Hozzászólások száma: 4098
Ugrás a hírhez Oldalszám: 205
Témakörök > Droszt Híradó > Hogy mik vannak...!? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
alelölülő 2010.08.27. 16:08:22 / # 217288
Te is leírod: nem szállnak be hozzád, hanem a pár méterre lévő cégest intik le. Benned nem bíznak meg, a matricában viszont igen. Ezért a bizalomért fizet a céges taxis cégének. Cégenkívüli taxis voltam '90 táján, amikor épp úgy beültek hozzám is, mint akármelyik céges kocsiba. Aztán ez megváltozott a bizalomvesztés miatt. Én így látom, persze a te nézőpontodból ez másképp néz ki. Amit meg a hűségkártyákról és beáramló tömegekről írsz, hát... ezt hívják piacgazdaságnak és konkurrenciának. Ha valamiből túltermelés van, akkor az olcsó. Most épp a mi munkaerőnk ilyen értéktelen. És ez még csak nem is taxispecifikus dolog, a kistermelőket épp úgy nyúzzák a multik, a mezei munkavállalókat meg a munkaadók.
szálka 2010.08.27. 15:52:11 / # 217287
avatar
Azért kétszemélyes, mert csak a farkaséhesekre számítanak és nem a csoguéhesekre.:-)))
hiénakutya 2010.08.27. 15:25:10 / # 217286
A fuvarszervezők nagyra növéséért az tett, aki gazdagon tolta beléjük a pénzt. Az nem én voltam. Senkit nem bíztattam, hogy hagyja ott ezeket az irodákat, és a jelenlegi körülmények között valóban nem történne semmi, ha páran kilépnének. Sőt, akkor sem történne semmi, ha sokan lépnének ki. Van ebben az országban munkanélküli bőven, autót is lehet vásárolni; feltöltenék az állományt droidokkal. A cégnél dolgozó emberek is ott próbálnak fuvarhoz jutni, ahol lehet. Ha rádión nincs cím, vagy éppen nem akarnak szarért-hugyért dolgozni, akkor ott köröznek a szemétdombom körül. Azt lesik, mikor fordul le rólam/rólunk valami. Úgyhogy ebből a szempontból mindegy, hogy mellém próbál állni, vagy húsz méterre tőlem veszi föl a fuvart, miután 3 km/h-ás sebességről sikerül megállnia az intésre.... Ha a céges jól tud lakni a rádióról, akkor ez nincs. Ki tehet arról, hogy nem tud jóllakni? Ki tehet arról, hogy ilyen kib@szott sokan vagyunk? Kik hoznak a nyakunkra újabb és újabb "taxisokat"? Kik nyomják le az árakat? Kik árasztják el az utcát mindenféle hűség- és kedvezménykártyákkal, hogy még az utcai fuvart se tudd normális tarifával megcsinálni? Azt én értem, hogy én egy roppant kártékony állatja vagyok a szakmának... Csak egyet ne felejts el! Akit én elviszek ötezerért, az utána boldogan ad majd neked hármat. De akit elvisznek nyolcszázért, attól már akkor is nehéz lesz elszedned ezerötöt, ha még csak át sem vernéd ezzel.
hiénakutya 2010.08.27. 15:02:33 / # 217281
De a cigarettával nagyon jól megy az idő. Most gondold csak el, kikászálódok a kocsiból (autóban nem cigizünk), előmatatom a cigisdobozt, fölnyitom a tetejét, elhúzom a reloc-os fóliát, kihalászok egy szálat. Visszazárom a reloc-ot, lezárom a dobozt. Kétszer hozzáütögetem a cigit a doboz tetejéhez, majd lassan a számba helyezem. Elrakom a dobozt, aztán előmatatom az öngyújtót. Meggyújtom, elrakom az öngyújtót. És aztán szép lassan elszívom. Mire mindezzel végzek, 7-10 perccel közelebb kerültem a munkaidő végéhez. Ha nem cigiznék, már rég meghaltam volna. :-D
alelölülő 2010.08.27. 14:43:08 / # 217280
Engem most győztél meg. Tényleg jól mehet ott mtaxinál, ha ez a legnagyobb gondod, hogy melyik várusunkban költsd el családi ebédedet. :-))
csogu 2010.08.27. 13:32:33 / # 217279
Mondjuk azt nem értem mitől 2 személyes ez a tál, de jól néz ki:-))
csogu 2010.08.27. 13:31:58 / # 217278
szálka 2010.08.27. 13:26:46 / # 217277
avatar
Ha, egyébként arra jársz, javaslom Fonyódon a Pocika vendéglőt! Nem ér kellemetlen meglepetés.
