Hozzászólások száma: 4098
Ugrás a hírhez Oldalszám: 205
Témakörök > Droszt Híradó > Hogy mik vannak...!? A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Bao 2010.07.12. 18:34:52 / # 217221
avatar
:(
hiénakutya 2010.07.12. 17:40:51 / # 217220
Elment...

tomajer 2010.07.11. 14:41:57 / # 217219
[b]Az út közepén gyalogolt, elgázolták Életveszélyesen megsérült egy 25 éves váci fiatalember, amikor egy taxi elgázolta az éjszaka Zamárdinál a 7-es úton.[/b] A férfi a 7-es főúton gyalogolt vélehetően ittas állapotban hajnali három órakor, állítják a rendőrök. Az út négysávos szakaszán haladt a forgalmi sávok közepén a terelővonalon, mert valami okból, talán az elfogyasztott alkohol hatására úgy vélte, így ér legbiztosabban a céljához. Amikor az arra haladó taxis észrevette a gyalogost, megpróbálta egy hirtelen kormánymozdulattal kikerülni a tántorgó férfit, de a kocsi eleje elsodorta a fiatalembert. A baleset áldozata a szalagkorláton át az árokba esett, és súlyos sérüléseket szenvedett. A taxis egyébként utasokat szállított, akik döbbenten látták, hogy mi történt. A gázolás után a helyszínelő rendőrök mintegy egy órára lezárták a külső forgalmi sávot. Az eset körülményeit a siófoki rendőrök vizsgálják.

tomajer 2010.07.11. 11:45:24 / # 217218

Dodi 2010.07.10. 07:58:23 / # 217217
avatar
Volt "egy"kis vihar Athén-ban.

tokio170 2010.07.09. 18:29:19 / # 217216
avatar
[b]tokio170: Áprilisi tréfa (III. rész) (Avagy: a vizsgálat lezárult, felejtse el) [/b] Hortobágyi Bélát kilökdösték a konyhába – és vitték volna tovább a ház előtt álló kis, civil kinézetű autóhoz –, amikor nehezen lélegezve megszólalt: – Szobapapucsban? Így fogok gyalog visszajönni? A felesége tuszkolta: – Jól van az, menjél már! Végül valahogy csak belebújt edzőcipőjébe az előszobában. Közben végigcsorgatta vérrel az egész konyhát. A kopasz rendőr vezetett. Inkább azonban hajtott, mint egy vadállat. Még mindig erősen szuszogott a verés közbeni komoly erőfeszítéstől. A fekvőrendőröket igyekezett kikerülni, ám a kis autót így is rendesen odavágta, amikor 60-70-es tempóval, féloldalasan ráhajtott valamelyikre. Menetközben kihangosító nélkül, kézből telefonált valakinek: – Mindjárt bevisszük, legyen ott a mentős! Béla egyből értette, úgy alakul ez, mint a filmekben, – a komálós mentős legyen ott, aki majd bizonygatja a bíróságon: nem volt – dehogy volt – semmilyen sérülés. Hortobágyit a két intézkedő rendőr vezette le a fogdába. Elvették tőle az egyetlen értékét, a cipőfűzőjét. Erről akkurátusan aláírattak vele egy hivatalos papírt. A kopasz megfenyegette: még nagyobb baja lesz, ha nem mondja be a személyi adatait. Béla türelmesen elmondott mindent, bár egyre jobban kezdett fájni a bordája és a hasa. Ezután ugyanazok a rendőrök bevitték egy ablaktalan, falmelletti priccsekkel bútorozott helyiségbe, és rázárták az ajtót. Gyorsan megjött a mentő. A személyzet nevetve lépett a zárkába, és vidáman kóstolgatták: – Úgy hallottam, nagy pofánk volt! Nem bírtunk magunkkal? Biztos igazunk is volt! – mondogatta a húszas évei elején járó szemüveges, rossz kinézetű mentőápolónő. Hadd nézzem, mi baja van! – Aki így áll a munkájához, az ne vizsgáljon engem! – motyogta Béla undorral. – Ahogy gondolja, el is mehetünk! – beírjuk, hogy nem működött együtt velünk, és semmilyen látható sérülése nem volt. Béla szabadidőruhájának felső részén nyomokat hagyott lecsurgott vére, és arcára is rászáradt az orrából megeredt vörös kis patak. Orrnyerge zebracsíkos volt a szemüvegtől. Kb. annyi csík volt rajta, ahányszor fejét belevágták a padlóba. A rávert bilincs megvágta a csuklóját, az is eléggé szembetűnő nyomokat hagyott, Mindez persze mit sem számított. Ahogy jött, úgy vonult el vidáman