Hozzászólások száma: 15
Témakörök > Droszt Híradó > A hiénakutya és egyéb állatfajták A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
zsoltaxi 2013.10.09. 20:29:51 / # 64607
avatar
Egyszer is sok volt. :( negyvenhét

family 2013.10.08. 17:00:35 / # 64606
avatar
"Árelőnyről ugye akkor beszélünk, ha adott termék, vagy szolgáltatás ára az egyik helyen alacsonyabb, mint máshol. Az árelőny egyaránt jelentkezik a fogyasztónál és jelentkezik a szolgáltatónál; a fogyasztó alacsonyabb áron részesül egy szolgáltatásban, a szolgáltató pedig forgalomnövekedést érhet el. Eddig tiszta? Most nézzük a taxit! A szolgáltatás az, hogy elviszem a retket A-ból B-be. A szolgáltató a taxis, a fogyasztó az utas. Ez is megvan? Az árelőnyt tehát a taxis biztosítja. Árelőnyt biztosítani lehet költségracionalizálással, hatékonyságnöveléssel, vagy - átmeneti jelleggel - a profitról részben, vagy egészben történő lemondással. Kérdezem, hogy a Plushoz szerződött taxis vállalkozók és vállalkozások melyik módszert alkalmazták? Miben rejlik az Ő páratlan leleményességük? Számottevő módon voltak képesek csökkenteni a tevékenységükkel kapcsolatos költségeket? Növelték a hatékonyságukat? Lemondtak a profitról? Nem. A közteherviselésről mondtak le, ami illegális, tehát nem sorolható a költségracionalizálás kategóriájába. Ők nem a piaci mechanizmusok nyertesei voltak, akik tudásukkal, szorgalmukkal és kitartásukkal törtek az élre, hanem olyan csalók, akik csupán a hatóságok nemtörődömségének köszönhetően lehettek sikeresek. Lehet mellet döngetni, hogy én milyen penge voltam, amiért létrehoztam egy himihumi kft.-t, és annak égisze alatt futtattam X autót, melyek után lófaszt sem fizettem, de nem árt tudni, hogy a világ normálisabb felén ezért börtön jár, tehát olyan büszkének lenni minderre azért nem nagyon érdemes. Ehhez sem ész, sem tehetség nem kellett és semmi köze a piachoz. Hogy a fuvarszervező cég adott estben tiszta-e, vagy sem, azt én nem is vizsgáltam, hiszen Budapesten a fuvarszervezés és az autó (rendszám) bérbeadás minden általam ismert esetben más-más vállalkozás alatt működött-működik. Viszont a Plus soha nem jöhetett volna létre és soha nem futhatott volna be karriert az adóelkerülő vállalkozók és vállalkozások partnersége nélkül. Nem hiszem, hogy félreértettél, mert te ezeket pontosan tudod. A bazárit játszod. Egészségedre! " Erre született! Lásd amikor a célpontban volt az a belső kamerás felvétel amikor egy plussos összetört egy civilt és ott hagyta. Az meg nyogodt volt hiszen felvétele volt az egészről. Aztán kiderült a rendőrségi feljelentés után, hog kenheti a hajára mert egy nem létező kft nem létező autója plus logóval! Tesslk helyesen, de valószínűleg végig sem olvastad!
family 2013.10.08. 16:55:00 / # 64605
avatar
Úristen! Majd csak kihevered valahogy! Nem a TI beszélgetéseteket "idézgettem" hanem elkövettem azt a hibát, hogy nem tettem ki a Kutya, EGYBEN átemelt hszához az idéző jelet! Válaszul szántam a:- miért született a topik kérdésre! Ezentúl a többi hszedben sem próbálok értelmet keresni, úgyis csak vagdalkozás!
vmiki 2013.10.06. 10:42:47 / # 64604
avatar
Franky! Ha ezzel a mondattal volt problémád, legközelebb fókuszálj rá kicsit jobban. Mert egy teleregény idézéséből és egy rosszul választott címből téves következtetéseket lehet levonni. Ha csak erre céloztál, egyetértek veled!
Franky 2013.10.06. 10:28:14 / # 64603
avatar
"elviszem a RETKET A-ból B-be" Gratulálok...
vmiki 2013.10.06. 10:19:54 / # 64602
