Hozzászólások száma: 35696
Ugrás a hírhez Oldalszám: 1785
Témakörök > Droszt Híradó > Az örökzöld politika újra!!! (csak itt!!) :D A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
málna 2008.10.18. 07:59:40 / # 228313
avatar
Elképzelhető!Írj magadról egy kicsit,hadd ismerjelek fel.
málna 2008.10.18. 07:55:56 / # 228312
avatar
Kedves Neduggi! Rólam nem lehet elmondani,hogy jobbos lennék,de engedd meg kérlek,némi építő jellegű kritikával illesselek.. Sok okosat írtál,de Te ugyanúgy keményen bírálod a másik oldalt,mint ahogy Ők Téged!Ragaszkodni egy ideológiához vagy politikai oldalhoz vakon(!),hibás dolog szerintem.Fel kell ismerni a saját hibáinkat is!Már pedig ami most van,az szar!Akik pedig előidézték,a nemtörődöm magyar népen kívűl,azok a mi álltalunk megválasztott" politikusok"! Az utóbbi oldalon olvasott dialógusod ,az álltalam direkt meg nem nevezett hőssel,kissé ovódás,már ne is haragudj!Értelmes ember lévén ne süllyedj ilyen szintre kérlek! Üdv!

csogu 2008.10.18. 05:46:20 / # 228311
[i][b] Ne tégy másnak olyat, amit te sem szeretnél, ha veled megtennének.[/b][/i] Hááát nem tudom...ha ebből indultam volna anno ki, akkor most nem lenne 2 gyermekem:-))
törölt felh. 2008.10.18. 01:10:29 / # 228310
avatar
Érdekes amiket irsz,és helyenként szimpatikus is. De keversz pár dolgot. Nacionalizmus(ami ma negativnak van beállitva..nem véletlenül) nem feltétlen kell hogy háboruba torkoljon.Persze ha ez a cél,akkor kiválóan felhasználható eszköz. Ma az unió is hivatalosan nemzetek közössége(tudod,egyesült európai nemzetek uniója),egyesülése,de milyen furcsa,a nemzeti gondolkodás elitélendő. Észre illenék már venni,hogy ez csak szándékos kényszerzubbony,ahol elvárják hogy a kisebb népek minden javukat engedjék át,és érjék be központi irányitással. Amit pedig irsz izráelről azt tudom,ismerem. Bár vannak érdekes dolgok ott is. Pl...földet vizet nem adunk idegeneknek. Ez ma itthon náci gondolkodás,tudod. És sorolhatnám még a furcsaságokat,különbségeket hogy ami itt rossznak titulált,az ott valamiért természetes,de őket senki nem kritizálhatja. Az antiszemizmusnak pedig más az alapja,tudhatnád. Nem ilyen egyszerű sztereotipia.
Neduddgi 2008.10.18. 00:47:41 / # 228291
avatar
Összekeversz valakivel! Álmodozók, a két szélen vannak. Jobbra is, balra is. Persze egyik sem fogja soha megvalósítani az álmait. A baloldal azért, mert amiről álmodik, szép ugyan, de ellentétes az emberi természettel (kapzsiság, amiről Bao beszélt) Magyarul: Az egyenlőség, a mindenkinek szükségletei szerinti jövedelemelosztás, nem létezik, mert kiöli az emberekből a tettvágyat. A jobboldal meg azért, mert a világ összes népének vannak nacionalistái! Az ő internacionalizmusuk, ugye fából vaskarika:-) Ha egyszerre több szomszédos országban kerülnek hatalomra a nacionalisták, akkor abból háború van. Tehát, nem érnek rá, az álmaikat megvalósítani. Magyarul: Nem lehet boldog nemzetet eszkábálni más nemzetek, fajok, etnikumok rovására. [b]Én meg itt