a mentős kommandó. Néhány perc múlva azonban az egyik ápoló visszajött, és kioktatta Bélát: – Nem kellett volna így beszélni a „doktornővel” faszikám, mert megharagítottad nagyon! Lesheted, mikor jövünk mi vissza, akárhogy nyavalyogsz! Hortobágyi erre csak annyit mondott: – Ja-ja, nem érdekes. Egyébként én pedig Dr. Úr vagyok. Az ápoló búcsúzóul mutatott egy laza középső ujjast, és bevágta a vasajtót. Kívülről csattant a retesz, majd kis vihorászás után csend lett a folyosón. Béla hanyatt feküdt, de húzódott a hasa, ezért oldalt fordult. Így azonban a bordája fájt, nyilallott. Végül felhúzta térdeit – és úgy feküdt hanyatt –, ez a póz járt legkevésbé szenvedéssel. Egy óra múlva azonban már nagyon megerősödtek vesetáji, és bordakörnyéki fájdalmai. Rohamszerű vizelési ingere keletkezett, de nem tudott vizelni sem, amikor hosszas dörömbölés után kiengedték WC-re. Mondta a fogdaőrnek, hogy gond lesz ebből, mert lakásán megverték, és jogtalanul tartják fogva minden indok nélkül. Két óra elteltével már üvöltött a fájdalomtól, és rúgta a falat. Ekkor jött be egy hadnagy, aki rákiabált: – Viselkedjen már úgy, mint egy felnőtt ember! Béla csak azt nyöszörögte: – Hívjanak végre egy korrekt mentőt, és vigyenek orvoshoz! – amint viszont kiengednek, feljelentem a két rendőrt, aki megvert. A nagy sokára kiérkezett két új mentős rendesen megvizsgálta, és azután ott várakozott a fogdafolyosón több mint másfél órán keresztül. Addig ment a tanakodás a rendőrök közt, hogy mi is legyen. Délután négy körül vitték el végre a helyi rendelőintézet sebészetére Elszállításakor a kopasz odanyomta az orrát majdnem a Béla fejéhez és úgy sziszegte: Még jobban megszívatlak wazze! – ha a kezem közé kerülsz. – Majd találkozunk a Katonai Bíróságon, ez a verés sokba fog kerülni magának! – válaszolta erőtlenül Béla. – Egy szar, egy senki vagy! – ordította utána a rendőr. Bélát a sebészorvos gyorsan továbbküldte a mentősökkel az ügyeletes ambulanciára. Úton a kórházba vigasztalta a két mentős: – Nem egyedi eset az ilyen, gyakran megesik, hogy a válást tervező nők így taníttatják férjüket móresre. Egy ilyen verés után a válás is egyszerűbb menet lesz egy összezuhant, magába fordult, megfenyített férfitól. Béla csak hümmögött. – Az én feleségem el akar válni? Megveret? Engem úgy engedtek el a rendőrségről is, hogy holnap délben tanúként meghallgatnak mindkettőnket a bántalmazás ügyében. – Nem lesz abból a meghallgatásból semmi holnap, addigra elsikálja a nagy kopasz állat. - higgyen nekünk, mi már ismerjük a forgatókönyvet. A kórház forgalma tényleg úgy nézett ki, mint ahogy azt egy TV sorozatban látta. Tízpercenként hoztak valamilyen ambuláns ellátásra szorult beteget. Érdekes figurák, különös pózokban feküdtek, ücsörögtek vizsgálatra várva. A nagyon súlyos eseteket egyből betolták a vizsgálóba. Néha behunyták az egyszerű törést szenvedett idősebb emberek a szemüket, és a gyerekeket elfordították a felnőttek, amikor mellettük vittek el egy véres, vagy hiányzó végtagú sérültet. – Hol van az én problémám ehhez? – tette fel magának a kérdést Béla. Egyben vagyok, és úgy érzem, nincs óriási baj. Kicsit szégyellte is magát megtört ábrázata miatt. – Mi lenne velem, ha leszakadt volna a lábam, esetleg meglőttek volna? Négy órát várt, mire sorra került. A vizsgáló orvos leteremtette, amikor bordanyomkodás közben feljajdult. Kapkodva megvizsgálta, és a röntgenbe küldte. A röntgenben, fekve készítettek felvételeket. Senki sem segített a törzsét emelgetni. Amikor az asszisztens már harmadjára rontotta el a felvételt – hiába erőlködött –, sehogy sem tudta felemelni a felsőtestét, hogy ismét alája kerüljön a tárgylemez. Megvizsgálták ultrahanggal a hasát, veséjét