Hozzászólások száma: 26
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Font-os kérdés... A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2007.05.05. 13:29:09 / # 6764
avatar
Mennyi a minibusz?Kb 3000ft. Tehát ha voltak 6-an az 18000ft lett volna így még sporoltak is. Vagy lehet a Citi Cab cég vagya Cityliner cég alkalmazotja szállította öket.
mlábas 2007.05.05. 13:27:05 / # 6783
avatar
Cégen belül és kivül van becsületes és becstelen. Ha céges talán könnyebb megfogni a becstelent.

mlábas 2007.05.05. 13:20:35 / # 6763
avatar
Céges éjszaka,leintve reptér 14700.-Ft.(nem jött a minibusz és siettek)Csak CÉGESBE !

mlábas 2007.05.05. 13:10:54 / # 6762
avatar
Csak CÉGESBE, cégen kivüli szemétláda- söpredék-csaló, különben,hogy tudna megélni. Csak CÉGESBE, a hit hegyeket mozgat.

törölt felh. 2007.05.05. 07:45:18 / # 6782
avatar
Az a riport meg előre le volt vajazva az RTL és a Taxis kőzt amit te láttál. A turista meg pénzváltóba váltsa át a fontot eurot dollárt.Mert nagy titkot nem árulók el,hogy a taxis nem pénzváltó.Nekem ha eurot adnak akkor én 220ba számolom.Ha meg szóváteszik akkor elmagyarázom,hogy keresünk egy közeli bankot bemegy sorbanáll átváltja és majd kifizeti a fuvart,természetesen addig megy a taxaméter mert én még mindig nem katam meg a fuvar ellenértékét.(na válthat pénzt ataxis vagy sem?) MEGLEPÖDÉSEK HELYET válaszd valamelyik társaságot mert a céges taxis visszakereshető és számonkérhető.
törölt felh. 2007.05.05. 00:17:06 / # 6761
avatar
+ám:) Ez itt egykülönleges demokrácia

tomajer 2007.05.04. 23:48:29 / # 6781
Szerintem minden kérdésre megválaszoltam:-)
törölt felh. 2007.05.04. 23:36:36 / # 6780
avatar
Tömör voltál;) Médin ejrópa
tomajer 2007.05.04. 23:26:07 / # 6779
Ki mondta, hogy lebuktak??? Látszik, hogy nem ismered a Magyar demokráciát! Itt kérem mindenkinek jogai vannak! Tehát, a tévéstáb nem adta ki az adataikat, azóta is természetesen "közmegelégedésre" dolgoznak!:-( És persze ilyen sztori nem egyszer, nem kétszer volt. A külföldi nem tesz feljelentést, ha mégis, akkor sem tudja bizonyítani az állítását. A tévéstáb, (akinek a kezében bizonyíték van) nem hatóság, őt a műsor érdekli, feljelentést nem fog tenni. A hatóságnak meg hivatalból nem kötelessége eljárni, ha nincs feljelentés:-)
aTOM 2007.05.04. 23:21:02 / # 6778
avatar
Akkor egy kicsit keményebb kérdés. Lehet kitérő válaszokat adni, de kiváncsi vagyok a véleményekre. Még otthon voltam, ugy másfél éve volt erről riportfilm a TV-ben. Az úgy nevezett taxismaffia. A riporter külföldinek adta ki magát és ment egy pár kört különböző taxikkal az éjszaka. Igen csak magas viteldíjak jöttek ki. És anno lehetett hallani olyat is, hogy ha netán a német, angol, stb. túrista reklamált, a taxis hivta a barátait-kollégáit és együtt bírták fizetésre a klienst. Vagy a szállodába visszaigyekvő turistát egy jó nagy kerülőre vitték, hogy esetleg rábeszéljék a pesti nightklubbok meglátogatására, amiért a taxis jattot kapott a tulajtól. Azóta történt valami változás, vagy ezek a lebukott taxisok azóta is a pesti utcákat róják?