szálka 2010.08.27. 13:20:51 / # 217273
avatar
Nem is olyan régen Magyarország legjobb 10 étterme között tartották számon a "Kistücsköt". Ez a kép -gyanítom-a konkurencia tréfája.

csogu 2010.08.27. 12:38:01 / # 217276
Van egy cikk a neten, címe: A legjobb vidéki éttermek Magyarországon Van a cikkben egy kép is, az egyik fogásról. Fogás a Kistücsök étteremben. Na én most nem tudom....ha valaki nekem beajánlja ezt az éttermet, mint Magyarország egyik legjobb vidéki étterme és utána egy ilyen fogást tálalnak elém....hááááát félő, hogy pár új szóval ismerkednének meg, amik nem egészen pozitív jelzőket tartalmaznának sem az étterem felé, sem afelé, aki az éttermet ajánlotta...

alelölülő 2010.08.27. 12:03:45 / # 217275
Indulatod a fuvarszervezők ellen érthető, hiszen sz@rul megy, és ezért valakit okolni kell. Isten ments, hogy védjem őket, mert vérlázító, hogy az elmúlt 6-7 évben megduplázódott a fuvarszervezési díj, míg a fuvarokból realizálható bevétel csökkent. De a fuvarszervezők nagyra növéséért azért tenni is kellett valakiknek, hogy a taxik utcai igénybevétele iránti bizalom erősen megcsappanjon... Gondolj bele, ha páran otthagynák ezeket az irodákat, a világon semmi se történne. A legtöbb cég létszámának kétharmadával is gond nélkül el tudná látni a hozzájuk befutó igényeket. És ezek a cégnélkülivé váló emberek kényszerűségből ott próbálnának fuvarhoz jutni, ahol lehet. Melléd is állhatna egy-kettő. Igaz, akkor legalább lenne kivel beszélgetni. :-)
peti493 2010.08.27. 11:36:29 / # 217274
avatar
"egyszer végez velem az unalom két fuvar közt eltelő....." vagy a rák, amennyit bagózol de angen az is érdekelne, hogy tegyük fel, ha egyszer lesz fix ár, akkor a drága fuvarszervezők mit találnak ki? pl, 10km, után 2 liter cola 10 km után 1 mcdonalds menü minden 5-ik fuvar ingyen???? a harc megmarad, majd csak figyusszatok
hiénakutya 2010.08.26. 19:38:07 / # 217261
A szar az alacsony tarifára repül rá, engem eleve kikerül. Amúgy is biztonsági játékos vagyok. Szelektív utasgyűjtés folyik; aki nem tetszik, az ballag, vagy rendel. Ha nagyon ki vagyok éhezve, akkor esetleg elviszem, de egyezkedés történik - ELŐTTE. Egyetlen komoly kockázat áll fönt: egyszer végez velem az unalom két fuvar közt eltelő 3-4-5 órában. :-)

Bao 2010.08.26. 18:49:28 / # 217272
avatar
Nem rossz, ennyitől nem megy szét a kocsi. Maximum ha egy a viteldíjjal nem igazán egyetértő utas "megszereli"... :)
alelölülő 2010.08.26. 18:43:52 / # 217271
Kösz a választ, igazából nagyjából erre a "pörgésre" számítottam én is.
