Hozzászólások száma: 36
Oldalszám: 2
Témakörök > Droszt Híradó > Mi a véleménye rólunk, TAXISOKRÓL a külvilágnak? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2008.03.01. 14:24:33 / # 112573
avatar
nem nem zavar. nekem csak kivételesen nem egyezik ebben a témában a véleményem veletek és csak annak adtam hangot. legyen nektek igazatok és én leszek az első aki gratulálni fog,hogy ezt megérte megcsinálni. nekem szerényen előre az a véleményem, hogy a jó hír az nem hir és annak nem lessz viszhangja. de szeretném ha én érezném rosszul.
nyertes00 2008.03.01. 08:38:25 / # 112565
avatar
1, Hát elég meggyőzőnek kell lenned. Pl: hitesd el vele, hogy voltál Schummaher tanítómestere, és most a kedves utasnak is tartanál egy bemutatót :-DDD 2, Rendben :-DD
csogu 2008.03.01. 05:19:19 / # 112564
Nézd: 1, Ha az utasom kérdezem meg, akit ugye a megnyerő stílusom eleve pozitív hangulatba helyez, na meg az élete a kormányomban...szóval nemhinném, hogy a válasza őszinte lesz:-)) 2, Én nem kérem el a címét és telefonszámát...az tomajer módszere:-))
nyertes00 2008.02.29. 23:56:45 / # 112563
avatar
:-DDDDD Bogdáni?? Tudsz olyan taxist akinek még nincs oda meghívója? :-DDDD Azért az is igaz, hogy ahány ember, annyi válasz → ahány taxis, annyi vélemény..... Igazából azon gondolkodtam, hogy talán nem is "kellene" papírt-tollat ragadni azonnal, hanem az útazás alatt is lehet "faggatni" az utast. Hátha akkor "kötetlenebb" beszélgetés alakul ki, mint mikor előveszed a papírhalmodat és elkezdesz irogatni. Mert lehet,hogy egyből azon fog agyalni, hogy biztos lekéred az adatait. Azért meg vallom őszintén, én például rohadtul ideges leszek, mikor egy "kérdezőbiztosnak látszó" emberke a pontos címemre, telefonszámomra kérdez rá. .....
csogu 2008.02.29. 23:11:47 / # 112562
ami érdekelt, vagy szerettem abba belevágtam. Lásd legjobb példának jwt kollégát :-DDDDD Belevágtál JWT-be?? Ebből Bogdáni lesz, érzem:-)) Igazd van, sok féle utas van, de ott a másik oldal is, sok féle taxis is létezik. Mind érdekes a maga nemében...érdemes lenne mélyebben foglalkozni egy-egy személyiséggel és akkor talán közelebb kerülnénk a válaszhoz...igaz, előtte a kérdést is meg kellene találni:-)) Mikorra lesz cikk? Ez azért majd tőletek is függ, mert egyedül nem vállalom a kérdőív kialakítását, mivel akkor kitenném magam alaptalan vádaknak, hogy széndékosan manipuláltam a válaszolókat és akkor félek ismét el kell küldenem pár embert a fenébe:-))
nyertes00 2008.02.29. 23:07:23 / # 112561
avatar
Én például minden kritikát jól tűrök-fogadok, főleg azt, ami építő jellegű. Tény senki sem tökéletes, nem mindenki viseli el a megmérettetéseket..... Én soha nem úgy gondoltam a taxis szakmára, hogy hát ez jutott....., ami érdekelt, vagy szerettem abba belevágtam. Lásd legjobb példának jwt kollégát :-DDDDD Meg azért nem mindegyik utas "egyforma". Rengeteg féle utas van, volt, és lesz is. Van aki évek óta taxival közlekedik, mert a cége szerződésben áll egy taxi céggel, és például neki nem tűnik fel az, ami egy olyan embernek igen, aki "először" ül taxiba, vagy nem utazott évek óta taxival..... De tény a sok vélemény alkotja az egészet. Azért a cikkedre kiváncsi leszek. Mikorra várható?
csogu 2008.02.29. 22:39:45 / # 112560
Na, majd holnap neki ugrunk a kérdőívnek. Tudom, Sanyi azt mondta, hogy a kérdőívekkel manipulálni lehet a végeredményt, ezt el is ismerem, pont azért szeretnélek benneteket ebbe belevonni. Nem azért akarom ezt megcsinálni, hogy kidrüljön, hogy megint nekem volt igazam, és magunk, taxisok is degradáljuk maguunkat, hanem mert tényleg érdekel.