tomajer 2007.05.04. 23:13:44 / # 6777
A részeg, kapatos túristára, a világ összes taxisa veszélyes:-))) Taxitársaságot, meg találsz itt néhányat! Ezekre rákeresel a googleban, és kiválasztod a legszimpibbet.
törölt felh. 2007.05.04. 23:11:41 / # 6776
avatar
Én szivesen adnék ebben tanácsot,de nem lenne tisztességes azokkal szemben,akik valóban korrekten taxiznak,de pl nem azokban a cégekben vannak. De annyit azért adnék,hogy mindenképp céges társasággal utazzatok.
aTOM 2007.05.04. 23:08:10 / # 6775
avatar
Igaz. Akkor az utolsó kérdést visszavontam.
törölt felh. 2007.05.04. 23:04:20 / # 6774
avatar
Hát ezt majd Majercsik(tomajer) eldönti,hogy szabadna-e itt valakit ajánlani,mivel ez egy közös taxis weblap,több taxitársasággal. Ő tudja mi minősülne reklámnak.
aTOM 2007.05.04. 23:01:47 / # 6773
avatar
Köszönöm a kimerítő választ. Sajnos csak késöbb jött rá, hogy sokat adott, és nem volt túl józan, de részeg sem. Amugy nem hinném, hogy egy külföldi, aki nem ismeri a magyar taxi tarifákat egy átmulatott éjszaka után fejből ki tudná számolni, mennit is kell adnia forintban. Egyáltalán a taxis elfogadhat fontot is? Nem kötelesek blokkot, vagy számlát adni a fuvarról? Esetleg, mivel egyáltalán nem ismerem a pesti taxitársaságokat, tudnátok ajánlani korrekt taxitársaságokat? Ha jól sejtem, a magántaxisok a legveszélyesebbek a turistákra...

törölt felh. 2007.05.04. 22:56:10 / # 6772
avatar
Megoldható. Pl elmondja a telefonoshölgynek hogy honnan hova akar menni,és kér egy árajánlatot. De minimum az átváltási árfolyamokat ismerje valamilyen mértékben,mert az szerintem illő külföldön.
tomajer 2007.05.04. 22:51:48 / # 6771
Persze közben nekifuthatunk a válasznak. Tehát, a legjobban megelőzni úgy lehet, ha vigyáz az ember a pénzére, soha nem mutogat sehol senkinek nagyobb összeget. Ha lehet mindig van nála forint, és annyit fizet, (annyit vesz elő) amennyire éppen szükség van. Természetesen, a taxitársaságok központjai állnak rendelkezésére a kedves utasnak. (angolul is) De ebben az esetben, nehezen tudom elképzelni, hogy legalább részben bizonyítható lenne az ügy. Ez kb. olyan, mint a: " Pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el " Kérdéses, hogy taxiórával mentek-e? Mennyit mutatott az óra? Amennyit mutatott, reális volt-e? A Barátod, miért nem tudta fejben kiszámolni, kb mennyit kell adnia? Kikapta-e a kezéből a pénzt, vagy erőszaknak még a látszata sem volt, és a barátod csak később jött rá, hogy kicsit sokat adott? Hogy érthető legyek: a barátod teljesen józan volt-e? Hirtelen kb ennyi jutott eszembe:-)
aTOM 2007.05.04. 22:50:54 / # 6770
avatar
Köszönöm a választ. Esetleg van valami lehetősége az urtasnak, hogy ne fizessen, ha úgy érzi, hogy átverik, pl. gyorsabban pörög az óra? Mondjuk, ha megkéri, hogy hivja oda egy kollégáját, aki igazolja, hogy ez tényleg ennyi, ez megoldás lehet? Esetleg ha a központot egy külföldi felhivja, a diszpécsereknél angol nyelvet segítséget kérhet?

aTOM 2007.05.04. 22:48:02 / # 6769
avatar
Igen, erről van szó. Megkérdezte a megérkezéskor a taxist, mennyit kell fizetnie. Erre a taxis mondott valamit, amit a cimborám nem értett. Mutatta a pénzt, erre a taxis kivette a kezéből az egészet, és közölte, hogy ennyi pont elég lesz.

törölt felh. 2007.05.04. 22:44:45 / # 6768
avatar
Alapvetően én semmiképp nem hagynám semelyik országban,hogy a taxis húzzon ki pénz a tárcámból. Angol 100 font valóban nincs,bár ir 100fontos van. Megoldás: Kizárólag céges,telefonon rendelt taxival utazzon. Az visszakereshető. És legalább picit legyen tisztába az itthoni árviszonyokkal. És persze maga nyúljon a tárcájába. Üdv
Oldalszám: 2