avatar
LIKE :)
tótágas 2013.10.05. 17:06:57 / # 64601
avatar
Te mi a málélisztes térdű sárdagasztó nénikédről beszélsz? Orvosnál mikor voltál utoljára?
vmiki 2013.10.05. 10:58:22 / # 64600
avatar
Erre a kabátra nehéz lesz gombot varrni! Hiéna stitulusba kerültem, Family által! Ezt is megéltem.. :)))
vmiki 2013.10.05. 10:33:50 / # 64599
avatar
Csalódtam benned Family! Te az én és a Hiénakutya által történt beszélgetésekből idézgetve, a mi f@szunkkal próbálod verni a csalánt! Miközben irdatlan nagy baromságokat hordasz itt össze, úgy, hogy érzéked sincs a mondatok közt rejlő finom részletek tekintetében!
family 2013.10.05. 09:39:20 / # 64598
avatar
Árelőnyről ugye akkor beszélünk, ha adott termék, vagy szolgáltatás ára az egyik helyen alacsonyabb, mint máshol. Az árelőny egyaránt jelentkezik a fogyasztónál és jelentkezik a szolgáltatónál; a fogyasztó alacsonyabb áron részesül egy szolgáltatásban, a szolgáltató pedig forgalomnövekedést érhet el. Eddig tiszta? Most nézzük a taxit! A szolgáltatás az, hogy elviszem a retket A-ból B-be. A szolgáltató a taxis, a fogyasztó az utas. Ez is megvan? Az árelőnyt tehát a taxis biztosítja. Árelőnyt biztosítani lehet költségracionalizálással, hatékonyságnöveléssel, vagy - átmeneti jelleggel - a profitról részben, vagy egészben történő lemondással. Kérdezem, hogy a Plushoz szerződött taxis vállalkozók és vállalkozások melyik módszert alkalmazták? Miben rejlik az Ő páratlan leleményességük? Számottevő módon voltak képesek csökkenteni a tevékenységükkel kapcsolatos költségeket? Növelték a hatékonyságukat? Lemondtak a profitról? Nem. A közteherviselésről mondtak le, ami illegális, tehát nem sorolható a költségracionalizálás kategóriájába. Ők nem a piaci mechanizmusok nyertesei voltak, akik tudásukkal, szorgalmukkal és kitartásukkal törtek az élre, hanem olyan csalók, akik csupán a hatóságok nemtörődömségének köszönhetően lehettek sikeresek. Lehet mellet döngetni, hogy én milyen penge voltam, amiért létrehoztam egy himihumi kft.-t, és annak égisze alatt futtattam X autót, melyek után lófaszt sem fizettem, de nem árt tudni, hogy a világ normálisabb felén ezért börtön jár, tehát olyan büszkének lenni minderre azért nem nagyon érdemes. Ehhez sem ész, sem tehetség nem kellett és semmi köze a piachoz. Hogy a fuvarszervező cég adott estben tiszta-e, vagy sem, azt én nem is vizsgáltam, hiszen Budapesten a fuvarszervezés és az autó (rendszám) bérbeadás minden általam ismert esetben más-más vállalkozás alatt működött-működik. Viszont a Plus soha nem jöhetett volna létre és soha nem futhatott volna be karriert az adóelkerülő vállalkozók és vállalkozások partnersége nélkül. Nem hiszem, hogy félreértettél, mert te ezeket pontosan tudod. A bazárit játszod. Egészségedre! Erre született! Lásd amikor a célpontban volt az a belső kamerás felvétel amikor egy plussos összetört egy civilt és ott hagyta. Az meg nyogodt volt hiszen felvétele volt az egészről. Aztán kiderült a rendőrségi feljelentés után, hog kenheti a hajára mert egy nem létező kft nem létező autója plus logóval!
strikt1 2013.10.04. 22:23:34 / # 64593
avatar
visszasompolyoghatnál a konyhába, mert repül a seprűnyél! :D

tótágas 2013.10.04. 19:37:44 / # 64597
avatar
És ha szépen megkérlek, nekem elmagyarázod? Engem érdekelne, hogy mire született e topik...
dr.Kotász 2013.10.04. 18:46:01 / # 64596
:))))) 96

tudomis(kibic) 2013.10.04. 18:10:43 / # 64595
avatar
sg
Rita 2013.10.04. 17:39:27 / # 64594
A címben a lényeg, nem magyarázom. 88