is. Mosolyogva vigasztalta egy jópofa orvosnő: 'Nincs nagy gáz uram, biztos megmarad.” Béla visszabicegett a sebészorvoshoz a látleletekért. Megjegyezte: – Maga egy vicces ember, – ugye doki? Most értem már, amit nyomkodás közben mondott: „Ne jajgasson itt nekem! – akit a fogdából hoznak, annál úgysincs más, csak a fájdalom.” Bélánál nem volt egy villamosjegyre való pénz sem. Bár valószínűsítették, talán 3-4 óra múlva mentővel hazaviszik, ő inkább nekivágott gyalog az útnak a VII. kerületből. Elég volt ennyi megaláztatás mára. Végre otthon szeretett volna lenni biztonságban. Tényleg – otthon…? Biztonságban? Máshová viszont nem mehetett. A Rottenbiller utcában kiállt a zebra szélére, hogyha jön egy taxi, akkor azt biztosan le tudja inteni, mivel egyre nehezebben mozgott. Murphy törvénye a taxisokra is vonatkozik. Míg várakozott, kigondolta ennek a helyzetre illő eseti formáját – miszerint: Ha taxis vagy, akkor napokig keringhetsz a városban anélkül, hogy leintenének. Ám, ha neked van szükséged véletlenül egy taxira, akkor viszont egyetlenegy sem jár arra. Bélának oda kellett figyelnie, lehetőleg csapattag taxist vegyen észre. Az talán megbízik benne, és hazaviszi úgy, hogy nincs nála pénz. Végre jött egy dobókockás – meg is állt, nem ment rendelésre. Csak nagynehezen tudott beülni. A tőle valamivel idősebb sofőr furcsállotta is, milyen bénán adja elő. – Szeva kolléga! – kezdte megnyerően monológját, hogy megszerezze a taxis bizalmát, amikor végre befészkelődött előre. Én is itt dolgozom, ennél a cégnél, csak most történt egy kis balesetem. Tudom hihetetlen, amit mondok: elaludtam délelőtt a számítógépnél, és a feleségem két rendőrrel ébresztetett, akik jól megdolgozták a bordáimat. – Megvertek? – Elég rendesen, azért mozgok ilyen szakaszosan. – Huhhh… ahhh! – jajdult fel Béla. Lassabban vedd már a kátyúkat! – mert nem akarom összecsinálni magam legközelebbinél. – Bocs, nem gondoltam, hogy ennyire rossz a helyzet! – kért elnézést az idős taxis. Béla hazaérve a kapuban várakozott, hogy felesége beengedje, de az asszony csak kidobta a kulcsot a kerítésen. Oda sem ment a kapuhoz. Látszott a viselkedésén, semmi lelkiismeretfurdalása sincsen, sőt még neki áll följebb. – Fasza - nyögte, le sem tudok hajolni. Végül azonban szinte bűvészmutatvánnyal összeszedte a kulcscsomót a földről, és beballagott a garázsig. Kivette brifkóját a taxijából, visszacammogott, és kiköhögte a viteldíjat. – Na, még csak ez hiányzott! – gondolkodott hangosan. – Nem kell az apró, hagyjad már! – ellenkezett a taxis. Látszott rajta a megkönnyebbülés, amikor meglátta az ezreseket. Mégsem rezsibe jött ki Dél-Pestre. Azok után persze, hogy egyes utasok milyen rafkósan kerülik ki a fizetést a fuvar végén, meg is értette Béla, hiszen találkozott már ő is jó néhány trükkös arcnélkülivel. (folyt. köv.)
Fox 2010.07.09. 16:07:09 / # 217215
avatar
"Pedig a fővárosban a bérkocsikra is legalább annyira ráférne a vérfrissítés, mint a BKV buszaira." 'nyád
csogu 2010.07.09. 04:53:18 / # 217214
Őszinteség ereje? Nem biztos, miből gondolod, hogy az a több gyermekes anya, aki kikényszerül kéregetni, nem kenyérre kéri? Tudod, szerintem a sikerét annak (is) köszönheti, hogy az emberek szívesebben adnak egy olyannak, aki bevallottan a saját hibájából csúszott le, mint sem annak, akiért talán a társadalom is felelős.
tomajer 2010.07.08. 23:27:06 / # 217213
Az őszinteség ereje: Újpesten, a Rózsa Tél sarkán van egy csöves. Az van a táblájára írva: "ITALRA KÉREK" .....és adnak neki. Sokan. Vigyorogva:-)

hiénakutya 2010.07.07. 18:02:30 / # 217212

alelölülő 2010.07.06. 01:10:36 / # 217211
A cselekmény némiképp átment kafkai szürrealizmusba. Remélem, nem a valóság ihlette...