középen liberálisként, szeretném, ha mindenki megpróbálna úgy boldogulni, hogy békénhagyja a többieket. A saját érdekeit, tudatosan megpróbálja korlátozni, és összhangba hozni a többi ember érdekeivel. Élni, és élni hagyni. Aki Győzikét akar nézni nézzen Győzikét, aki operát, az nézzen halgasson operát, akinek szép hősi, ősi történetek kelenek a hazájáról, nemzetéről, nézze azt. Ne vessen meg senki senkit azért, mert más érdekli, mást szeret, másként él. És akkor itt eljutunk ugye a melegekhez is. Igen. Nekik is van joguk pontosan ugyanúgy élni, mint bárki másnak. Én ilyen világban szeretnék élni.[/b] De sajnos ez is ellenkezik az emberi természettel. Mert az emberek, minél gyengébbek, minél elesettebbek, annál inkább szükségük van a gyűlöletre. Szükségük van arra, hogy valakinél mégis többnek érezzék magukat. A gyűlölet, a megvetés ad tartást, a kicsinek, gyengének butának. Tehát gyűlölet, utálni való ellenség, mindig lesz, amíg ember él a földön. És akkor nem beszéltem gazdasági kérdésekről, mert azt alapvetően mindegyik (jó, a kommunista, az igazi kommunista nem) tudja jól csinálni. A liberálisok gazdasági teóriái, hülyeségek. Biztos van helyzet, amikor az válik be, de nem jó mindig minden helyzetben. Engem a liberalizmus emberi oldala érdekel. Az a lényege. Ember embernek ne legyen farkasa! Ne hidd magad többnek mint a többiek, csak azért mert ők mások mint te. Jut eszembe: A zsidókat mindig a liberálisokhoz, a baloldalhoz kötitek. Nem tudom menyit tudtok Izraelről. De ott sokkal egészségesebb pártrendszer van mint nálunk. Sok párt van, a szélsőjobbos fajgyűlölőtől, az ortodox vallásin keresztül, a mérsékelt jobb és baloldalon át, a szélsőbalos, kibucnyikokig. Tehát, vannak saját fasisztáik, nacionalistáik, liberálisaik, és kommunistáik. Nem utolsó sorban, ezek jól megférnek egymás mellett (persze gyűlölik egymást) De vannak teljesen zárt ultraortodox közösségek, ahol úgy élnek, ahogy Mózes megparancsolta, és vannak a teljes létező kommunizmust megvalósító kibucok, amitől, Marx és Engels is megnyalná a szája szélét! Ezt csak azért írtam le ide, mert az ő világuk tökéletesen mutatja, hogy nincs olyan, hogy "ilyenek a Zsidók"! A zsidók sokfélék. Pont ugyanúgy, mint bárki más a világon. Tehát, az antiszemitizmus is teljesen alaptalan, de sajnos mélyen a tudat alatt gyökerező "világszemlélet" vagy micsoda:-( Minden antiszemitának ki kéne mennie pár hónapra Izraelbe, hogy lássa milyenek is azok akikről neki konkrét elképzelései vannak, habár még nem látott közelről egyet sem:-) Hosszú lettem, pedig csak pár sort akartam írni, hisz nem nagy dolog ez a liberalizmus:-) [b] Ne tégy másnak olyat, amit te sem szeretnél, ha veled megtennének.[/b]

törölt felh. 2008.10.17. 23:01:36 / # 228309
avatar
Nedu Egyszer elmesélhetnéd már,hogy szeretnéd látni az országot(és a beállitotságod mennyiben segiti,akadályozza ezt). Milyen világot akarsz itt?
Neduddgi 2008.10.17. 22:04:55 / # 228308
avatar
Csak a ti sötét agyatokban.
