Hozzászólások száma: 128
Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Továbbképzés zöldfülüeknek és csökkent szellemi képességű kollégáinknak ! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
R005 2008.12.28. 18:37:17 / # 103867
avatar
Rőzsehordó és Forest95! Igazatok van sajnos... Az emberekből kihalt az ÖNISMERET! Én BP-n születtem a nyugatinál nőttem fel... Egész gyerekkoromat és a fiatalságomat ebben a városban éltem meg... Ezért vettem a bátorságot, hogy anno elkezdjek taxizni ebben a városban! Tudtam, hogy nekem menni fog, hiszen megismertem a várost! Egyszerűen nem értem, hogy valaki feljön vidékről(addig csak leginkább képeslapokon látta a Fővárost!) és pont taxizni kezd! Én ha kimennék mondjuk Bécsbe élni, biztos nem kezdenék el ott taxizni!(technika ide vagy oda...) A "tanfolyamról" meg csak annyit,hogy egy csapnivaló,gyenge színvonalú jelenleg! Nemrég beszólt a csövön egy "kolléga",hogy merre van a Meridian? Erre mondta neki a diszpi, hogy a Kempinsky mellett... mire jött a kérdés ,hogy az melyik is? Kolléga segít: A gödörnél a volt távolségi buszok sorompójával szemben...(itt már igen zavarban volt...) szólt ,hogy még mindíg nincs meg neki! Mire többen kezdték magyarázni, hogy merre van de a végén bemondott egy elhaló köszönömöt és tovább haladt ki tudja hová... Szóval,ilyen emberek mit keresnek közöttünk!? Hogy fújta ide a szél? Mennyi libát adott azért ,hogy itt taxizhasson? És leginkább honnan vette a bátorságot, hogy itt taxizzon!!! Ezek a nagy dolgok! Aztán meg hallgatom mindenfelé, hogy a taxisok milyen sötétek...És most kapaszkodjatok meg! Valamelyik nap beszéltem egy kezdővel.Mesélte,hogy ő milyen jól keres meg minden...kiderűlt, hogy olyan kerűlőket tesz mint állat! A Szent István krt-ról két hídon megy a Borárosra!!! Persze ,hogy jól keres!!! Sokszor pancsernak érzem magam mert én a legrövidebb, leggyorsabb,leg lámpa kikerűlőbb uton megyek!!! Megis látszik a számlán!!!(760 ft kb...) És a nap végén elégedetten mint aki tisztában van azzal ,hogy jól végezte a munkáját megszámolom a bevételt és nyugtázom, hogy már megint alig marad valami mára a költségek levonása után!!! Eljutottunk oda, hogy a jó és becsületes taxis keres szarúl és amikor javítatni kell vagy tagdíjjat fizetni akkor gondban van...És mit kap a fejéhez??? Többet kellene dolgozni!!!

baupexim1 2008.12.28. 16:37:57 / # 103874
avatar
leszámítva a negyed órás címnél!ott ugye címreérkezéskor indítjuk,hisz az esetek 70%-ában nincs lent a kedves utas:(
turul 2008.12.28. 15:54:24 / # 103873
Második/Á lecke: Az óraindítás szabályait képtelenek megtanulni a kollégák.Bár néha a diszpécser sem tudja (éppen tegnap este jóval 10perc után a kolléga indította volna az órát,de a diszp kérte,hogy adjon az utasnak még 1 percet). Tehát az óraindítás szabálya:Címfelvételtől számított és eltelt 10 perc 1 másodperc után indul az óra.Előrendeléskor pedig a kívánt kiáállás idejekor pld 22h15'+1 másodperc az óraindítás ideje. Mit nemlehet ezen megtanúlni azt nem értem. Többször kiszámoltuk és leírtuk,hogy csak napi 1 óra ingyen ácsorgás a kapuk előtt az bizony mennyit vesz ki a zsebből. Ennek ellenére mégis nap mint nap elhangzik a kérdés /többször is/,hogy indíthatom az órát?A diszp válasza pedig még most sem az,hogy:Indítsd wazze és dőlj hátra 24 órára,ha még ezt sem vagy képes megtanúlni. üdv:sfrt 505

forest95 2008.12.28. 13:37:48 / # 103869
avatar
Hát nagyvonalakban ennyi az igazság! Persze lehetne erről még bővebben írni, de egy szóval is meg lehet fogalmazni: SZAKMÁSÍTÁS!!!!!!! Egy-két éves fizetős iskola, megfelelő oktatókkal és kőkemény vizsgáztatás a végén. A SZAKMAI TUDÁSUNKAT NE ADJUK ODA INGYEN SENKINEK! VÉDJÜK MEG A SZAKMÁNKAT ÉS A MEGÉLHETÉSÜNKET!

