Hozzászólások száma: 6
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Taxisra támadtak az Örökösföldön A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2010.05.12. 14:26:19 / # 29884
[b]Késsel fenyegette a taxist - megkezdődött a per Megkezdődött szerdán a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróságon annak a férfinak a pere, aki januárban késsel próbált meg kirabolni egy taxist Nyíregyházán. Az ügyészség felfegyverkezve, közfeladatot ellátó személy ellen elkövetett rablás bűntette miatt emelt vádat a 24 éves magyar nemzetiségű, de ukrán állampolgár ellen. [/b] A gyanúsított 2010. január 22-én este a nyírségi nagyváros egyik félreeső helyére vitette magát a taxissal, majd egy 17 centiméter pengehosszúságú késsel a bevétel és az autó kulcsainak átadását követelte. Mivel a taxis ellenállt, dulakodni kezdtek, amelynek során a 42 éves sofőr könnyebben megsérült a kezén. A fuvarozónak végül sikerült kiszállnia az autóból, és három arra járó fiatalember segítségével lefogta a támadót, akit a kiérkező rendőrök bilincseltek meg. A tárgyaláson ismertetett vádirat szerint a fiatalember előre megtervezte a taxis kirablását. A fuvar után egyből rátámadt a kocsi vezetőjére, a késsel szúró mozdulatot tett felé, miközben másik kezével az ülésre szorította. A vádlott azt mondta, hogy csak a fuvar végén döntött úgy, hogy kirabolja a taxist. Közölte: a sofőrt nem akarta bántani, csak a pénz kellett neki. A vádlott a tárgyaláson elismerte bűnösségét, védekezésként pedig azt adta elő, hogy rossz anyagi körülményei miatt szánta rá magát tettére. Elmondta azt is, hogy nehéz időszakon ment keresztül, gondjai miatt többször gondolt az öngyilkosságra.

tomajer 2010.03.23. 07:37:20 / # 29889
[b]Késsel támadt a taxisra, hogy kirabolja! A felfegyverkezve, közfeladatot ellátó személy ellen elkövetett rablás bűntette miatt P. Levente ellen a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróságon folyamatban lévő ügyről tájékoztata lapunkat dr. Nyakó Zuszanna, a megyei bíróság elnökhelyettese.[/b] A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség vádirata szerint P. Levente 2010. január 22. napján az esti órákban elhatározta, hogy pénzt fog szerezni, ezért magához vett egy konyhakést, majd elindult a Kossuth térre. Útközben a Hősök terén meglátta az ott várakozó taxikat, és eldöntötte, hogy az egyik taxist fogja kirabolni. Beült a B. László által vezetett taxiba és magát – az általa kihalt területként ismert - Fazekas János térre vitette. A sértett a gyanúsítottal 21.00 órakor ért a megadott címre, ahol a vádlott még a gépkocsiban ülve a kabátja ujjából elővette a 17 cm pengehosszúságú konyhakést és azzal szúró mozdulatot tett a sértett felé, miközben másik kezével a sértettet a gépkocsi ülésébe nyomta. Eközben a gyanúsított pénzt és a gépkocsi kulcsainak átadását követelte a sértettől. B. László sértett a követelésnek nem tett eleget, védekezett, megfogta a vádlott kést tartó kezét, illetve a másik kezét is. Az így kialakult dulakodás során a vádlott továbbra is szúró és vágó mozdulatokat tett a késsel a sértett mellkasa irányába, azonban a kés nem érte el a sértettet. A dulakodás során a vádlott a késsel megvágta a sértett kezét, 8 napon belül gyógyuló sérülést okozva ezzel. A bűncselekmény elkövetésének az vetett véget, hogy a sértettnek sikerült a gépkocsiból kiugrani, s az őt követő vádlottat járókelők segítségével lefogni. Az ügyben a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Bíróság 2010. május 12. napján 8.30 órakor (Nyíregyháza, Bocskai u. 2. I. emelet 28.) tart tárgyalást. Fullajtár András