hiénakutya 2010.08.26. 18:09:20 / # 217270
Jó, akkor válaszolok. :-))) Ritkán csinálok napi 5 fuvart, annál többet meg szinte csak Szilveszterkor. 6-7 óránál többet nem szívesen vagyok kint és 5-6 fuvarnál van az ingerküszöböm. Utána már nehezen viselem el az utasokat. :-D Az utóbbi másfél-két évben 1-2 fuvaros napok vannak, a 3 az már pörgésnek számít. Jó esetben talán a felét produkálom a havi 150-es fuvarszámnak. Azt viszont ingyen kapom. És nem 184-ért viszem.
alelölülő 2010.08.26. 17:43:20 / # 217269
Hidd el, semmit se akartam igazolni, legkevésbé azt, hogy rendben van a fuvarszervezési díj mértéke.
hiénakutya 2010.08.26. 17:05:02 / # 217268
Te, ne haragudj, ha relativizálni szeretnél, akkor javasolnám beszélgetőpartnernek Bolgár Gyuri bácsit a Klub rádióban, mert ő ebben megértő társad lesz. Ha ott valaki olyat mond, hogy Magyarország államadóssága 80%, akkor Bolgár kapásból tolja a választ, hogy Japáné meg 180 és ettől mindketten boldogok lesznek. Két dolgot tisztázzunk! 1. Én nem számolom a fuvarjaimat, mert nincs miért számolnom. A bevételemet számolom, az pedig nem publikus. 2. A 450 forint/cím pedig NEM annak függvényében korrekt, méltányos, tisztességes, avagy sem, hogy én hány fuvart csinálok. Általánosságban is elmondható, hogy nem vagyok mérce, etalon, tehát finoman szólva is hatalmas tévedés lenne a taxisokról lehúzott milliárdos nagyságrendű tagdíj-tételeket az én fuvarszámommal megmérni. Ha ezen kívül figyelembe vesszük azt, hogy a relatív magas fuvarszám nem feltétlenül jelent magas bevételt, illetve fordítva; a relatív alacsony fuvarszám nem feltétlenül jelent alacsony bevételt, akkor meg már egyenesen nem értem, hogy hova akarunk kilyukadni. Illetve azt értem ,hogy hova, csak nem értem, hogy miért. Azt ugyanis, amit a fuvarszervezők ebben a városban megengednek/megengedhetnek maguknak, azt nem csak az én valamilyen fuvarszámommal nem lehet igazolni, hanem semmi mással sem. Ők ugyanis ugyanúgy előre meghatározott, a felvett címek mennyiségével semmilyen viszonyban sem lévő, súlyos pénzekért adják el a megélhetésedhez való hozzáférés lehetőségét, mint azok, akik a város különböző pontjain némileg eltérő módszerekkel teszik ugyanezt. Nem férsz hozzá a téged megillető piachoz, ha nem fizetsz valakiknek. Hogy jön ehhez az én fuvarszámom? (A bűnözők egyébként annyival korrektebbek, hogy nem szankcionálják, ha az ő pénzüket az utason húzod be.)
alelölülő 2010.08.26. 16:26:24 / # 217267
Re: "Saját elmondása szerint a múlt hónapban 150 címet tudott fölvenni rádión." A tisztánlátás miatt szivesen olvasnám a Te statisztikádat is: aki nem fizet (remélhetőleg, mert hallottam már olyat, hogy a város bizonyos részein a megállás lehetőségéért is kell) fuvarszervezési díjat, az mennyi fuvarral kalkulálhat átlagosan havonta?
hiénakutya 2010.08.26. 15:43:08 / # 217266
Na, még ezt beokádom... Tegnap beszélgettem egy kollégával, aki egy nagyon korrekt, rendes fuvarszervezővel áll szerződésben, havi 67500 forintért. Saját elmondása szerint a múlt hónapban 150 címet tudott fölvenni rádión. Gabi! Fogjál már egy számológépet, oszt matekozd már ki, hogy mennyibe került neki egyetlen cím felvétele! Na? Mennyi jött ki? 450 forint? Gabi, szerinted kik lehetetlenítik el a 95%-ban tisztességesen dolgozó taxisokat? Gabi, tisztában vagy te azzal, hogy amikor a tárgyalóasztal másik végén a TFTSZ ül veled szemben, akkor te valójában ezek képviselőivel egyezkedsz a taxisok további sorsát illetően?
Oldalszám: 205