Hozzászólások száma: 26
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > High-tech taxik a magyar utakon: A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rosszqtya 2008.07.24. 13:15:00 / # 12751
avatar
csak legyen aki beteszi a kocsiba :)) elvan itthon a sarokban :))
amatőr 2008.07.24. 12:16:54 / # 12750
avatar
Ez is olyan lesz mint az orvosi rendelőkben, a műsor: 1- Popey 2- Ötperc reklám 3- És, hogy teljes legyen a nap, egy műtét bemutatása csak, hogy jól szórakozz. Ezek után mit várjunk a taxikban?

amatőr 2008.07.24. 12:12:12 / # 12749
avatar
A msszázs fotel a popkorn- és kólaautómata, nomeg a DVD lejátszó biztos csak véletlenül marad ki a felszerelésből.

tomajer 2008.07.24. 10:20:15 / # 12748
[font size=4][b][url=http://www.kreativ.hu/cikk.php?id=22238]Blue Vision - a taxi hátsó ülésén [/url][/font] A Blue Vision CabMedia márkanévvel LCD-s utazásinformációs hálózatot indított. A szolgáltatás prémium kategóriájú budapesti taxikban érhető el.[/b] Blue Vision - a taxi hátsó ülésén [2008.07.23. 16:05] A Blue Vision CabMedia márkanévvel LCD-s utazásinformációs hálózatot indított. A szolgáltatás prémium kategóriájú budapesti taxikban érhető el. A CabMedia lényegében hasonló a Royal General Taxitelly szolgáltatásához azzal a különbséggel, hogy míg utóbbinál az utas érintőképernyős felületen egy internetes hírközpontban navigálhat, addig a CabMedia előre legyártott kisfilmekkel operál. A rendszert eddig négy budapesti taxitársaság – Zóna Taxi, 6X6 Taxi, Főtaxi, Mini Mobil Taxi – flottájának 150 VIP és „A" kategóriájú autójában helyezték el. A Blue Vision a taxitársaságokkal végzett felmérése szerint diplomások, közép- és felsővezetők, illetve a hirdetők számára kiemelten fontos 20-39 éves korosztály érhető el. Mezősi Tamás, a cég értékesítési és marketingvezetője a Kreatív kérdésére elmondta, hogy a hirdetőket direkt úton keresték meg egy demo műsorral, és meglehetősen nyitottnak mutatkoztak. A CabMedia felületét használó legjelentősebb hirdetők jelenleg a Szépművészeti Múzeum, a Café del Rio, illetve a Dream&Beauty 2000 reklám- és rendezvényügynökség. Mezősi elárulta még, hogy jelenleg is folytatnak tárgyalásokat médiaügynökségekkel. A CabMedia koncepcióján a cég 2007 óta dolgozott, az elindulást fél év tervezés előzte meg. A vállalkozás tervei szerint a szolgáltatás egy év múlva már 1200 kiemelt kategóriájú taxiban lesz megtalálható. A beruházás összegéről, és az első évben elvárt bevételről Mezősi a tulajdonosok döntésére hivatkozva nem árult el információt. (Forrás: Kreatív Online)

tomajer 2008.05.30. 20:52:22 / # 12746
[b]Új taxis szolgáltatás: hírek a fejtámlán Jelenleg negyven City taxiban olvashatják az utasok a híreket a kocsikba szerelt képernyőkön, de az év végéig a tervek szerint már ezer kocsiban nyújtják majd a Taxitelly nevű szolgáltatást - tudatta Bősz Péter marketing menedzser.[/b] Egy évi közös munkával született meg az új szolgáltatás - számolt be a City taxi marketingese. A Royal General Kft. gyűjti be a hirdetéseket és szerkeszti a híreket, valamint egyéb információkat. A Vodafone biztosítja a széles sávú internet kapcsolatot, míg a City taxik jobb első üléseinek fejtámláiba épített érintőképernyőn jelennek meg a kért információk. A tervek szerint más taxis cégeknél is fontolgatják a szolgáltatás bevezetését. Egy felmérés szerint a City taxi utasai rendelkeznek a legmagasabb iskolai végzettséggel, ezért esett a választás elsőként erre a társaságra. Az új szolgáltatáshoz kicserélik a kocsik jobb első üléseinek a fejtámláit, mivel nemcsak a kijelzőt kell beépíteni azokba, hanem gondoskodni kell a berendezés hűtéséről is. A szolgáltatás kiterjed a szálláslehetőségekre, kulturális programokra, de olvasható a képernyőn moziműsor, ingatlan kínálat, pénzügyi szolgáltatás és autó teszt is. Az MTI hírei a szokott felosztásban: belföld, külföld, gazdaság, magazin és sport jelennek meg, kétóránkénti frissítéssel a képernyőkön. MTI