tokio170 2010.07.05. 19:15:31 / # 217203
avatar
[b]tokio170: Áprilisi tréfa (II. rész) (Avagy: a vizsgálat lezárult, felejtse el) [/b] Béla visszahívta Napvirágot, amikor felesége végül nagy dérrel-dúrral munkába ment, és beszélgettek még egy jó darabig, mielőtt kiment volna a kertet rendbeszedni. Elővette a fűnyírót a kutricából (az udvari tárolót nevezte így), és letekerte a hosszabbító kábelt. Ekkor jutott eszébe, Micimackónak nem írt hozzászólást, aki ezt könnyen zokon veheti. Bement a házba, visszakapcsolta a gépet, és gyorsan begépelte az udvaron eszébe ötlött gondolatokat. Rákattintott egy új versre, ami addig nem volt fenn. Ezt a teljesen jónak látszó művet egy Tűzimádó nicknevű tag írta, és az ő írásai Bélának kifejezetten tetszettek . Elolvasta volna még néhányszor, de mint egy tűzfojtó lepel, úgy terült rá az álom. Feje lebukott, álla a klaviatúrán koppant, jobb keze lelógott, bal keze pedig a telefonján pihent meg. Előző nap akadt tennivalója bőven, reggel nyolckor kelt. Ennek ellenére az éjszakát végigdolgozta. Tíz óra tíz perc volt. Huszonhat órája nem aludt. Tizenegy óra körül ébredt valami furcsa zajra. Nem szokta meg, hogy elalvás után néhány perccel verjék az ablakot. Már csak azért sem, mert a tetőtéri hálószobájuk ablakáig nem ért volna fel egykönnyen senki. Oldalt fektében, fél szemmel nézett az ablakra, ahol két rendőr állt hátatfordítva. A feleségével beszélgettek. Béla sokmindenre gondolt – egyszerűen nem értette mit keresnek a rendőrök benn az udvaron –, ám hiába erőltette az agyát, semmi értelmes sem jutott eszébe. Elég kába volt a mély álomból hirtelen felriadva. A két üveg sör is megnyomhatta éhgyomorra, hiszen csak előző nap délben evett valamicskét. Arra a következtetésre jutott: biztos a verséért háborgatják, amiben egy képzeletbeli képviselőt hasonlít – humoros szatíráján keresztül – egy hiúzhoz, akinek védence a nyúl. – Magára vette volna valaki a versem? – kérdezte magától a döbbent csendben. Mert hiszen volt már olyan, amikor – a nemrég elköltözött szomszéd és a fia – a fáikat tördelték a kerítés közelében egy vasrúddal, és a bokrokat taposták szét a ház előtt. Ám amikor a fák védelmére egy csasztuskaszerű verset írt a kert közepén álló táblára, akkor a kiérkező rendőrök még őt akarták igazoltatni minden ok nélkül, kocsimosás közben. – Lehet, hogy a régi szomszéd megint vandálkodott? Majdnem visszaaludt, amíg a két-hároméves emlékek jártak a fejében, de az egyik rendőr újra megütögette az ablaküveget. Ekkor már felébredt nagyjából, és kinyitotta a konyhából nyíló teraszajtót. A két rendőr köszönés nélkül rátámadt: – Mit képzel maga, kizárja a feleségét!? – ez magánlaksértés. – Urak, álljunk meg egy ásónyomra! – próbálta humorosra fogni Béla. Én nem zártam ki senkit, elaludtam a gépnél láthatták. – Persze, a felesége is csak viccből hívott rendőrt! – Én nem tudom, mit csinált a feleségem. Elaludtam, miután bejöttem az udvarról. Eszembe jutott néhány dolog a fűnyírás közben, azt akartam gépre tenni, és nem zártam be az ajtót Egyébként is a feleségem munkaideje délutánig van, neki addig benn kellene lenni az iskolában. A kitekintő ablak kilincsét pedig el lehet fordítani egy csavarhúzóval kívülről (ezt a feleségem tudja), így ha bezárja valaki belülről az ajtót, akkor be lehet nyúlni a kulcsért. Ám ha valaki végképp nem tud bemenni a saját lakásába, akkor általában lakatost szokott hívni nem rendőrt. – Minket az ügyeletes tiszt küldött ki a felesége bejelentésre. – Jó rendben uraim, kijöttek, megállapították, hogy semmilyen szabálysértés, bűncselekmény nem történt, a feleségem láthatóan bent van a házban, így megkérem önöket, hogy hagyják el az udvart. A két rendőr válasz helyett azonban benyomult az ajtón, amin néhány pillanattal előbb Hortobágyiné belépett. – Igazolja magát! – ordította a kopasz. – Uram én itthon vagyok. Az én házamban ne használjon ilyen emelt hangot! Ráadásul az apja lehetnék mindkettőjüknek, annyi a korkülönbség köztünk. – Maga nem engedte be a feleségét, garázda magatartást tanúsított benn az épületben! – Milyen garázdaságra gondolnak? – álmomban kiabáltam talán? Verekedtem magamban? Elaludtam egyszerűen. Telefonon sem keresett az asszony. Ott volt az asztalon, a fülem mellett a mobilom. – Ne erről beszéljen, hanem igazolja magát! – Urak, kinn van a garázsban, a kocsiban az igazolványom, de én ki nem megyek, amíg önök itt benn vannak a házban. Fáradjanak ki a tulajdonomból, és akkor szabadon eldöntöm a következő lépéseket. Nem követtem, el semmilyen intézkedésre feljogosító cselekményt, önök sértik meg a magántulajdont, amikor nem távoznak a házamból. Tudomásom szerint a rendőr magánlakásba csak bebocsátással, vagy hatósági határozat birtokában léphet be. Esetleg segélyhívás esetén, vagy amikor a felszólítás ellenére nem hagy abba valamilyen szabálysértést valaki. Netán