Hozzászólások száma: 1288
Ugrás a hírhez Oldalszám: 65
Témakörök > Hírek fórumai > Ősszel drasztikus mértékben nőhetnek a budapesti viteldíjak A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2008.09.09. 12:23:43 / # 92218
avatar
Téged tényleg elborított ennyire a vörös köd?De,ha már ennyire demagóg vagy és szerelmes budapest tönkre tevőjébe,én is mondok valamit.Az én adómból ne járjon éjszaka is pl. combinó.Annak a sok drogos lógosnak.Ki van zárva,hogy az a sok betépett aki éjszaka utazik, van jegye.
tomajer 2008.09.09. 10:23:55 / # 92217
Arra a tárgyalásra gondolsz, hogy minden megvásárolt bérlet árából, kapnak 10%-ot a taxicégek, és onnantól, mi elfogadjuk a BKV bérleteket? :-)
MCCCXCII 2008.09.09. 09:20:52 / # 92216
Ne aggódjál rövidesen lépéseket teszünk annak érdekében, hogy több utasod legyen, főleg éjszaka. Első és legfontosabb lépés, hogy már elkészültek a kedvezményes tarifára jogosító „Utas kártyák”. Aki ezt felmutatja, az jogosult a legkedvezőbb tarifára. Sőt, aki legalább három társasághoz érvényes kártyát is fel tud mutatni egyszerre, azokat a „nem használt tarifával”, azaz a „technikaival” kell szállítani. A további lépések megtétele előtt még egyeztetési tárgyalásokat kell folytatni a fejed felett, hogy az utasoknak, és gazdádnak a lehető legjobb legyen. A sikeres egyeztetések esetén reményeink szerint tapasztalni fogod, hogy üresen fognak járni az éjszakai BKV járatok, és mindenhol a taxiállomásokon fürtökben lógnak majd az emberek. De ha nem, akkor legalább 10 méterenként integetnek az elhaladó taxinak. (:-))
Neduddgi 2008.09.09. 07:39:39 / # 92215
avatar
Tényleg: Szörnyű bűn az, hogy tisztességes éjszakai járatokat indítottak! :-) Felháborító, hogy az emberek, a megvásárolt bérletükkel utazhatnak éjjel is haza. Az lenne a természetes, hogy a megnyomorított, kizsákmányolt, elszegényedett lakosság, este nyolc óra után, csak és kizárólag taxival közlekedhessen! Demszkáj monnyon le!!! Te tényleg nem érzed, mekkora hülyeségeket írsz? :-))) Az, hogy nekünk nem jó, hogy vannak éjszakai járatok, tény. De ezt városvezetés szemére vetni, elég vicces! Persze értem. Ha valamit jól csinálnak, akkor is dögöljenek meg!:-) Mindez nem jelenti azt, hogy szerintem a bkv körül minden rendben lenne.....csak mert nem akarom Kámbival összeakasztani a bajuszt:-)
888 2008.09.09. 02:04:28 / # 92214
avatar
Hadd ne mondjak erre semmit!-((((
törölt felh. 2008.09.09. 01:47:36 / # 92213
avatar
A bkv új paraméter könyvét,azért sikerült megszavaznia a demszky által fémjelzett föv.önkormányzatnak,ahogy elnéztem a hétvégén.Lassan annyi bkv járat közlekedik éjszaka,mint nappal.A taxisok legnagyobb "örömére"tömötten.Azért kiváncsi lennék rá,hogy egy tömött combínón példul hányan vesznek jegyet éjszaka!?(szerintem egy kezemen megtudnám számolni)De én már abszurdisztánban nem is csodálkozok semmin...