rőzsehordó 2008.12.28. 11:04:55 / # 103872
avatar
Kedves R005! A számból vetted ki a szót, csak épp pont fordítva szerettem volna mindezt leírni. Márminthogy mi taxisok (megpróbálok szépen fogalmazni:)NEM VAGYUNK NORMÁLISAK! Kineveled az ellenfeleidet? Persze anno Te is én is taxisok lettünk valahogyan, de belegondoltál Te abba, hogy micsoda beáramlás lesz itt január februárban? Vagy ha csak az előző hónapokra tekintessz vissza? Tudod ma ez így megy, egymást csábítják ebbe a a "szakmába". A szomszédot, a szomszéd gyerekét, a tönkrement vidéki rokont, mindenkit idecsábítanak, és ellenfelet faragnak belőle, maguknak, neked, nekem, és mindannyiunknak. Gyere, húúú itt olyan jól lehet keresni, megcsinálsz napi ennyit meg annyit, majd én segítek, meg a kollégák is... Mutass mégegy szakmát, ahol ilyen emberek dolgoznak, hogy még meg is tanítanak minden csínjára-bínjára, és utánna tétlenül nézik, hogy másnap előled, és a többi sokat tanuló kolléga elől viszik a megélhetést??? Ahol tétlenül nézik, ahogy a szakma lealapvetőbb íratlan szabályait is sárba tiporják, gondolok itt az álatalad említett szabadjelzős előzgetésre, vagy amikor otthagysz egy címet, mert olyan részeg az ember, hogy már a mentő kevés volna, mégis akad kajfer aki bevállalja, vagy amikor az általad nevetségesnek gondolt transzfert visszaadva, utánna szűkítésben is alig tudja kiadni a diszpécser? Ma már nem szégyen megkérdezni, a csövön, hogy merre van a bazilika, vagy bármi, míg régen, nemhogy nem válaszoltak, de minimum egy hétig nem kaptál címet, vagy talán el is tanácsoltak, de rosszabb esetben még azt is aki bevitt, és beajánlott oda. Pedig ma már van villanytérkép, (GPS) de sok még arra is lusta, hogy annak a használati utasítását elolvassa, mégis miket tud. Mert így jönnek ide, kérdezz, ha baj van, majd segítenek, azok akik ezt évekig tanulták, akik a papírtérképet nem fordítva tartják, akik kapuszínre tudják a címeket, irányítószámra a szórakozóhelyeket... Akik még nem voltak restek szabadidejükben vagy amikor nem volt fuvarjuk elindulni, és megkeresni ezeket a címeket, megnézni, hogyan lehet a legkönnyebben leghamarabb megközelíteni. Segíts hát, segítsenek a többiek, és ha másnap lever arról a címről, ne légy ideges, hisz majd lesz másik, vagy nem lesz, hát mindegy:( Abba belegondoltál, miért nincsen senki aki megtanítsa a kezdőket erre? Pont ezért, mert az utcán lévő kollégák majd úgyis segítenek. Felveszik, mert egyel több tagdíj a felettesednek, és aki idehozta, vagy a haverjai vagy akár Te majd úgyis segítenek, menj csak bátran, ha másnem majd leintenek, és még annyit sem mondanak el, hogy arra azért figyelj, hogy ne előzz meg világító szabadjelzős taxist. Nem mondják el, hogy az attól mert ellenfeled, még a kollégád, mert ha bajban leszel, lehet, hogy ő jön neked segíteni, vagy nem jön, mert beugrik majd neki, hogy 2 hete megelőzted a körúton, és még el is fordítja majd a fejét, ha bajban lát téged! Szóval megérdemeljük, mindennyian, akik idehoznak, akik kitanítanak, akiket kitanítanak, akik majd ha kitanulták, másokat kitanítanak, mert már akkora taxisták, hiszen ehhez a "szakmához" nem kell más csak egy vicces vizsga egy jó vagy rossz autó, egy ennek megfelelő csapatválasztás, ja és hogy nem tudsz semmit semmiről? Sebaj! MAJD ÚGYIS MEGTANÍTANAK AZ UTCÁN!!! Hát legyek gonosz, vagy a munkámat féltő szar alak, én bizony nem mondom, nem mutatom, bármilyen kérdés is érkezzen hozzám egy újtól, egyetlen válaszom létezik és az a NEM TUDOM!