valamiféle bűncselekmény történt, bűnözőt üldöznek? A rendőr ilyenkor is csak a feladat elvégzéséhez szükséges ideig tartózkodhat a magántulajdonban. Önöknek nincsen semmiféle határozatuk, és egyik – a behatolásra okot adó – feltétel sem áll fenn. Tehát megköszönöm a látogatásukat, segítségüket, és ismételten kérem: távozzanak! A kisebb darab rendőr ekkor halkan beszélgetésbe elegyedett Hortobágyinéval, aki a csevej után diktálni kezdte Béla adatait. A taxis felpaprikázva ment be a nappaliba. Leült a számítógép elé, ahol néhány perce még aludt. Egy darabig nyúlkált az iratrendezőben, és keresett valami flepnit. – Nehogy már a két rendőrnek legyen igaza… – dünnyögött. Végül azonban lehanyatlott a keze. Álmos volt, azt sem tudta idegességében mit is keres. Erre azonban csak hónapok múlva emlékezett vissza, amikor az útlevélkérelmek megemelt illetékéről hallott a rádióban. Keresni kezdte az útlevelét. Kíváncsi lett, hogy meddig érvényes még. Naná, hogy ott volt a szeme előtt az iratrendező középső fakkjában. Hortobágyi kezében szorongatta mobilját, és a helyi kapitányság telefonszámát nézte a neten, amikor bejött a kopasz, nagydarab rendőr. – Na, mi lesz? Ideadja a személyijét, vagy bevigyem a fogdába!? – kiabált durván. – Maga nem visz engem sehová! – nem követtem el semmit. Sőt maguk követnek el magánlaksértést, amiért még mindig nem távoznak a házból. Mindjárt megtalálom a kapitányság számát, és panaszt teszek rendőri túlkapásért és jogsértésért. – felelte Béla. Ekkor jött be a kisebb termetű rendőr, aki várakozva megállt a kopasz mögött, zsebébe tette noteszát a bediktált adatokkal. A kopasz újra a taxisra förmedt: – Mi lesz már ember? Megbilincselem, és bevágom a fogdába! – Uram, majd mindjárt elválik, hogy van-e ehhez joga. Rögtön felhívom az ügyeletes tisztet. Hallottam, bediktálta feleségem az adataimat. Igazolt. Már eleve úgy kezdte az ajtóban is, amikor bejött: Igen, ő a férjem. Miért van további zaklatásra szükség? Arról sem vagyok meggyőződve, hogy önök igazi rendőrök-e, mert azoknak tiszteletben kell tartani a törvényességet, nem pedig megsérteni azt. Kérem, önök igazolják magukat! A kopasz nem, de a kisebb termetű rendőr megmutatta a jelvényszámát. Béla felírta. Már épp megtalálta a megfelelő telefonszámot, amikor a kopasz rendőr elkezdte rángatni a vállát és alatta a széket. Olyan nagy erővel rántotta, hogy Hortobágyi székestül felborult. Hanyatt esett. Remegés, iszonyatos félelem lett úrrá rajta, hiszen idegei már előtte is pattanásig feszültek. Felugrott, menekülni akart a szobából. Ezek nagyon megvernek most, villant tudatába a felismerés. Béla csekélyszámú rokonságából kettő magas, kettő alacsonyabb rangú rendőrtiszt, egy jogász, egy katonatiszt. Csak a maradék négy unokatestvére nem védi valamiképp az állampolgárok jogait, testi épséget, és a hazáját. Mondta is a terrorelhárító unokabátyja régebben, miközben átnyújtott egy névjegykártyát: – Ha valami gáz van a taxiban, a húzós pesti éjszakában, hívd ezt a számot! – öt perc alatt ott leszünk, és levadásszuk a rosszfiúkat. Most viszont úgy néz ki, egy rendőrőrmester és egy törzsőrmester őt vadássza le a semmiért. Hacsak… féltékenységében az asszony… hacsak ő nem ígért valamit a két fogdmegnek. – Mindenesetre a szobából menekülni kell! – döntött ijedtében. Az adrenalinszint emelkedésének köszönhetően csökkent álmossága. Menekülési ösztöne segített elmozogni a két rendőr elől, akik – főleg a kopasz – ütésekkel próbálták leteríteni. Végül beterelték a szoba – ajtótól távolabbi – hátsó részébe, ahol a kopasz vadul tovább csépelte a gyomrát és bordáit. Béla megfeszítette izmait. Erős olvasószemüvegén keresztül kinagyítva figyelte a rendőr eltorzult arcát. Látta a szemében: ez az ember ölni is képes lenne. Kiszabadította magát, rohant volna az udvarra, de felbuktatták, vagy elesett valamiben. A két fogdmeg ráugrott, leteperték, fejét a keményfa parkettába verték. Minden leütésnél szitkokat zúdítottak rá: – Nem engedelmeskedünk a rendőrnek? Ellenszegülünk? Visszapofázunk! Majd megmutatom én! A fogdában fogsz rohadni te mocsok! Miután a fejét – a rajtalévő szemüveggel együtt – véresre verték, kezét hátrabilincselték, és a hátát kezdték megdolgozni. Könyökkel verték a bordáit, lapockáját, derekát, vesetájékát. Gerincét is érte néhány ütés. Bélának ez végtelen hosszú kínszenvedésnek tűnt. Gyakorlatilag azonban lezajlott öt-hat perc alatt. Felesége, csak nézte az ajtóból, nem szólt a rendőrökre. Amikor felállították csorgott a vér az állán, a szemüveg összevagdalta az orrát, berepedt a szája, és a homlokáról hiányzott némi bőr. Hasa, háta lüktetett. Olyan érzése volt, mint akin úthenger ment át. Csak annyit tudott kinyögni: – Ez a verés sokba fog kerülni maguknak, majd kikérem a tábornok unokatestvérem, és a – neves ügyvéd – költőbarátom tanácsát. (folyt. köv.)