tomajer 2010.01.26. 07:22:06 / # 29888
Összeszorult a gyomrom, amikor hétfőn visszamentem a tett helyszínére – mondta Badar László, a péntek este megtámadott 41 esztendős nyíregyházi taxis. – Fizetéskiegészítésként kezdtem el három éve taxizni. Tisztában voltam a kockázatokkal, de egy támadást egészen más átélni, mint hallgatni a róla szóló történetet – ismerte el, majd felidézte a történteket: – A nyugta szerint 21 óra 5 perckor értünk a Fazekas János térre a Hősök teréről. Mint utóbb kiderült, egy 23 éves magyar származású ukrán állampolgár ült mellettem. Próbáltam beszélgetést kezdeményezni, de nem volt szószátyár. Amikor fizetni kellett volna, a bal kezével rám könyökölt, a jobb kezében pedig egy 20 centis konyhakéssel hadonászott. A bevételt és a kocsikulcsot követelte. Mondtam, hogy „ez nem vezet semmi jóra, a pénzt viheti, de a kulcsot nem adom”. Dulakodni kezdtünk, eközben szúrta meg a kezemet. Ahogy kiszálltam a kocsiból, segítségért kiáltottam. Három fiatalember sietett oda, közben az illetőt lenyomtam a motorháztetőre. A hívásra viszonylag hamar kiért a lakótelepi rendőrség. Nehezen emésztettem meg, ami velem történt. A kollégák azt javasolták, hogy „kutyaharapást szőrével”, ezért aztán szombaton vállaltam néhány fuvart, de közben kavargott bennem az előző napi eset. Nem kívánom senkinek sem ezt az érzést. Elrettentő ítéletre számítok! Taxisok elleni támadások: Az első támadás 1991. november 25-én este történt Nyíregyházán, amikor ismeretlen elkövetők késsel, több esetben megszúrták egy Lada vezetőjét, majd autóját elvitték. A taxis belehalt sérüléseibe. Tíz évvel később 2001. július 4-én ugyancsak Nyíregyházán, egy fuvardíjat kérő taxist a Sóstón támadott meg egy férfi. Késsel támadt rá, ököllel verte, de szerencsére a sérült taxis ki tudta védeni a támadást és segítséget hívott. A támadókat elfogták, és egyiküket elítélték. 2002. november 22-én Nyíregyházán, egy 30 éves férfi flóbert pisztollyal fenyegette meg a taxist, és meg is ütötte. Őt is elfogták a rendőrök. 2003. december 13-án Nyíregyházán dulakodott a taxissal egy utas. A taxis kiugrott a kocsiból, majd segítséget hívott. - Ladányi Tóth Lajos -

attus 2010.01.25. 21:41:02 / # 29887
avatar

tomajer 2010.01.24. 23:37:31 / # 29886
[b]Megkéseltek egy taxisofőrt - Tények-riport VIDEÓ LEÍRÁSA: Először elvitette magát a férfi a taxissal, aztán mikor megérkeztek, nem akart kiszállni. A pénzt, majd a kocsikulcsot is kérte. Aztán dulakodtak. Az utcán is. Itt sérült meg a taxis, a kezén, miközben három arra sétáló férfivel a földre nyomta a 23 éves utast. Hossz: 00:01:52

tomajer 2010.01.23. 18:58:58 / # 29885
[b]Taxist támadott meg egy 23 éves fiatal Késsel próbált meg kirabolni egy taxist péntek este Nyíregyházán egy fiatalember. A dulakodásnak végül 3 járókelő vetett véget, akik lefogták a fiatal támadót.[/b] Késsel próbált meg kirabolni egy taxist péntek este Nyíregyházán egy fiatalember. A taxi utasa a Fazekas János térre vitette magát. A támadó a kocsiban ülve, dzsekije ujjából elővett egy 20 cm pengehosszúságú kést, majd a pénzt és a kocsi kulcsait követelte a taxistól. A sofőr a pénzt odaadta volna, de a kulcsokat nem akarta. A támadó szúrásra emelte a kést, amit a taxis megpróbált kicsavarni a kezéből. Dulakodás közben a sofőrnek sikerült kiszállnia a kocsiból, de a rabló a vezetőülésen keresztül utána mászott. Három arra járó fiatalember segítségével végül sikerült leteperniük a támadót, akit végül a perceken belül kiérkező rendőrök bilincseltek meg. A 41 éves taxisofőr a kezén szenvedett kisebb sérüléseket. A 23 éves, magyar nemzetiségű, de ukrán állampolgárt közfeladatot ellátó személy ellen felfegyverkezve elkövetett rablás kísérletének, valamint súlyos testi sértés kísérletének megalapozott gyanújával a Nyíregyházi Rendőrkapitányság őrizetbe vette.