törölt felh. 2008.09.09. 01:31:12 / # 92211
avatar
Ez a duma "tetszik",hogy a tavalyi sikertelen próbálkozás után.Most mitől függ megint a"siker"??Érdekes,hogy a gáz árát sikerült ebben az évben 4x már felemelni.Lassan ez a tarifa emelés 8éve, kezd "nevetségessebb" lenni mint egy kabaré.
tomajer 2008.09.08. 22:55:44 / # 92210
A tavalyi sikertelen próbálkozás után, a taxisok szorgalmazására, ismét foglalkoznak a fővárosi önkormányzat különböző testületei a hatósági taxidíjak nyolc éve változatlan felső határának emeléséről szóló javaslattal - tudta meg az MTI hétfőn fővárosi politikusoktól. Tájékoztatásuk szerint a Főpolgármesteri Kabinet kedden tárgyal a hivatali apparátus előterjesztéséről. A városvezetés egyetértése esetén előbb az önkormányzati szakbizottságok, szeptember végén pedig a Fővárosi Közgyűlés is állást foglal majd a tarifaemelési javaslatról. Az előterjesztés alapján a normál tarifa alapdíja 300-ról 500 forintra, a kilométerdíj 240-ről 260 forintra, a várakozási díj pedig a percenkénti 60 forintról 86 forintra emelkedne. Az éjszakai fővárosi taxizásért a 420 forintos alapdíj helyett 700 forintot, a 336 forintos kilométerdíj helyett 364 forintot, a 84 forintos percdíj helyett pedig 120 forintot kellene fizetni. A közgyűlés gazdasági bizottsága már tavaly októberben is támogatta a taxisok által szorgalmazott díjemelést. A mostani javaslatok alapján az alapdíj és a várakozási díj jelentősebben, a kilométerdíj pedig kevésbé drágulna. A taxisok azért indítványozzák ezt, mivel csökken a fuvarhossz, ami szerintük ma már csak 5 kilométer. A tarifaemelési javaslat elfogadásával változna az a jelenlegi helyzet is, miszerint a telefonos rendelés és az utcai leintés ára már szinte azonos. A fővárosi taxistársaságok díjai egyébként jelenleg csaknem azonosak, alig néhány forint eltérés van köztük a maximált ár felső határán. A szakbizottság által tavaly támogatott javaslat szerint az alapdíj 600 forint, a kilométerenkénti díj 360 forint, a várakozási díj maximuma pedig 90 forint lett volna. A közgyűlés tavaly októberben érdemi tárgyalás nélkül, további egyeztetésre visszaadta a javaslatot. A szakbizottsági vita során ütközött a taxistársaságok azon érvelése, hogy már nem tudnak differenciálni a tarifák között, a Gazdasági Versenyhivatal álláspontjával, miszerint igenis van lehetőség differenciálni, például kedvezményes tarifákkal. A versenyhivatal ekkor megállapította azt is, hogy hiba volt jogszabályban biztosítani azt a lehetőséget, hogy az önkormányzatok fix árakat is kialakíthatnak. A versenyhivatal ezt a jelenlegi helyzetben versenypolitikai szempontból nem tartotta indokoltnak. A múlt évi vita során szó esett arról is, hogy egyes számítások szerint 3.500-3.700 taxis tudna megélni Budapesten, miközben több mint 5.000 a kiadott engedélyek száma. Kiderült az is, hogy Bécsben ennek a felét sem éri el a taxisok száma. MTI

tomajer 2008.09.08. 22:53:46 / # 92209
Ősszel! :-) [b]Drasztikusan emelkedhet a hatósági taxiár A fővárosi kabinet keddi ülésén tárgyal a hatósági taxiárak felső határának emeléséről. A díjemelést tavaly októberben elmeszelték a városatyák, a taxisok azonban újra előterjesztették az ügyet.[/b]
amatőr 2008.08.25. 13:11:43 / # 92208
avatar
Amúgy mikor derül ki, hogy mekkora lesz az a "drasztikus"-san egetrengető, sőt cunamit elindító, horribilisan utaskizsákmányoló árkorrekció imitáció? Tyhü...mire ezt megfogalmaztam..... X-DDD