alelölülő 2010.07.05. 17:47:45 / # 217210
Nekem tetszett, várom a folytatást!
tokio170 2010.07.03. 11:13:31 / # 217194
avatar
[b]tokio170: Áprilisi tréfa (I. rész) (Avagy: a vizsgálat lezárult, felejtse el) [/b] – Április 17-e, kedd van. Derűs napnak nézünk elébe, friss, déli-délkeleti, mérsékelt széllel. Csapadék nagy valószínűséggel nem várható. A hőmérséklet a koradélutáni órákban előreláthatólag meghaladja a húsz fokot. Kellemes, sárkányreptető idő lesz, a hölgyek kössék a kendőjüket görcsre. Mi férfiak is öltözzünk fel azonban vastagabban, mivel hőérzetünket negatívan befolyásolhatja az, hogy időnként, váratlanul mégis beborulhat. Ugyanakkor a fokozott légmozgás intenzívvé válhat a felhősödés környezetében és időtartama alatt. – mondta a rádióban a jópofa meteorológus, aki magát – egyben – valami különleges adottságú showman-nek is tarthatta, mert mondatataiba legalább annyi fordulatot, szuggesztív erőt és sajátos humort vegyített. Hortobágyi Béla elmélázva váltott át egy másik adófrekvenciára. Már az unalomig hallgatta a hajnali híradásokat, időjóslásokat, és a korábban felvett stúdióbeszélgetést – az egyik pénzintézet elemzőjével – a magyar gazdaság alakulásáról, a befektetések, a tőkemozgások irányáról, a pénzügyi, gazdasági lehetőségekről. Hortobágyit ez csak általánosságban – mint annyi minden más – érdekelte, mivel a brifkójában lévő váltópénzen kívül, semmi egyéb pénzügyi lehetősége nem volt azután, hogy hajnalban tankolt negyven liter gázolajat a Kálvin térhez közeli kúton. A másik rádiócsatornán – régi kedvence – a Kraftwerk együttes ismételgette géphangon, hogy „We are the Robots”. A német zenekar nem csak a techno, hanem a hip hop, a rock és a legtöbb könnyűzenei műfaj fejlődésére gyakorolt nagy hatást legénykorában. Béla visszagondolt fiatal éveire, amikor még a régi barátokkal közösen borzongott koncertjükön az elektronikus zene keltette hullámoktól. Igen, azok voltak az igazán szép idők. Volt élet, izgalom, változatos szórakozás, ment a munka. Volt miből aprítani a tejbe… Ma már csak inkább a várakozás jellemzi az átlagtaxis mindennapjait, mint ezt a mait is. Még éjfél előtt ment is valamicskét a bolt, de aztán éjfél után… Szinte alig volt mozdítás (pecás nyelven szólva). Gurulni sincs semmi értelme, egyetlen lengőkart sem látni a „világvárosban”. Le van itt osztva, le van már nyúlva minden. A mezei taxis csak várja a csodát. Hiába fizet valamelyik fuvarszervező cégnek, ott is csak az éhesebbe érvényesül. Persze egyeseknek – a nagyobb étvágyúaknak – mindent lehet, és ez így van a társadalom legtöbb területén; őrájuk (vastagbőrűekre) nem ugyanazok a törvények vonatkoznak. Béla nem szerette, ha a nap már erősen süt a szemébe, hiszen tizennyolcadik éve éjszakázott, és előtte is rendesen belenyúltak az estekbe délutánjai. Teljesen lehangolódva elindult a Kálvin tér irányába. A napszemüveg még jobban szorította a fejét ilyenkor, amint rezsibe hazafelé autózott a belvárosból. Az Üllői úton elnézte, ahogy szaggatott ütemben utassal erőlködnek kifelé a reptér irányába a szerencsés többiek, akiknek valahogy akadt egy finom reggeli falat a betonra. Nevetséges az Üllői út reggeli lámpabeállítása: épphogy elhagytak egy zöldet, előttük a következő lámpa már váltott is pirosra. Ez főleg a Klinikák környékén szembetűnő és már teljesen dühítő. Ám évek óta ez van, biztos valakinek az a perverzitása: hadd fékezzenek jó nagyokat, és induljanak kövér gázzal az autók, hadd ébredjenek durva hangokra a pipogya nappalosok, és hadd hulljon a fékpor, korom, hadd tornyosuljon az oxidált szénszármazék, peregjen sűrűn a gumikból leváló némi nehézfém részecske. Nem kell szedni legalább a sok drága nyomelem tablettát. Béla már-már furcsának találta, hogy neki alig jut hajnaltájt fuvar, mások meg reptérrel kezdenek vagy azzal végeznek. Főleg azt nem értette: kezdésnek hogy kaphat valaki egyből reptetőt, hiszen ő