Hozzászólások száma: 44
Oldalszám: 3
Témakörök > Droszt Híradó > Tovább nyílik az árolló? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
dog 2009.01.02. 10:56:16 / # 9981
Iceman Amiről itt írsz azt csontot ezerszer lerágtuk már.A kutya sem találna rajta több rágnivalót. Mi Taxisok mazoisták vagyunk.Nekünk az a jó ami másnak rossz.Mi magunk alakítottuk így a helyzetünket.pld:Üres kiállás,óra nélkül való várakozás(10 percig),csekkes tarifa és a még ennél is rosszabb közbeszerzési tarifa. Parlament,Nemzeti bank és még a TV-és dolgozó is utazhat a megalázóan alacsony 184ft/km áron. Természetesen ezekre a címekre is van vevő.Összenyomnak érte.Gondolom ismered a mondást:"Amíg van lószar,addig lesz veréb is."
madár 2009.01.02. 10:46:36 / # 9980
avatar
10 éve jobb volt a mostaninál a gurulóm.Gyalázat! Ez már rosszabb mint a málenkij robot. Gulág tábor. :(

csogu 2009.01.02. 09:52:12 / # 9979
Nem akarok én itt észt osztani, meg nem is vagyok épp a leghiggadtabb hangulatomban (most kaptam meg a távhőtől egy közel 60 ezres januári csekket), de komolyan úgy érzem, hogy most ebben az évben igen nagy baj lesz...
iceman 2009.01.02. 09:46:59 / # 9978
avatar
[b]Úgy látszik folytatódik az előző évek tendenciája, amikor a fuvarszervező cégek infláció feletti áremeléseikkel sokkolták a megszeppent taxisokat, miközben a taxipiac érzékenységére hivatkozva továbbra is nyomottan tartották (talán már egy évtizede)a taxi árakat. Hihetetlen, hogy mindenki a taxin akar spórolni, miközben nézzük csak...! - mennyivel is emelkedett tavaly a gáz ára, a megélhetés? Nos, egy taxisnak főleg ezek teszik ki a költségei nagy részét, tehát erre gyűjt, no meg a tagdíjra... Nem az üzemanyag ára a fő kérdés, azt akár 5 literenként is megveheti, ha akad bevétele. Előbb azonban meg kell élnie (!), enni, lakni, öltözni, melegedni, világítani, fürödni, néha számítógéphez ülni... Nyaralni, telelni a taxisnak nem fontos, sőt nem is ajánlott (a brifkójában lévő összvagyonából úgyis csak az Illatos úti dzsumbuj megtekintésére telik). Megkérdezem: az év elejei pangásban ki, hogyan érzi magát a tavalyi, és a már idestova 8 éves maximált , bebetonozott taxiárakat figyelvén, szenvedvén. Nem kellene egy kis korrekció, legalább egy picinyke (ár)ráncfelvarrás? Vagy mindig csak a társaságoknál éles az olló? A mi zsebünkben pedig - régóta - már csak csörren a fillér, és nyílik a bicska?[/b]

Oldalszám: 3