Hozzászólások száma: 59
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > Kiraboltak egy Rádiótaxis kolleginát! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
elégedetlen 2006.10.30. 16:38:26 / # 12291
avatar
Ha egyedül vagy ne várj mástól csodát.

elégedetlen 2006.10.30. 16:37:19 / # 12308
avatar
Batyúra + radírra +pörgetőre Meg minden féle kütyüre van lé biztonságra nincs .A hiba nem más készülékében van hanem annak aki ezt így gondolja. Egyébként meg ezeket a pályázatokat azok a cégek is elérik akikkel szerződésben állsz . csak ebben az esetben kiderülne hogy nem 57 db szerződött partnerük van,hanem több száz mindjárt másképp fekszenek az apeh-nél. Egyszóval ha te nem fektetszbe akkor magadra vess.
tomajer 2006.10.30. 16:17:12 / # 12296
Majd ha lesz egy olyan szervezet, amelynek az a fő funkciója, hogy ezzel foglalkozzon, akkor lesz rá remény, hogy valamilyen finanszírozási könnyítést is találjanak. Per pillanat ez a szervezet, nem létezik, csak az álmainkban:-( Mindent megteszünk azért, hogy létrejöjjön!

tomajer 2006.10.30. 16:13:55 / # 12290
Igen, de most milliádos bevételü cégekről beszélsz:-( Próbálj taxis fejjel gondolkodni! Én boldogan melléállnék valami ilyesminek. És teret is adunk minden ötletnek. Ha jön egy vállalkozó, és azt mondja, hogy kifejleszt egy szerkentyűt direkt taxira, és odadaja részletre, boldogan támogatjuk, hogy bevezetésre kerüljön. De abból nem szeretnék engedni, hogy minden taxiba bele kell szerelni!!! Ha viszont, egy ilyen kütyü százezres nagyságrend, és plusz havi többezres rezsi, akkor aki ezt kitalálta, megkövezik a kollegák:-(

elégedetlen 2006.10.30. 16:09:29 / # 12307
avatar
Egyem meg a szíved te arany gyerek ezért említettem neked a pályázati úton való beszerzést.Azt meg azért erős tulzásnak tartom hogy a kollegínát miattam rabolták ki. Látod erről beszélek.Ne ahibát keresd benne hanem a lehetőséget.Szokjatok már le folyamatos sírásról,szokjatok inkább rá a folyamatos megoldás keresésre.
elégedetlen 2006.10.30. 16:04:55 / # 12297
avatar
Hozzá teszem amióta rendelkeznek ezzel az eszközzel nem loptak kamiont tőlük. Többek között a cigaretta szállítók az első rablás után felszerelték összes autójukat. Azóta egyet sem raboltak el.

tomajer 2006.10.30. 16:02:54 / # 12295
Nem most találtam. Április 26.-án hoztuk le. Ezen kívül még jelentkezett egy cég, aki horribilis félmilliós megoldást kínált kamerával, és mindenféle csodával. Viszont, én azt vallom, hogy mindennek akkor van értelme, ha egy alap-eszköz, minden autóban kötelezően benne van. Annak viszont olyan áon kell lennie, hogy minden taxis ki tudja fizetni. Különben nem a taxisokat védted meg, hanem magadat. Ez nagy dolog, és nagyon fontos, de a potenciális támadót egyszerűen átküldöd a másik taxishoz, akinek nincs ilyenje.

elégedetlen 2006.10.30. 15:59:28 / # 12266
avatar

elégedetlen 2006.10.30. 15:56:11 / # 12306
avatar
Na ugye tudsz te ha akarsz, de van még számos cég is aki kifejezetten ezekre a lehetőségekre specializálódott./ nav sky nova/ő "vigyáz "a hungaro camionra is.
tomajer 2006.10.30. 15:52:55 / # 12298
Hidd el próbálom! És, hogy időm nagy részében mit csinálok, azt most nem részletezném:-) Merthogy arra megintcsak elmenne, az időm nagy része:-(

elégedetlen 2006.10.30. 15:51:29 / # 12294
avatar
Talán van 1-2 autóban, de hogyha egy kicsivel több időt szentelnél a dolognak akkor egyre több autóban lenne. Mert ugyanis a legtöbben nem is tudnak az ilyen és ehhez hasonló készülékek létéről. Tudtommal te egy internetes újság "riportre vagy" többek között neked is a dolgod lenne ennek a lehetőségnek az olvasók figyelmébe ajánlása.Sajnálom hogy nem megoldáson töröd a fejed,hanem egyből elvetsz minden olyan lehetőséget ami segítene ,annélkül hogy végig gondolnád mit válaszolsz.Tehát arra kérlek szerezd be erre vonatkozó információidat és ezek tükrében teddmeg ahozzá szólásod. Köszönöm.