hiába tutizott hajnal kettő óta a belvárosban, sehogy sem jött össze, mindig leverték. Erre kijön valami komálósféle, és egyből suhan repcsire, épphogy csak beköszön. Neki azért is jó lett volna a transzfer – ha már végigácsorogta a hajnalt üresen, mert Pestlőrincen lakott, és legalább a hazaútja termelt volna némi hasznot, mivel kezdéskor általában üresen ment be a belbe. Rágondolva sajnálta is a kifelé igyekvő kollégákat, mivel tudta, legtöbbjük rohanhat vissza üresen a városba, ha nem akar három-négy órát valamelyik puffer parkolóban napozni a pörgő reptéri taxikat bámulva. Míg ezeken morfondírozgatott, haza is ért. Kutyája – szokás szerint – várta a kapuban, és mohón dugdosta a fejét a nyílásba: jelezve, hogy kimenne az utcára – szimatkörútra. Egy labradornak az fontos, szagmintát kell venni az arra járó ebek hagyatékáról. Bony persze szagfüggő is rendesen. Biztosan internetezik ő is, náluk - ebeknél - ez lehet a hálózat. Béla beállt a garázsba. Nagy nehezen beterelte a kutyát a „netező” körútjáról, amit az eb úgy hálált meg, hogy nagyot vizelt oda, ahol legszebben nőtt a fű. Nem ám a foltokra, amit már kiégetett a vizeletével… nem. Egykedvű volt a taxis, amolyan apatikus állapotban leledzett. Elmélázva kinyitott egy üveg sört, és leült egy magas székre a kocsi mellett. Szerette pedig a reggeli hangulatot, ilyenkor úgy érezte – ő az éjszakás –, előnyben van azokkal szemben, akik rohannak munkába, semmit sem látnak a kora reggel szépségeiből, és nem érzik a korai, különleges atmoszférát. Elővette noteszát. Ceruzával jegyzett fel néhány gondolatot, amiből végül is egy vers kerekedett. Béla gyakran írt verseket, és másét is szívesen olvasgatta. Lassan már két éve, hogy ez lett a szenvedélye. Most is izgatottan gondolt rá, hogy gyorsan beviszi a géphez irományát, és felteszi az irodalmi portálra, amelyiken több ismerőse, barátja is publikál. Ez afféle jóleső feszültséget okozott neki. Inspirálta, és újabbnál újabb gondolatok felvetésére ösztökélte. Kíváncsi volt, miként reagálnak majd a többiek, milyen lesz a fogadtatás, mennyi hozzászólás érkezik. A hozzászólások mennyisége ugyan nem mérvadó, inkább az a lényeges, hogy ki szól hozzá. Vannak ugyanis szép számmal olyanok, akik mindig ugyanazt a sablon szöveget teszik az írás alá: „Nagyon gyönyörű verset írtál, gratula!” Ezeknek a szerzőknek persze a műveik is hasonló értéket mutatnak, de hát itt is – mint a taxiban – elfogadják a silány munkát is, ha jó az „útfekvése” a szerzőnek. Nem illik a szemébe mondani az igazságot senkinek, csak dicsérni. Sőt, ha valaki eldobja a sulykot, és negatív véleményt alkot, akkor lenagyképűzik, és attól fogva kerülni kezdi a nyálzós, szirupos, közhelyes, kartellé tömörült alakulat; a romantikus eszmei, ideológiai baráti kör. Amikor felbontotta a második sört, újabb gondolatok villantak át agyán, és belekezdett egy következő versbe. – Ez aztán az igazi lendület! – dörzsölte tarkóját lelkesen, mintha csak a csodalámpát csiholná, ahonnan előbújik a szellem. Béla bezárta a garázst, és szétnézett a kertben. Megállapította, le kellene már nyírni a füvet. – Na, majd bepöntyögöm a két verset a gépen, és írok néhány kommentet, aztán kijövök füvet vágni. Hobo (ez volt Béla nickje) bejelentkezett az amatőr művészeti portálra, és néhány perc múlva már hátradőlve szemlélte a monitoron új műveit. Ide-oda kattintgatott a két alkotás között, izgalma csak lassan csillapodott. Amíg jöttek a hozzászólások, addig mások írásait olvasgatta, és írt is néhány reagálást. Felesége alig ébredt, de máris megbántott, morcos hangon vonta el figyelmét a sajátos környezet révületéből: – Nem tudom, mit akarsz ma csinálni, de le kell már vágni a füvet, és elfogyott a kutya kajája is, hozni kell a piacról! – Jól van, rendben, én is látom a füvet. Hozok farhátat a kutyának. – Postára is menjél el, a csekkeket befizetni, mert a legtöbb fizetési határidő