Hozzászólások száma: 1764
Oldalszám: 89
Témakörök > Droszt Híradó > CSENDES CÍMKIADÁS 2013! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2014.01.24. 07:52:15 / # 88766
Az én hozzászólásom nem egy sokadik rendszer létrehozására irányult. Hanem a létező rendszerek megismerésére. Mert a kollégák nem is tudják, hogy miket tudnak már most ezek a rendszerek... hisz az övéké nem tudja. Mondhatnék persze mienkét is, mert a pluszos rendszer is egy igen fapados csupasz rendszer. Viszont stabil. De beszélgetek kollégákkal, és olyan érveket vágnak a fejemhez a néma hibájaként, ami nálunk, vagy pl. nálatok régesrégen megoldott...kvázi nyitott ajtókat döngetnek, csak nem tudnak róla. Tehát szükség van a létező rendszerek megismerésére, és aztán a jó ötletek saját cégnél való megoldásának a kikényszerítésére. A demonstráció, egy dologra mindenképpen jó volt. Aki figyeli az autókat, szinte 80-85%-ban a kondorosiról voltak a kollégák....:-( Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy a többieknél tök szuper a rendszer... de hogy a zengőféle rendszer nagyon gázos lehet az tuti! Segíteni kéne az ottani fejlesztőknek:-)
törölt felh. 2014.01.24. 06:40:34 / # 88765
avatar
Miért nem tudják megérteni, hogy nem a címkiadás módja okozza a bajt? Miért akar abba energiát fektetni, hogy csináljon egy sokadik rendszert? Úgysem tud senki olyat csinálni ami mindenkinek megfelel. Ezt a nagy lendületet inkább arra kellene fordítani, hogy megszüntessük a folyamatos beáramlást a sor végén! Létszám!!!!!!!
tomajer 2014.01.24. 06:26:10 / # 88764
Ennek semmi akadálya. Nyithatunk egy fórumot ami a technikai részéről szól. Habár ez is annak indult. Persze megtehetem, hogy onnan kivágunk minden nem a témához tartozó hozzászólást... csak azt nem szeretem... túl sok vele a dolgom:-) Meglátjuk. Nem tudunk semmit a többi cég rendszeréről az igaz....:-( Jó lenne, ha mindegyikről, valami lelkes amatőr, taxis nyelven leírná, amit a taxistának tudni érdemes róla. Aztán lehet róluk beszélgetni.
törölt felh. 2014.01.24. 06:15:43 / # 88763
avatar
Nállunk a holdingnál müködik ez a kommunikáció. Ha értelmes dolgot, használható ötletet javasolnak a taxisták akkor azt megcsinálják. Volt rá példa. A cici rendszerét miért emeled ki. Ismered?
törölt felh. 2014.01.24. 06:09:00 / # 88762
avatar
:-) NeoSoft. :-)
tomajer 2014.01.24. 06:06:47 / # 88761

no name 2014.01.24. 03:22:01 / # 88750
avatar
no name 2014.01.24. 03:20:14 / # 88749
avatar

Nostromo 2014.01.24. 03:04:50 / # 88721
avatar
Nem értem miért kardoskodsz ennyire a csendes mellett.Sztem téged megvett vki..!!!!!