elégedetlen 2006.10.30. 15:44:05 / # 12300
avatar
Meg kérdezted hogy miből? Én válaszoltam. De egyébként erre vonatkozóan lenne 1-2 kimondottan erre vonatkozó pályázati lehetőség. De ha az időd nagy részét kizárólag annak szenteled hogy mások hozzászólását próbálod degradálni , nem hiszem hogy előrébb jutsz. Tehát mielőtt megvárod hogy kész kidolgozott projektet tegyek az asztalodra , kérlek te is próbálj megtenni valamit az ügy előrébb vitelére vonatkozólag.Tudommal neked többek között a segítség felkutatása lenne a teendőd, nem pedig a javaslato kritizálása. Arról nem én tehetek,hogy nincs lehetőséged válaszaid végig gondolására.
tomajer 2006.10.30. 15:33:16 / # 12299
Én egy rossz szót sem szóltam rá! Megkérdeztem, miből?:-) Tudod, ezen már sok sok okos ember törte a fejét, de a mibőlre még senki nem jött rá! Mert ezt a taxisok nem fogják kifizetni! Ha meg ugye nem kötelező alapon, hanem saját elhatározás alapján, saját erőből gondolod beszereltetni, akkor ebben most ki akadályoz meg? A szerkezet kész van. Nincs más dolgod, mint előfizetni a szolgáltatásra, és értesítendőnek a diszpécserközpont telefonszámát megadnod ahol éppen dolgozol. Szerinted eddig hányan tették?

elégedetlen 2006.10.30. 14:38:30 / # 12305
avatar
Látod máris kiállítottad a szegénységi bizonyítványodat.Írtam egy lehetséges eszközt az esetek megállítására és gondolkodás nélkül leszaroztad az egészet. Kinek kellene megfinaszírozni a te védelmedet? Talán ha észre vetted volna vállalkozó vagy és nem alkalmazott.Nem hiszem hogy eg laptop olcsóbb vagy egy térkép gps kedvezőbben beszerezhető. De ha neked nem ér meg ennyit a saját biztonságo ne is haragudj akkor ne vedd meg. Talán mások ezt nem így gondolnák. Továbbá senki nem mondta hogy tegyék kötelezővé.
tomajer 2006.10.30. 14:30:36 / # 12304
De ki finanszírozza meg??? El tudod képzelni azt az elemi felháborodást, ha azt mondanák, hogy a következő vizsgán csak ilyen szerkezettel felszerelt autóval lehet megjelenni? Mert ha nincs minden autóban, akkor adtunk a sz@rnak egy pofont!:-( Arra meg ne számíts, hogy bárki kifizeti helyettünk!!!
elégedetlen 2006.10.30. 14:18:22 / # 12301
avatar
Tudjátok ezekre az esetekre van kidolgozott védelmi eszköz:műholdas megfigyelő és helyzet meghatározó készülék. Ami természetesen nem akadályozza meg a rablás kísérletét,de egy csendes gomb megnyomásával jelezhetek a díszpécsernek hogy gondom van.aAki ezek után tudja értesíteni a megfelelő szerveket a történetről és eltudja mondani hogy az adott gépjármű merre tart vagy hol áll pontosan.Tehát tudom hogy ez nem zárja ki annak alehetőségét hogy ne próbáljanak kirabolni, de lehetővé teszi a leggyorsabb segítség kérését,anélkül hogy vakon keresnék az adott gépjárművet. Ennek költsége nem több mint cka 100-e Huf + a havi díjj.De erről talán a Pali többet tudna mondani mert évekkel ezelőtt ő is volt ilyen bemutatón.Nagyon tetszett neki adolog,de valamiért mégsem favorizálta a készüléket.Természetesen nem az ő hibája az hogy ez a készülék még nincs elterjedőben köztünk.Nem olcsó, de talán ha az elterjedne ezekközött az idióták között hogy a taxisoknak van 1 ilyen berendezése,ami még kiszállása előtt értsítette a rendőrséget,talán meggondolnák magukat,és életben maradnánk. Tehát lehet hogy 100-e Huf nem is olyan sok. Ja és még a casco is olcsóbb tőle. Érdemes ezen elgondolkodni.

csogu 2006.10.30. 00:48:23 / # 12288
Szia Jucus!:-) Köszönöm a dicséretet, de akkor engedd meg, hogy egy pár kérdést feltegyek, ami közben megfogalmazódott bennem. 1, Család, ismerősök miként fogadták a támadás hírét? 2, Amikor újra munkába álltál, nem volt benned rossz érzés, nem nézel más szemmel a leintős férfi utasokra? 3, Felkészültél valamivel a következő (reméljük sosem lesz ilyen) támadás lehetőségére? 4, Lelkiekben fel tudta dolgozni a történteket?
tomajer 2006.10.29. 23:07:31 / # 12289
Üdvözlünk kedves, örülünk, hogy megvagy! Azéert, mégis mesélhetnél valamit, ha tudsz:-)
jucus 2006.10.29. 21:47:53 / # 12287
avatar
Csogu olyan tökéletesen leírt mindent,hogy nem is tudok ujdonságot írni.
csogu 2006.10.26. 16:34:57 / # 12286
Ahogy kiértünk a kútról Jucust kezdtem faggatni, hogy valójában mi is történt. - Az Őrsvezér téren álltam meg egy piros lámpa miatt. A későbbi támadó egy korláton ült és nézett engem. Mielőtt elindulhattam volna ő jelezte, hogy szeretne beszállni. Be is ült. Jobb hátulra és egy Zuglói címet mondott be. Közben észrevettem, hogy átcsúszik a bal oldali ülésre. A megadott címen közölte, hogy még menjünk kicsit erre, kicsit arra, vagyis addig navigált míg egy kihalt helyre értünk. Ott előkapott egy viperát és közölte, hogy adjam át a bevételem és az URH kézibeszélőjét. Én átadtam a pénzt, majd kiugrottam a kocsiból és elfutottam. Ő is kiugrott, de előtte a májkot, amin segítséget hívhattam volna, kiszakította a helyéről és eldobta, hogy ezzel is egérutat nyerjen.

Oldalszám: 3