csogu 2008.02.29. 22:27:02 / # 112559
Sokan vannak úgy, hogy nem szeretik a megmérettetést, a kritikát, a foncsor nélküli tükröt. Extrém, és hamisnak vélik azt a kijelentésem, amikor úgy köszönök meg egy-egy dicséretet, hogy: Nagyon szépen köszönöm, jól estek szavaid, de a kritikádnak jobban örülnék, hiszen az visz előre. Inzert különben jó gyerek, csak nem szereti, ha tudatosítják benne a társadalmi helyzetét. Ő pontosan az, aki túl értelmes taxisnak…csak hááát ez jutott… De semmi baj, sok-sok vélemény, azt majd csak kialakul egy egész…az egész, meg színes, sok rétű és ezért olyan érdekes. Nekem kellene tudni higgadtabban viselni az ilyen jellegű kifogásokat, csak hááát én sem vagyok tökéletes:-))
nyertes00 2008.02.29. 22:18:59 / # 112558
avatar
Miért zavar téged, ha az egyik kollégád veszi a fáradságot, pénzt, időt... és megkérdezi a "civil" véleményét?? Persze első gondolata mindenkinek az lesz, hogy majd biztos jól ránkhúzzák a vizeslepedőt már sokadjára. De mi van akkor, ha majd elkészűl a cikk, és lesz -mert biztos lesz- benne olyan kifogás, ami lehet neked nem tűik fel elsőre, mert mindennapos dolog, de az utasnak igen, és az neki probléma!!! Akkor nem fogsz rajta változtatni???......
csogu 2008.02.29. 22:15:18 / # 112557
Inzert, engem igazán az érdekel, hogy magunknak mi a véleményünk magunkról...azt meg egyik kedvenc TV csatornád sem kérdezte eddig.
törölt felh. 2008.02.29. 22:07:02 / # 112556
avatar
minek ilyen topicot nyitni? végre a nagy sztárok mint rtl-klub meg tv2 meg társai felhagytak a baromsággalés most ti kezditek felmelegíteni. ennyire kell a nézőszám nektek is?

tomajer 2008.02.29. 21:44:44 / # 112555
Lop, csal, hazudik :-( Több fórumban sztszóródva, ma kialakult egy vita, Nevem Senki, Csumi, és Csogu között a taxisokról, egy nemtaxis olvasónk minősítése alapján. Randa vita volt, aki gondolja megkeresheti. Nincs okunk büszkének lenni rá. A lényeg az volt, hogy azért vagyunk-e taxisok, mert suttyók vagyunk, és máshoz nem értünk, másra nem vagyunk jók. Sajnos....... ma.... már.... nehéz kimondani, beismerni, (és a jelenlévők természetesen kivételek) de működik a kontraszelekció. Valamikor amikor én elkezdtem taxizni, másodban, orvosok, ügyvédek, mérnökök, (és mindenféle más náció) dolgoztak itt köztünk taxisként, hogy a nyolcórai diplomás lét (kenyérkereset) után megkeressék a zsömlére, vajravalót. Bizony büszke volt rá, aki taxis lett, nem dugta el a brifkót, ha bement egy szórakozóhelyre, és jól is tette. Másképp nézett rá, a személyzet, és bizony a lyányok között is nőtt tőle az ember fia pár centit:-))) Feleségem mondta egyszer, hogy: "anno hozzáment egy jólmenő taxishoz, most meg egy csóró taxis felesége!" :-) Vicces persze, de a társadalmi megítélésünk, az átlagjövedelemhez képest megszerezhető bevételünk csökkenésével egyenesen arányosan zuhant a mélybe. Ma már mutatóban sincs köztünk, orvos, ügyvéd, vagy mérnök. De lassan senki, aki tényleg ért valamihez. És nincs ezen mit megsértődni. Aki teheti menekül innen. Ki teheti? Aki ért valami olyanhoz, amivel jobban lehet élni mint a taxiból. Maradtunk páran, akik fanatikusan szeretjük ezt a szakmát, és azok, akik tényleg képtelenek másba vágni a fejszéjüket. Még ez sem dehonessztálő végülis, hiszen ennek a "képtelennek" ezer oka lehet. De valljuk be, egyre több olyan "kolléga" van körülöttünk, aki tényleg alkalmatlan minden másra. Persze mi tudjuk, hogy igazáből, nagy részük a taxira is alkalmatlan, de mivel itt sajnos ma már nem sokat ér a szakmai tudás, nem keres többet (legalábbis nem sokkal) a jó taxis, mint a bunkő, sutyerák, fogatlan, stb stb... itt ragadnak köztünk, és "taxisnak" számítanak a külvilág szemében. A külvilág meg, mint mindig, általánosít. És ma már jogosan. Ők vannak többen:-( Remélem megcsinálja a Ricsi azt a felmérést. De isten mentsen meg minket az eredményétől:-(((

Fox 2008.02.29. 18:37:00 / # 112590
avatar
Mondjon kérem három dolgot ami eszébe jut ha azt mondom TAXI! ..és mi lesz a legtöbbször a válasz: -szabálytalan közlekedés -drága - Valaki segitsen, mi a harmadik?:)
AdamGyak 2008.02.29. 17:06:29 / # 112589
avatar
Toma, beszéld beléjük a jó válaszokat :)

tomajer 2008.02.29. 15:30:16 / # 112588
csogu válasz | 2008.02.29. 15:08:49 (7507) Hmmm...ehhez egy kérdőív kell, az úgy egyszerűbb lesz...majd megosztom veletek a tervezetet, hogy ne utólag legyen reklamálás... Még hálásnak is kellene lennem nektek ezért az ötletért, de azért elmehettek a fenébe amiért így felhúztatok:-)) Előzmény: csogu 2008-02-29 15:07:07 (7506) --------------------------------------------------------- Ide kérjük, a kérdőívre írandó kérdéseket! :-)
tomajer 2008.02.29. 15:27:50 / # 112587
csogu válasz | 2008.02.29. 15:07:07 (7506) De tudjátok mit, most adtatok nekem egy magas labdát…jövő héten – ha nem ér valami nagy csapás vasilag – akkor kicsit hamarabb megyek ki és készítek egy 100 db-os véleményt a civilektől és 50 db-os véleményt a taxisoktól. Röviden, pár szóban jellemezze kérem a taxisokat! Ez lesz a cikk címe. Azt meglátjuk ki áll közelebb a valósághoz:-))

Oldalszám: 2