Hozzászólások száma: 11
Ugrás a hírhez
Témakörök > Hírek fórumai > Robbanhat a víz? Igen! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
attila76 2006.07.26. 12:58:24 / # 7432
avatar
Megvan a robbanómotor jövője! Az autó motorjába mikrót kell építeni, benzin helyett vízet kell beletölteni és be kell állítani 2 percre. A vízet vezetés közben nem szabad kevergetni! A lényeg, hogy a kocsiból 2 percenként ki kell szállni, mert csak úgy tudunk vele haladni. Próbáljátok ki, nekem bevált.

tomajer 2006.07.18. 09:36:35 / # 7431
Szép is az! Hajnalban, rőzsét gyűjteni, tüzet csiholni, kezünket, szemünket dörzsölgetve, a tüzet körülülni, álmodozva bambulni, és várni a "CSODÁT" ! Nna de minden reggel?:-)
carlotax 2006.07.18. 09:25:41 / # 7430
Hát velem nem történhet ilyen,mert én a vizet a kávémhoz mindig a tűzhelyen forralom!:-)

törölt felh. 2006.07.18. 08:34:09 / # 7429
avatar
Na van ez a müsor abban van két krapek azok szoktak ilyenekkel kisérlettezni én ott láttam.Ha van Discoveryd és ráérsz nézz bele mert érdekes részei szoktak lenni.
Csumi 2006.07.18. 00:21:19 / # 7428
avatar
Lehet, hogy nálunk a víz sem olyan??? :-)))
Csumi 2006.07.18. 00:20:27 / # 7422
avatar
Á áááááááááááááá! Nálunk is robbant már fel, szerencsére a mikróban, nem kézben...nem volt benne semmi plusz. Normál kávés pohár, ami azért elég vastag.

törölt felh. 2006.07.17. 09:08:28 / # 7427
avatar
Discoveri channel:Legenda kutatók cimü müsorban láttam. A mikróban a viz nem robbanhat de ha valamit belehelyezzel cukor kikanál akor kifuthat,de ha a ioncseréltvizzel csinálod ugyanezt nem történik semmit.De ha vékonyfalu pohárban melegitesz akor hö hatására a pohár szétrepedhet.

törölt felh. 2006.07.17. 07:58:41 / # 7426
avatar
Nem kéne beszólni:-)))
tomajer 2006.07.17. 07:55:30 / # 7425
Ez majdnem olyan jó volt, mint a motortérben öngyújtóval világítani!:-)
törölt felh. 2006.07.17. 07:44:44 / # 7423
avatar
Na akkor megosztok veletek én is egy konyhai titkot, hogy mit ne tegyél!!! Az eset a következő: Megéheztem és úgy gondoltam készítek magamnak bundáskenyeret. Ez nálunk nagy szó, mert a feleségem a szagát sem szereti, mert mindig az egész lakásban órákig érezni utána (szerinte a szagát) az illatát. Gondoltam gyorsan kihasználom, hogy nincs itthon, és utána elpakolok, eltűntettem még a nyomokat is. A gond itt kezdődött. Miután elkészült az 5 szelet bundás kenyér, elpakoltam a tojáshéjakat, meg az ehhez hasonlókat. De ott volt a lábos, amiben maga az egész sült. Még fröcsögött, pattogott benne a zsír. Na így nem lehet a mosogatóba tenni, hiszen a többi tányér elrepedhet tőle (ez tapasztalat). Nem estem kétségbe, hanem engedtem egy pohárba jó hideg vizet és a tűzforró lábosba belezuttyintottam. Húúúúúúúúú, hogy mekkora láng lett. Még a plafont is telibe vágta. Viszont miután eloltottam a fél konyhát, már nem is lehetett annyira érezni a bundás kenyér jellegzetes illatát. Keveredett az égett konyharuha, az égett műanyag pohár szagával. Erre az életre megtanultam, hogy a konyha egy igazán veszélyes hely, így főzésileg kerülöm is rendesen:-)

tomajer 2006.07.16. 23:45:07 / # 7424
Alapvetően a jelenséggel, vagy ehhez hasonlóval többször találkoztam kávékészítés közben. Pontosabban, ha lusta voltam, és nescaffét csináltam. Kivettem a poharat, nem forrt, beletettem az első kanál kávét, és egy pillanat alatt, kifutott a pohárból az egész. Szerencsére, soha nem robbanásszerűen, inkább az egészből, hirtelen "kávéhab" keletkezett. A sokadik eset után én is rászoktam, hogy hagyom egy kicsit pihenni, mielőtt beleteszem a kávét, mert nem szeretek takarítani.