Akár egy nem bekapcsolt biztonsági öv miatt is elvehetik a Taxiengedélyt!

2025.09.18.

Figyelem‼️Elveszítheted a TAXI engedélyedet‼️
A Főváros vezetésének törvénymódosító javaslata szerint, ha akár egyetlen büntetőponttal is rendelkezel, elvehetik tőled a tevékenységi engedélyedet.

Ráadásul a javaslat egyetlen módosítása sem támogatja eredeti céljainkat: a tarifaemelést és a létszámszabályozást.
Ha nem akarod elveszíteni az engedélyed a meglévő pontjaid miatt, vagy nem szeretnél állandó rettegésben élni, hogy egy véletlenül begyűjtött pont miatt bármikor elvehetik, most ki kell állnod magadért!
Általános tüntetést hirdetünk szeptember 24-én reggel 7:00 órára!
Számítunk minden olyan szervezet és tag részvételére, aki szerint szintén elfogadhatatlan a Főváros vezetésének taxisokhoz való hozzáállása. Bátorítsátok kollégáitokat is, hiszen ha most nem állunk ki, a saját munkánkat sodorjuk veszélybe!
A tüntetés további céljai:
• a tarifa 1400 / 560 / 140 forintra emelése
• a közvetlen létszámszabályozás bevezetése
Az I. Budapesti Taxis Fórum résztvevői közül sokan jelezték, hogy segíteni fognak az ügyben, többek között szórólapok osztásával. Ezeket hamarosan mindenki letöltheti és terjesztheti kollégái között, hogy időhiány ellenére is növeljük a megmozdulás erejét.
Szükségünk van rátok!
Aki segíteni szeretne, írjon nekünk!