Bao, a FŐNÖK! 2008.05.30. 19:10:17 / # 12747
avatar
Majd jól szétrázódnak a magyar utakon. Vagy a részeg hülyék teszik tönkre! :(
Tb 2008.05.28. 09:45:59 / # 12745
avatar
Vegyél korszerű rádiót !! :)) Sokpénzért !!!
Levett Elek 2008.05.22. 13:52:32 / # 12744
avatar
Szivesen visszavenném...
Fox 2008.05.22. 12:42:47 / # 12743
avatar
Szerintem az itthon "bevezetett" autós multimédia 6-7-7'5 colos érintőképernyős képernyőkkel is lehetne élvezni a dolgot, a másik kérdés csak az lenne hogy hova rakod a mini pc-t(Barebone etc). Ezek tényleg jobban elférnek az Amcsi autókba :)
Gr3nT 2008.05.22. 06:53:31 / # 12742
avatar
Bbetyár: azért azt ne felejtsük el, hogy a jenky-knél a taxik egy kicsit nagyobbak, valamint hogy ott mindez 17"-19"-os monitoron látható, az ülések között. "ami késik, nem múlik" Üdv. Gr3nT

Bbetyár 2008.05.19. 15:49:18 / # 12741
New Yorki kiküldött tudósítónk jelenti, ott már műkdik! Az osztott képernyő baloldalán a Gps-en a pillanatnyi helyzetét kisérheti figyelemmel az utas, a másik oldalon netezhet. (azt hogy bármit nézhet vagy csak néhány fix oldalt azt egyenlőre nem tudjuk :)))

tomajer 2008.05.19. 12:55:22 / # 12740
[b]Kipróbáltuk a a Taxiltelly szolgáltatását A sofőrök elmondása alapján a rendszer felkeltette az utasok érdeklődését, és mivel a használata nem igényel semmilyen előképzettséget vagy háttértudást, ezért azonnal igénybe tudják venni a képernyőket. A hivatalosan 2-3 héten belül bevezetésre kerülő rendszer jelenleg tesztelés alatt van, illetve még számos tartalom feltöltés alatt áll, de egy rövidebb út során éppen elegendő friss információt és érdekességet tartogat a számunkra. [origo][/b]

Csumi 2008.05.16. 21:33:38 / # 12739
avatar
Egy újabb mágneses mező közvetlen az agyba.... fő az egészség. (persze majd erről is bebizonyítják, mint a mobil telefonról, hogy tök ártalmatlan. Sőőőt...
tomajer 2008.05.15. 20:48:54 / # 12738
[b]Pentiumos számítógép lesz a pesti taxikban 2008.05.15. 14:05 txbx A Vodafone elárulta, hogy mi van a budapesti taxikba beépített érintőkijelző mögött. Ezzel a mobilinternetre kötött kütyüvel lehet híreket olvasni a taxiban, mint azt megírtam egy hete. Én arra tippeltem, hogy Windows Mobile / WinCE alapú a kütyü, de nem, a panel mögött valódi számítógép van, Nano ITX alaplapon Pentium 3 processzorral. Az operációs rendszer Linux, saját fejlesztésű grafikus kezelőfelülettel. A tesztidőszak után a processzort Pentium 4-re cserélik, amit laboratóriumi körülmények között, minimális ráfordítással körülbelül 25-30 fokra tudtak lehűteni, tehát nem sül majd oda a fejtámlához az első ülésen utazók tarkója.

Fox 2008.05.11. 09:50:29 / # 12737
avatar
Ezt megadom :))
MCCCXCII 2008.05.10. 10:09:47 / # 12735
Olvastam a hírt, s rögtön megvalósítottam! A kocsimban már van elérhető Internet. Csupán pár forintba került. ? ? Készítettem egy táblát, amire ráírtam nagy betűkkel, hogy: INTERNET Ezt kiakasztottam a kapaszkodóra. Így bármelyik utasom "elértheti", akinek szüksége van az Internetre. (:-))
MCCCXCII 2008.05.10. 10:03:29 / # 12736
Remélem nem lesz kötelező? (pl: A kinek van, az „super A” kategóriás lesz.) Most egy taxinak alapvető fel feltétele egy hitelesített taxióra. No meg sok egyéb, de most maradjunk csak ennél. Hány utas kezdi így: — Óra nélkü mennyiért vinne el főnök? Vajon lesz ilyen kérdés: — És Internet nélkü mennyiért vinne el?
aranybányász 2008.05.09. 08:49:16 / # 12734
avatar
Szevasztok! Hogy mire nem ébredtem! Az egyik kezünkben XXIII. századi internet, a másikban a XVIII. századi címkiadórendszer rekvizítuma. Látom a jövőt: így lesz ez a XXV. században is. Mobil internet és BRG 320!?
Csumi 2008.05.09. 04:17:49 / # 12733
avatar
Végig gondoltad??? Kell a francnak!!
tomajer 2008.05.09. 00:48:32 / # 12732
Remélem a hallotaxit állítjátok be kezdőlapnak:-) Látom magam előtt a jövőt! A droszton a taxisok a hátsó űlésen ülnek, egyik kezükben a májk, a másikkal a fórumba írogatnak:-)

Oldalszám: 2