Hozzászólások száma: 10
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Autó nélkül Borszerdán A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
MCCCXCII 2009.04.29. 23:44:16 / # 6513
Én „piszkálódok”, ha okot adnak rá. Az általad válságtarifának nevezett viteldíjakkal is az a bajom, hogy megint a taxist húzzák le. Vele vitetik az utast áron alul. Mondván neki, hogy így sokkal jobban jár, mert több fuvarja lesz a válság idején, s ezt még sok taxis el is hiszi. (Csak zárójelben kérdezem meg, hogy az üzemanyagot miért nem adják sokkal olcsóbban? Vagy itt nem érződik a válság?) Korábban, egy nyári akciózásnál, szintén feltettem egy kérdést egy vezetőnek, ki válaszolt is. Sőt, még beszélgettünk is az akciójáról. A véleménye az volt, hogy azért csinálta az akciót, hogy a taxisai ne halljanak éhen a nyári uborka szezonban. Mire én megkérdeztem, hogy miért nem lehetett volna esetleg a tagdíj összegén engedni pár ezer forintot, s akkor nem kellett volna „nyári akciózni”. Erre az volt a válasz, hogy azért nem lehet ezt megtenni, mert nekem költségeim vannak. Érdekes egy vélemény. NEKEM, mint vezetőnek vannak költségeim. De egy taxisnak, annak nincs. Nem kell fizetnie a kocsi részletet, adót, stb. Az üzemanyagot a két szép kék szemért kapja a benzinkúton, ha nem kék a szeme, akkor azért. Boldogan áll ki a rendelt címre. A legboldogabb akkor, ha legalább várakozhat legalább minimum 10-15 percet még ingyen a kedvesre. De a boldogsága, akkor határtalan, ha még körözhet is a cím körül, mert hála a jó Istennek egy talpalanyi hely sincs, ahol várakozni lehet. De, most ebbe a témába, ne menjünk bele, mert ez a topic nem erről szól. Persze azért nem ártana olykor pontosan fogalmazni, akkor nem volna félreérthető egy tájékoztató. A gondolatolvasásban még nem vagyunk oly jártasak. A lelkem meg olyan nyugodt, hogy annál már csak a holt lelkek nyugodtabbak. :-))
MCCCXCII 2009.04.29. 23:03:25 / # 6512
Nem is kötöcködök. De azért jó, hogy mindjárt túl leszünk rajta. (2009-04-29 23:01) ;-))
informált 2009.04.29. 10:29:22 / # 6511
avatar
Csak a te lelkivilágod megnyugtatása érdekében tárgyalták át.Ennyire naiv nem lehetsz!Egész egyszerűen nem az 50%-ban egyeztek meg.Ha mégis én látom rosszul,és ezek a piszkálódások ekkora hatást érnek el, akkor kezdj el piszkálódni a létszámkérdés és a válságtarifák(168FT,184FT)ügyében is.
tomajer 2009.04.28. 21:53:28 / # 6510
Szerintem te kötöszköcc! :-)
MCCCXCII 2009.04.28. 21:47:39 / # 6509
Na igen. Nem mindegy, hogy áttárgyalták, mert piszkáltuk, vagy piszkáltuk, mert áttárgyalták. De azért, még van egy kérdésem, hogy akkor mitől fél ár, az ár?
tomajer 2009.04.24. 19:14:28 / # 6508
Igen. közben engem is informáltak, hogy áttárgyalták a szervezőkkel, és megegyeztek, a fuvaronként 500.- os bónban, amit a pénztár bevált. Köszönjük, így jobban néz ki.
informált 2009.04.24. 14:44:12 / # 6507
avatar

tomajer 2009.04.24. 12:19:17 / # 6506
Szia tomajer! Mielőtt elszabadulnának az indulatok a Borszerda miatt, ezúton tájékoztatok mindenkit, hogy a Taxi2000 állja a felét, nem a taxisok! Ez egy nagyszabású promó, nem pedig egy agyament ötlet a tarifacsökkentést pártolandó! Üdvözlettel: Szendy Réka marketing előadó

ata8 2009.04.23. 14:39:53 / # 6505
avatar
Erről ugyan még nem szólt a fáma, de sajnos az utolsó állítás látszik valószínűnek. De, ha jól belegondolok, a cég akár még ki is fizetheti a Taxisnak a fuvardíj különbözetét. Mondjuk a reklámra behordott pénzből. Ugyanis ez így a cégnek + reklám, a taxisnak viszont + veszteség. Gondolom lesz nagy nyomkodás, hogy féláron lehessen fuvarozni.
MCCCXCII 2009.04.23. 11:01:25 / # 6504
Jó hír annak, aki Borszerdázni szeretne, hogy taxitársaságok és pótsofőr szolgálatok is részt vesznek az akcióban. Az esemény kiemelt partnerei a fővárosban a Taxi 2000 és az Elite Sofőrszolgálat. A társaságok vállalták, hogy április 29-én minden Borszerdán résztvevő étterembe, illetve onnan haza fél áron szállítják utasaikat.” Olvasom, olvasom e hírt, s megint arra a következtetésre jutottam, hogy valami kimaradt az akcióból. SEHOL A PACSIPÉNZ! Gondolom minden taxis szívesen adna, de nem tudja, hogy kinek adja (:-D) a félpénzéből. Így meg egy fabatkát se ér az egész. Vagy megint valaki(k) a taxisok farkával akarják verni a csalánt szindrómás állapotukban?