentő szállította el.

tomajer 2010.10.10. 11:19:00 / # 112639
[b]Toyota lökött taxit Hondának Nyíregyházán Csütörtök délután egy Honda közlekedett Nyíregyháza, Szegfű utcán a László utca irányába. A Honda vezetője az István utcánál egy bejáróhoz akart balra bekanyarodni, ezért lassított. A Honda mögött haladó Toyota taxi vezetője szintén lassított. A harmadikként érkező másik Toyota sofőrje későn vette észre a két gépkocsi fékezését, és a taxinak ütközve nekilökte azt a Hondának.[/b] A mentők a taxi vezetőjét szállították kórházba sérülései miatt. Az utasa nem sérült meg. A műszaki mentéshez a nyíregyházi tűzoltókat riasztották. A helyszínelés és műszaki mentés iodeje alatt az útszakaszt lezárták, a forgalmat terelték. A nyíregyházi rendőrkapitányság vizsgálja a baleset körülményeit.

Csumi 2010.07.30. 12:42:50 / # 112638
avatar
Kedves cikk író! Szeretném megkérdezni, hogy a szórakozó helyen elfogyasztott italból is próbált-e alkudozni, vagy szó nélkül kifizette, esetleg kisétált a közértbe "ócsóbban" venni? Miért mindenki (tisztelet a kivételnek) a taxin akar spórolni? (megsúgom: azért, mert vannak akikkel lehet alkudozni..) Amit a kollégáim az előzőekben írtak, maximálisan egyetértek Velük, nem is ismételném meg... Még egy utolsó gondolat: Minden taxiban van egy szerkezet, ami hivatott mérni a megtett távot, az eltelt időt, a fuvar végeztével fizetendő összeget, stb.. Nos ezt az ördögi dobozt TAXIÓRÁNAK hívják! Ajánlom szíves figyelmébe! "Tisztelettel": egy fővárosi taxis

Csumi 2010.07.30. 12:31:52 / # 112637
avatar
Kedves Zsuzska! Nem kioktatni akarlak, csak tudatni szeretném Veled, hogy amit írtál, az csak félig igaz: "..A három különböző tarifa abbol is adódhat, hogy az egyik taxi dugoban ment a másik esetleg lassabban,..." A dugóban araszolás, valóban többlet fuvardíjjal jár, mert várakozási időt is számol az óra. Ebben tökéletesen igazad van. DE: az, hogy az egyik taxi gyorsan megy, a másik lassabban, ez nem befolyásoló tényező. Km/ Ft a fuvardíj, és 1 km az 1000 m. 40-nel is, és 120-szal is. Tehát a száguldó kollegával hamarabb érsz célba mint a lassabbal, de a viteldíj ugyan annyi lesz. Bocs, hogy "okoskodtam". Egyébként maximálisan igazad van.
törölt felh. 2010.07.26. 10:23:50 / # 112636
avatar
A sok észjátszós majomnak még a fejenként 300ft is sok a taxira. Az nem gond, hogy előtte sznob kocsmában egy pohár lötykölt italért ott hagyott 2500 ft-ot. Fejre állnál, ha tudnád mi folyik esténként a városban!
törölt felh. 2010.07.26. 10:19:28 / # 112635
avatar
Én meg nem szoktam alkudozni, mert ez nem piac, hanem taxi gépjármű. Itt is szabott árak vannak, mint a benzinkútnál. 1km: xxxFt. It's Taxi cab, no market! Jó lenne, ha az utazó közönség ezt tudomásul venné, és nem fillércsókolgatóknak néznék a taxisokat. Amikor kb. árat kérdeznek többet mondunk biztos, de az árat az óra mutatja. Utálom az alkudozó utasokat!!!
Zsuzska 2010.07.12. 21:49:26 / # 112634
avatar
Kedves Panasz levél irok! A három különböző tarifa abbol is adódhat, hogy az egyik taxi dugoban ment a másik esetleg lassabban, igaz ehhez 8 egyetem szükséges, hogy felfogják.Nem olyan eget verö a három különböző tarifa, hogy ezt még le is irják. Máskor kevesebbet kell inni és szivni és akkor teljesen másképp itélik meg a taxisokat.

isti705 2010.07.12. 19:50:22 / # 112633
avatar
Tisztelt levélíró! Először is én taxis vagyok és úgy is válaszolok. Ha valaki kint dolgozik, az éjszakában azt azért teszi, mert így szeretne valamiféle tisztességes keresethez jutni és nem azért, hogy titeket, akik szórakozásra költitek a pénzeteket tovább szorakoztason és nevetséges összegekért szállítson. Minden társaság rendelkezik tarifákkal és te döntesz, kivel szeretnél utazni, de ezt ne keverd össze azzal, hogy bárki elvigyen veszteségesen, mert te pont nem akarsz gyalogolni vagy buszra szállni.

Kekec 2010.07.11. 18:32:34 / # 112632
avatar
Kedves levélíró. Arra nem is gondoltál ,hogy mielőtt beszálltál megkérdezted mennyiért vinne el A-ból B-be a labdát te dobtad fel az alkuhoz. Én taxis vagyok és ha megkérdezik mennyi az annyi szándékosan többet mondok mint amit az óra mutatna,mert tudom hogy alkudozni fog a kedves utas aki így kezdi. Végén engedek az általam mondott árból de az még mindig több mint amit az óra mutatna. Ennek ellenére elégedett az utas mert lealkudott valamennyit, elégedett vagyok én is. Ezért nem biztos hogy jó az ha egyből azzal kezdi a kedves utas hogy mennyiért vinne el.

hiénakutya 2010.07.11. 17:57:29 / # 112631
A "hőégben" nálam a hőségben-t jelenti, csak rövidítek, elvégre. :-D
hiénakutya 2010.07.11. 17:56:04 / # 112630
"A FŐHE rendezvénysorozat jól hozhatott a taxitársaságoknak és a magántaxisoknak is, elvégre a koncertek után, a hajnali mámorban bizony sok fiatal indult hazafelé." Na mostan vannak ugye a taxitársaságok, meg vannak a magántaxisok. Ezek szétkaszálták magukat a háromnapos rendezvénysorozat alatt, elvégre. És aki ennél a mondatnál még nem állt meg, és továbbolvasta ezt az irományt, az meg is érdemli, hogy megemelkedjen a vérnyomása ebben a hőégben.

killer 2010.07.11. 17:33:05 / # 112629
avatar
1500 forint alatt nem szabadna elindulni. Utcai beülőssel nem is követek el ilyen hibát:-))
Zsuzska 2010.07.11. 17:13:59 / # 112628
avatar
Előre szeretném leszögezni,hogy nem vagyok taxis. Kényszert éreztem, hogy leirjam, hogy én 500 Ft-ért be sem inditanám a taximat, hogy az Őz-köz-ig elfuvarozzam az illuminált állapotú fiatalokat.Elöször is ha egy sarok akkor menjenek gyalog és ne a taxissal szórakozzanak. Ebben az a nagyon furcsa, hogy egész éjjel mulatozni az nem drága? De esetleg négyen beülni a taxiba egy utcányira ezer Ft-ért az drága?