már elmúlt! Lehet, megint késedelmi pótlékot kérnek. – Majd holnap talán lesz pénzem, ma tankolnom kellett. Ennyi volt a reggeli üdvözlés. – Ha ő nem tud köszönni, amikor felkel, és lejön, akkor én sem ajnározom – füstölgött magában Béla, de aztán gyorsan visszazökkent az irodalom világába. Jött egy SMS. Az ismerőse – egy másik amatőr irodalmár – érdeklődött, hogy mi újság a honlapon, és úgy általában, mert neki nincsen ideje be sem nézni, mivel van egy komoly munkája, amit sürgősen meg kell csinálni. Elbeszélgettek elég hosszan, közben az építész-költőnő Budára vezetett, a reggeli csúcsforgalomban. Béla meglepetten vette észre felesége fejét az ajtónyílásban, amikor az ráförmedt: – Kutyakaja, posta, fűnyírás! Nem is hallotta, amikor visszajött az asszony, miután elvitte a gyereket az iskolába. – Kivel beszélgetsz? – kérdezte, mert ki volt hangosítva a telefon. – Az egyik szerzőtárs érdeklődik, hogy mi van a portálon. Neki sürgős munkája van most, és nem tudott benézni napok óta. – Hallom valami nő! – csattant fel az asszony. – Igen az. Ő Napvirág, akitől már olvastál is, és hallgattad a hangos verseit. – Jó, csak ez a Napvirág nehogy idejöjjön, amíg én dolgozom! – Normális vagy? Mi bajod lett? Megy éppen dolgozni, Budán van egy nagyobb melója. – Csak mondom…! – láttam én már karón varjút. – Fejezd már be a hülyeséged! – Én vagyok hülye? Te vagy az, aki amióta rákattantál erre a versírásra, semmi értelmeset sem csinálsz, csak a gép előtt ülsz, és mindenféle emberekkel ismerkedsz, meg találkozókra jársz. Voltak már, akiket idehoztál, és itt is aludtak, nem emlékszel rá? – Dehogynem! A szegedi Kun haverom aludt itt Festékkel. Ők egy pár voltak akkoriban. – Jó-jó, csak mondom, láttam én már éjjeli őrt nappal meghalni… – Nem akarok megpusztulni – nyugodj meg, még az ötvenet meg szeretném érni augusztusban. (folyt. köv.)

alelölülő 2010.07.01. 09:07:50 / # 217209
[url=http://www.opravdovalimuzina.cz/klaus]A Cseh Köztársaság elnöke kijön egy épületből, majd a saját kocsija helyett beül a hozzá legközelebb eső autóba, hiszen egy grafitmetál Audit könnyen össze lehet keverni egy fekete Renault-val...[/url]

hiénakutya 2010.06.29. 18:31:44 / # 217201
Ezt nem jelentik be előre. Rajtaütésszerűen jönnek, mint valami kommandó. Ma is így történt. Megszállják a területet 15-20 rendőr társaságában és indul a "rodézia". A Keletiben 4 órán keresztül b@sztatták a taxisokat, a Nyugatiba meg még mobil fékpadot is sikerült vinniük. Amikor levonultak, akkor megjelent a fővárosi önkormányzat szabadcsapata is. Nem tudom, hogy Dudás úr kellően szigorúnak találná-e az ellenőrzést, de arra azért felhívnám a figyelmet, hogy a Keletiben mindösszesen egy buktáról tudok. Ennél azért bármikor több be nem jelentett, engedély nélkül dolgozó droidot lehet fogni bármelyik taxiscégnél. A helyzet ugyanis az, hogy mifelénk az emberek úgy indulnak napozni, hogy kínosan ügyelnek arra, hogy ne legyen vaj a fejükön.
Dodi 2010.06.29. 18:10:07 / # 217131
avatar
Dobbal nem lehet verebet fogni ugyebár. Ez ahhoz hasonló,mint amikor levelet kap senor Rézműves. "Értesítem,hogy folyó hó 30-án,11 órakor házkutatást tartunk önnél.Kérjük a jelzett időpontban tartózkodjon otthon.Segítő együttműködését előre is köszönjük. Fix Ypszilon r.százados."

hiénakutya 2010.06.29. 14:12:31 / # 217148
Minden évben, az idegenforgalmi szezon kezdetekor összeállnak a különböző hatóságok (NKH, APEH, BRFK, Közterület Felügyelet), és átfogó ellenőrzést hajtanak végre a pályaudvarokon. Az esemény leginkább egy terrorelhárítási akcióra emlékeztet, a résztvevők számát- és aktivitását illetően. Egy újszülöttnek minden vicc új.
alelölülő 2010.06.29. 12:47:11 / # 217128
Végre mi is megállhatunk a pályaudvarokon. :-DD
telefonos 2010.06.29. 12:38:04 / # 217127
avatar
A keletinél és a nyugatinál a kpm ellenörzi a taxisokat!!! utasokkal is félreállitják őket!!!!!!!!!

Oldalszám: 205