amatőr 2008.08.25. 13:06:51 / # 92207
avatar
De fontos lett a kamionosok nyomora. Ismerek 1-2-tőt szerintem nem kell őket sajnálni. Mindkettőnek bejött, pár évig szívtak jó pénzért. Mikor meglett a ház, család, kocsi utána elmentek egy kényelmes rosszul fizetett 200.000-es állásba. A szivem szakad meg értük. :-))) + dízel kocsi=ingyen gázolaj + gázolaj eladásra és a Qva életbe soha nem kapták el... ....pedig minden kanyar után csapolt legalább 40 lityót :-)))

888 2008.08.21. 23:23:07 / # 92206
avatar
Akkor nagyon szomorú leszek! Mert, ez azt jelenti, hogy 10 év múlva se fog változni ez a szakma semmit sem.-:(((
attus 2008.08.21. 19:45:15 / # 92205
avatar
"Jaaaa..és fuvarozni nem csak nyugat felé szoktak" Ebben abszolút igazad van, mintahogyan lehet a 10.-ik emeleten is lakni, de nem muszáj!!! Hidd el van olyan munka ahol nem kjell átlépned a keleti határt SOHA SEM!!! Ha lehet ilyen helyre is menni, akkor...?
Csumi 2008.08.21. 19:33:52 / # 92204
avatar
Értem. Akkor a tv átqrt mikor a km-es sorokról, és a Wc, és víz nélküli határátkelőkről beszélt...:-) Jaaaa..és fuvarozni nem csak nyugat felé szoktak! Szoktam olyan emberekkel beszélgetni. Az egyik buszos, a másik teheres... És nagy hibájuk, hogy nem szoktak "nagyokat" mondani, mint "némelyik" taxis.....
csogu 2008.08.21. 18:39:33 / # 92203
1-2 év? 10 is lesz az, mire erre az árra felfrissülnek a többi cégek.
888 2008.08.21. 18:17:52 / # 92202
avatar
Te, ez most komoly? Ezt az árat 1-2 éven belül nem lehet tartani. Akkor mi értelme?
attus 2008.08.21. 15:54:38 / # 92201
avatar
Szerintem kicsit beszélgessél el valakivel aki nem 20 éve nemzetközizett, hanem most csinálja! "Mennyit szívsz a határon..."??? Kissé lemaradtál valahol 2004-ben!:-)))
Csumi 2008.08.21. 14:23:53 / # 92200
avatar
Így igaz!!! Valamint: Nincs szabad idő, Nincs időd elkölteni a fizudat, (tehát akár még spórolhatsz is) Nincs időd a családra sem, (de ha egy fényképet kiteszel, talán nem felejtenek el) Valóban nincs 2 perc! Határidő van, mikorra kell az árúnak a címre érkezni. Függetlenül attól, hogy mennyit szívsz a határon, túlléped-e a napi megengedett óra számot, sebességet, betartod-e a pihenőidőt, (amit rögzít a tachograf) Ott ha késel, nem ennyi a bünti.... Szóval azért az sem fenékig tejfel.... Jaaaaa...és hó végén megkapod-e a fizudat.....
mew 2008.08.21. 11:06:31 / # 92199
avatar
Dr.Nyakka Pál a Korda Taxi igazgatója- volt taxisofőr tervezett viteldíjai, amit BP Önk. felé javasolt: Alapdíj: 320 Ft. Km-díj: 270 Ft. Percdíj: 25 Ft. "Elszántan harcolni fogok az emelésért, mert sokezer kollégám érdeke ez! Egyetértek Velük, ezért hoztam meg ezt a bátor emelést, ami úgy érzem az elkövetkező bő 5 év inflációját is kompenzálni fogja. Most a meghatódottságomtól nem tudok többet írni."

madár 2008.08.21. 09:29:20 / # 92198
avatar
Csogu, a tojásmasszázst korán megtanulják a pipik. :DDD
Oldalszám: 65