R005 2008.12.28. 09:15:22 / # 103871
avatar
A mai második leckénk a "SZABADJELZŐVEL VALÓ ELŐZÉS"! Bizonyára ti is láttátok már, hogy a szélső sávban páran világító szabadjelzővel szépen sorban egymást követve "csurognak" 45-50 km-es tempóval.Ez nem azért van mert nem tudják merre kell menni és bíznak benne ,hogy a másik jó felé megy! Lassan csurogva "vadásznak" a hirtelen eléjük ugró utasokra akik kapkodva integetnek mint május 1-én! Ők is tudnának lavírozva a kocsik között mindenkit lerázva "vadászni". De mi lenne a városban ha a taxik egymást előzgetve csikorgó fékekkel bevágódnának az integető utasok mellé!!! Két szabály van amikor szabadjelzővel közlekedünk! 1.,Ha sietünk egy konkrét helyre akkor lekapcsoljuk a szabadjelzőt és előre bámulva tapossuk a gázt!(nem nézelődünk a járda mellé, mert nekünk dolgunk van oda sietünk!!!) 2.,Vagy ha semmi dolgunk akkor szépen csurgunk az előttünk lévő után!!! Ha szabályosan befordul elénk egy szintén világító szabadjelzővel "vadászó" kolléga akkor ő csurog tovább előttünk! Gondoljatok arra ,hogy legközelebb ti fogtok becsurogni más elé, élve a jobbkéz szabály adta előnyökkel! Ne legyetek gusztustalanok,ne vágjatok be a kollégáitok elé az integető utasért(hiszen az előbb még rohadtúl sietnetek kellett valahova!!!).Vagy ha ezt teszitek akkor számolnotok kell vele, hogy a gusztustalan viselkedésetek eredménye gusztustalan viselkedés lesz és esetleg a következő pirosnál kissé kiegyengetik a ráncaitokat a joggal felbőszűlt "KOLLÉGÁITOK"! Ne feledjétek: egy család vagyunk(cégtől függetlenűl!), legalább családon belűl ne legyünk gusztustalanok egymással!!!

R005 2008.12.28. 08:08:21 / # 103870
avatar
Mai első leckénk a HŰSÉGKÁRTYA(mekis kártya,belépő kártya,diákkártya,rokkantkártya és mindenféle kedvezményre jogosító kártya!!! Ezeknek a kártyáknak egy lényege van! Aki FELMUTATJA, az megtarthatja a fuvarért NEKÜNK járó fizetség egy részét!!! Ismétlem!!! Aki FELMUTATJA!!! Nem aki bemondja,hogy van neki vagy a szomszédjának,kishugának,akárkiének! Naponta hallom, hogy "maga az első aki kéri,hogy mutassam meg"!Szinte zokon veszik, hogy kúltúráltan de megkérem őket,hogy mutassák meg.Egyszerűen nem értik miért vagyok ilyen kicsinyes, hogy nem engedem el egyszerűen az első szóra azt a pár forintot!!!(ugyanakkor ők olyan kicsinyesek, hogy bezöldül a fejük mikor kérem, hogy mutassák a kedvezményre jogosító kártyájukat vagy akármilyüket...) Számoljunk egy kicsit nem lesz bonyolult... Csak napi 5 fuvart számolva(ugye mindenki megcsíp napi 5 fuvart ami kedvezmény kártyás!?) 5 km-es átlaggal számolva(és 10 ft-al kilóméterenként) napi 250 ft.Ezt szorozzuk meg 25 nappal(mindenki dolgozik 25 napot egy hónapban, sokan többet is...) 6250. Ezt szorozzuk meg 12 hónappal: 75000 !!! Ugye milyen jól jött volna most karácsonykor ez a kis "alamizsna"!!! De ez a taxisok többségét nem érdekli hiszen tele vannak...(és szerintem igen szűken számoltam!) Kedves ZÖLDFÜLÜEK és ÉRTELMI FOGYATÉKOS "KOLLÉGÁIM"!!! Próbáljátok felfogni, hogy a kedvezmény a ti zsebetekből esik ki!!! Magatoktól és a családotoktól vonjátok meg!!! Olyan kevés lehetőségünk van többet keresni...ne vonjátok meg magatoktól ezt a lehetőséget!!!(és ne nekem keljen magyarázkodnom a TI hülyeségetek miatt!!!) A mai óra véget ért! Írjátok le százszor: A KEDVEZMÉNYKÁRTYÁK CSAK AKKOR ÉRVÉNYESEK HA AZ UTAZÁS MEGKEZDÉSEKOR FELMUTATJA A TISZTELT UTAS !!! Jó munkát és ne felejtsétek: Minimum 75000/év !!!

R005 2008.12.28. 07:35:53 / # 103868
avatar
Sziasztok! Egyszerűen elegem lett belőle, hogy teljesen felhígult a szakma... Segítsetek ti is(öregek akik legalább 10-15 éve taxiztok)és homályosítsuk fel ezeket az újhullámos műtaxisokat és csökkent szellemi képességű új"KOLLÉGÁINKAT"!!! Előre is köszi minden IGAZI taxisnak a segítséget!

Oldalszám: 7