telepes 2014.01.23. 23:45:27 / # 88760
avatar
Uraim! Kapjatok már a fejetekhez, ez a topic a csendesről szolna,.... Nem azért látogatjuk ezt a fórumot hogy ezt olvassuk ami lentebb kibontakozott. Tomajer b...tatására, van külön lehetőség. Más: ...ha valaki vette a fáradtságot és elolvasta a bkk mai közleményét a "demonstrációval” kapcsolatban, abból világosan kitűnik, hogy a csendeshez szeptember előtt nem nyúlnak, amihez a kufárok is bólogatva asszisztálnak, remegve a minősítésükért. Ezt megkaptuk (csendes) tetszik vagy sem, inkább nem, de próbáljuk meg úgy irányítani a dolgok menetét, hogy relatíve a jelen helyzetben jól jöhessünk ki belőle. Mire gondolok? Minden cég egy önálló szoftvert fejlesztett ki, jól-rosszul, stabilan vagy sem. Nem hallottam még senkitől hogy bármelyik cég is bevont volna taxisokat a kidolgozás menetébe, ezért lehettek ezek olyanok amilyenek, amiket a nyakunkba sóztak. Kérnék mindenkit akiben van hajlandóság véleményezze a saját cégének rendszerét pozitiv és negatív oldalról, gyúrjunk össze legalább virtuálisan egy taxisbarát programot, ha már a rendeletalkotók és végrehajtók ezt nem tették meg. Akár egy új topic témája is lehetne, előbb-utóbb a kufárok és felkent informatikusaik is olvasni fogják (főleg, ha felhívjuk rá a figyelmüket). Meggyőzödésem, mint az eddigi próbálkozások is mutatják (sárga pertársaság, mai felvonulás...) ott fent tojnak ezekre nagyívben. A jelenlegi sz.kupacokból, talán a cicitaxit kiemelve ebből, csináltassunk vagy építessünk velük magunknak egy várat. Persze az anyagi részét már ezerszeresen megfizettük és fizetjük folyamatosan, ne is várja senki, hogy még lehúzhat ezért egy bőrt, de végre álljunk össze egy "kisebb" célért. Ehhez nem kell kiállni a munkából, nem kerül senkinek nagy erőfeszítésbe, de jó kommunikációval rá lehetne bírni a cégtulajokat hogy már legalább ez ügyben foglalkozzanak a tagdíjfizetőik véleményével, mert egyes cégeken belül komoly problémák lesznek, jelentős presztizs, valamint tagdíjvesztéssel karöltve. Jó lenne ha az utca hangja végre eljutna, nem csak a hallójáratukig, hanem az agyukig is!! Várom az építő jellegű, ( a leszoló is jöhet ) hozzászólásokat, esetleg családon, ismeretségen belüli kreatív informatikusoktól is, akik konyítanak a "taxizáshoz” . Esetleg kellő érdeklődés, tömeges hozzászólás esetén a honlap gazdája ( ki is....?!) nyithatna erre egy új topicot. Hát ennyi...

no name 2014.01.23. 23:01:04 / # 88759
avatar
Ez de jó lenne! Az a baj, hogy a vendéglősöknek sem sikerült (dohányzó, nem dohányzó).
Nostromo 2014.01.23. 21:52:37 / # 88758
avatar
Ha a szavazás állása kb.:50-50% Akkor mégiscsak figyelembe kellene venni az urh-címkiosztást pártoló kollegák véleményét.Mondjuk minden cég eldönthetné melyiket haszálja az urh-t vagy a csendest.Aztán mindenki oda megy ahova akar..