Bao 2008.10.17. 21:18:00 / # 228307
avatar
Ti is lehettek nácik. :)
Neduddgi 2008.10.17. 21:02:49 / # 228306
avatar
Birka! Az te vagy:-) Én szélsőliberális:-)
Bao 2008.10.17. 20:47:26 / # 228305
avatar
Ezt elfelejtettem: Náci vagy!!!!! :))))))))
Neduddgi 2008.10.17. 20:42:04 / # 228304
avatar
Hidd el, ez az érzés kölcsönös! :-)
Bao 2008.10.17. 20:29:29 / # 228303
avatar
Ennyit ér itt magyarországon a világnézeted! :) Aki így gondolkozik az szdszes,vagy ha jobban tetszik szélső liberális! Nem félek,csak finoman szólva nem szeretlek titeket! :)
Neduddgi 2008.10.17. 20:24:10 / # 228302
avatar
Nem tehetsz róla!:-( A te szűk agyadba, csak pártok szerint beskatulyázva férnek bele az emberek:-) Én viszont világnézetek, gondolatok, alapján sorolom magam valahova. Ami nálam tényleg liberális nézőpontot eredményez. De mint említettem ma nincs Magyarországon igazi liberális párt. Így sajnos nem vállalom fel az szdsz-t. De azért megtisztelő, (mármint az szdsz-nek) hogy az értelmes érvelést rögtön hozzájuk kapcsolod, rájuk jellemzőnek tartod:-) Félsz is tőlük, mint ördög a szenteltvíztől! :-)
Bao 2008.10.17. 20:12:04 / # 228301
avatar
Ugyan már neduggi! Aki így érvel az szdsz-es! Szégyelled talán? (ezt nem csodálom) Szállj le a magas lóról és fogd már fel ,hogy a magyarok nem kíváncsiak rátok,azért tartotok ott ahol tartotok! (1%) Még a kőagyú mszp szavazók is utálnak titeket! Ők se azért szavaztak rátok,hogy aztán ti irányítsatok ! Ezt egy kis ésszel ,bár ez nem jellemző az mszp szavazókra, lehetett sejteni! Hiába hőbörögsz,nem ér semmit az 1%os véleményed!

Neduddgi 2008.10.17. 18:48:59 / # 228300
avatar
Pedig most legalábbis pár hónapig ez a helyzet! :-) A komcsikkal együtt az ország is bukik, ha most inog meg a kormány. Logikus, hiszen azonnal tényleg mi leszünk a gyenge láncszem.
attus 2008.10.17. 18:37:15 / # 228299
avatar
Legyen igazad, de olyan helyzet nem létezik amiben az az érdek, hogy a komcsik hatalmon maradjanak!:-)
Neduddgi 2008.10.17. 18:34:02 / # 228298
avatar
:-) Szeretem az újságírókat! Mivel végignéztem a beszélgetést megnyugtathatlak, hogy a mondat úgy folytatódott, hogy de arra is legfeljebb pár százalék esély van, ha....és itt elmondta, mi mindent kellene tenni.
Neduddgi 2008.10.17. 18:29:09 / # 228297
avatar
Tök lényegtelen, hogy a Magyarok hány százaléka. A lényeg, hogy a betétesek hány százaléka pánikol be! Azt meg, hogy kit tekintünk hozzáértőbbnek, ugye megint szubjektív:-) Az én szememben a jelentkezők semmivel nem jobbak!!! Más. Pillanatnyilag egy kormányválság, egy előrehozott választás, pont az utolsó kenet lenne az országnak! Most bizalomra van szükség. És ezt még a normálisabb ellenzéki körök is tudják, és komolyan is veszik. Akár hiszitek akár nem, most pont a kormány túlélését jelentheti ez a válság. Mondhatni jól is jött nekik. Csak azt ne mondjátok, hogy ők okozták:-)))
attus 2008.10.17. 18:28:13 / # 228296
avatar
"Nem akarok pánikot kelteni, de Magyarországon az államcsőd és a valutakrízis esélyesebb, mint a bankválság - mondta Bokros Lajos volt pénzügyminiszter a köztévé Nap-kelte műsorában." Akkor??? Lehet nálatok már a tv adást is átszerkesztik?:-)
Neduddgi 2008.10.17. 17:49:22 / # 228295
avatar
Hol mondja ezt? Mert reggel a tévében pont az ellenkezőjét mondta. És ott személyesen. Nem valaki más által tolmácsolva! :-)
Oldalszám: 1785