tomajer 2014.01.23. 21:47:22 / # 88757

tomajer 2014.01.23. 21:26:07 / # 88756
Remélhetőleg te legalább érted amit írsz?!? :-)
tudomis(kibic) 2014.01.23. 20:33:07 / # 88755
avatar
És bocsi, hogy nem fussa valami tényleg komolyra. *****************************- Használhatatlan URH-val sosem tudtál dolgozni. Azt javaslom soha, és sehol ne hivatkozz ennek a szavazógépnek az eredményeire, mert mint a progi tulajdonosának, mint Neked kellemetlen következményekkel kellene szembenézni. (Ne pofázz, ha nincs jobbító szándékod!) Ja. Ez egy elvem. Tehát: Megkeresed az Index internetes szerkesztőséget. (Két újságíró megérti egymást!) Számukra ujjgyakorlat! Több kérdés van. Értékelés: (real=-10;+10) Struktúra: 1. Ön utasként (1), vagy taxisként (2) kíván szavazni? 1: 1,1. - Számomra az utazás komfortja növekedett. 1.2 - Hamarabb érkezik az autó.... 1.3 - A sofőr kevésbé feszült,nyugodtabban vezet. 1.4 - Nem zavar,hogy kissé többet kell fizetnem. 1.5 - Igazán lojális vagyok a taxis barátimmal, így véleményüket válaszadás előtt kikértem. 2.1 -Nehezemre esik a korábbi szolgáltatási színvonalam fenntartani. 2.2 -Úgy gondolom, hogy nem csökkent a várakozási idő az utas részéről. 2.3 - Szerintem változtam, és ezt az Utas is látja... 2.4 - A tarifaválás számomra a 0-hoz képest arányaiban ennyi hozott. 2.5. - Igazán lojális vagyok a taxiscégemmel, így véleményüket válaszadás előtt kikértem.
tomajer 2014.01.23. 19:35:01 / # 88753
"És miért ugrált fel minden belépéskor? Mert most pl. így adja meg neked a lehetőséget, hogy megnézd a szavazás állását. De említettem már: Kicsi "x" a jobb felső sarokban. Jahh... és csak pár szót kell érteni angolul, hogy lásd hiába nyomkodod, neked már csak azt jelzi, hogy szavaztál.... "A profi programot NEM lehet kijátszani!" Olyat én még nem láttam. És bocsi, hogy nem fussa valami tényleg komolyra. A szavazást pont ezért nem akartam kiírni... hisz a hallotaxi szavazógépe még szarabb. A "többség" kikényszerítette... most meg nem fogadja el az eredményt:-) "Talán csörgött a telefon, hogy nincs több dobás... (Komoly pénzek vannak a csendesben, és komoly érzelmek a csendes ellen.)" Tényleg olyan hihetetlen, hogy van saját véleményem, és azért kiállok??? Ennél sokkal nagyobb ügyekben, és embereknek se hajoltunk meg, ha azt mi fontosnak tartottuk.
tomajer 2014.01.23. 19:28:44 / # 88754
El vagy tévedve kisbogár:-) Olvasgass, olvasgass... egy pillanatig se a Kolev Zoliról szólt a történet, hanem pont azokról akik őt már így "tanították" !!! Pont az volt a lényeg, hogy felnőtt egy ilyen generáció, amiben a Zoli csak egy példa volt. Persze kapóra jött, hogy őrá itt emlékszünk... ennyi. És az is, hogy szinte biztos voltam benne, hogy megjelenik és reagál. Bocs Zoli! :-) És akkor tényleg: BOCSÁNATOT KÉREK KOLEVTŐL, HOGY ŐT HOZTAM FEL PÉLDÁNAK. Nem miattad kiscserkész, hanem miatta, hisz végeredményben mindig jóban voltunk.
tudomis(kibic) 2014.01.23. 19:01:48 / # 88752
avatar
Először is, a szavazógép blokkol ip cím, és sütik alapján is. **************************** És miért ugrált fel minden belépéskor? Természetesen ki lehet játszani, de szavazatonként kb három perces procedúra, és némi hozzáértés. ********************************* A profi programot NEM lehet kijátszani! A hallotaxi kifejezetten szeret forradalmár/tűzgyújtó szerepben tetszelegni... és már egy jó párszor el is játszotta ezt. **************************************** Talán csörgött a telefon, hogy nincs több dobás... (Komoly pénzek vannak a csendesben, és komoly érzelmek a csendes ellen.) Magam mindig kérés nélkül kaptam az újságírói igazolványom. Sosem koslattam érte. Ugye Neked sem kell?! (Tudod olyan ajtón mész be ahol akarsz. ÉS OLYAN RENDEZVÉNYRE IS!)
tudomis(kibic) 2014.01.23. 18:47:52 / # 88751
avatar
Egy szóval se mondtam róla rosszat. Csípem, jógyerek. Kicsit hamari:-) ********************************* Valóban? Olvasd el amit írtál, képzeld magad az ő helyébe, így értékeld saját soraid. Akár újra!!! (Ugye ez az a baleset, ahol a muki később a kék villogót bekapcsolta?) Gondolom Kolev sz@rik az együttérzésedre,de hogy személyes reakciói után is leszólod, kicsit illetlen. Még a nagy TOMAJER-től is. Javaslom kérjél bocsánatot... (A folyatást ismered a "Kistehén" zenekartól. Azon főképp el kell gondolkodnod, hogy őt az akkori "nagypályások" tanították taxizni. Kié is a felelősség? Csak élni akart egy rendszerben, és -nekem úgy tűnik- tudott is! Te egy voltál az irigyei közül. Csak azt nem értem, hogy kárörvedésed -számára kemény évek múlva- nem lappadt. Nincs topik, hogy "szóljunk be Kolevnek",így itt leszel kénytelen elnézést kérni. Hangosan nagy betűkkel, és ha úriember vagy akkor kifizetsz egy hirdetést a Metroban: "Bocs' Kolev"!!!!! (800 F-ba kerül.)
tomajer 2014.01.23. 06:18:04 / # 88748
Pont azt írta le amiről beszéltem. Ezek a gyerekek ezt tanulták meg... ez a normális nekik. Verseny. Egy szóval se mondtam róla rosszat. Csípem, jógyerek. Kicsit hamari:-)
Oldalszám: 89