Hozzászólások száma: 401
Ugrás a hírhez Oldalszám: 21
Témakörök > Hírek fórumai > IN MEMORIAM BUDAPESTI MAGÁNTAXI A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Mat 2012.05.29. 07:21:00 / # 114653
avatar

tomajer 2012.05.29. 06:36:25 / # 114651
Reméljük ma már lesz mit beleírni:-)
Tomcab 2012.05.29. 06:33:14 / # 114650
avatar
Morgen!!! Szeretettel várjuk az új "Álltalánost"
tomajer 2012.05.29. 06:24:53 / # 114649
Ez tényleg jó! :-)
tomajer 2012.05.29. 06:19:33 / # 114652
Jóreggelt. A NOL TV-t, és a népszabót, a Karhu vezényelte tegnap... ha még emlékszel rá:-) (grafomán leszokós)
alelölülő 2012.05.29. 04:32:53 / # 114648
Nem biztos, hogy célravezető megosztani a kétségeinket az másik oldallal, már ha - mint hiszitek - olvassák a lapot.
csogu 2012.05.29. 03:53:12 / # 114647
Észrevétel! Lássuk be, a 28.-ai esemény arra enged következtetni, hogy itt igenis az egyedi megoldásokat kell szem előtt tartani. Megvallom őszintén, engem a kíváncsiság hajtott ki. Kíváncsi voltam, hogy mit tudnak összehozni a fiúk, hogy erre a média mennyire harap rá, és hogy a taxisok tudják-e értelmezni azt a veszélyt, ami rájuk leselkedik? Eljött kb. 300 taxis. Egy olyan megmozdulásra, ahol 100x nagyobb a tét, mint 1990-ben! Le a kalappal a fiúk előtt, nagyon ügyesen és ötletesen szervezték meg a dolgokat, igaz, az összeszokottság hiánya felfedezhető volt. Több olyan kollégával is találkoztam kint, akik a radikálisabb megoldás hívei lennének, mégis eljöttek erre a lightosabb megmozdulásra…valami őket is kihajtotta. Találkoztam Bősz Petivel is, aki szintén tapasztalatszerzés céljából volt kint (szerintem). A kérdés az, hogy miként tovább? Nem hiszek a sorozatos demonstráció egyre növekvő elképzelésében. Amíg általánosban nem jön le, hogy kötelező és tiltás jár érte, addig ez a létszám egyelőre, nehezen növelhető. Ennek akkor jön majd el az ideje, amikor ott áll a vizsgahely előtt a kolléga és döbbenten tapasztalja, hogy csalódnia kellett, mert senki sem intézte el helyette, hogy Ő levizsgázhasson, és dolgozhasson tovább. Ekkor majd köpködni fognak mindenkire, csak magukra nem. Az igazi radikális megoldásokban sem hiszek, hiszen nincs hozzá emberanyag. Azt a 1-2 tucat embert, aki mégis erre ragadtatná el magát, hamar legyűrik. Megvallom őszintén, akkor látnék némi esélyt, ha az OTSZ részéről történne egy erődemonstráció és ott 1-2 ezer taxis meg is jelenne…ha ott is csak cirka 500, mint legutóbb, akkor veszett ügy az egész. Lehet hitetgetni az embereket és álomba ringatni, mint ahogy ezt már párszor megéltük, de ez akkor sem a járható út. Gratulálok a TGFSZ-nek, megpróbálta… elismerésem tomajernek, aki kitett magáért. Köszönet mindenkinek, aki szerepet vállalt. Külön hála, aki eljött és hozta a családját is!!! A gyerekeknek, akik aktívan részt vettek a helyszíni előkészületekben!!! Pár órát agyaltam itt magamban, néztem a külföldi példákat, de bevallom, nem tudom hogyan tovább… legalábbis együttesen nem. A radikális megmozduláshoz ennél a létszámnál legalább 10x ennyi kellene, hogy értelme legyen egyáltalán belekezdeni. Nem látom ezt a tömeget biztosítva. Az elszántságot, az önfeláldozást, meg végkép nem. Aki tud józanon gondolkodni, az gyorsan, használja ki ezt a ½ évet…1 évet…és amennyire csak tudja, próbáljon meg a túlélésre játszani… Sajnálom!...és kívánom, hogy most az egyszer NE legyen igazam!

alelölülő 2012.05.29. 02:52:57 / # 114644

Amsel 2012.05.29. 02:51:56 / # 114643
avatar
Látom, és kössz !!
Amsel 2012.05.29. 02:44:21 / # 114642
avatar
Na ilyen irányba gondoltam az agitátorok munkavégzését.Aztán amikor van időpont, akkor azt mintegy témalezáró adatot közölve,a delikvenst, invitálni kell a megjelenésre.
csogu 2012.05.29. 02:33:11 / # 114641
Értem ám:-)
csogu 2012.05.29. 02:32:51 / # 114640
A "csak azt hiszik"-ről jut eszembe, hogy volt kint egy kolléga, aki nagyon büszke volt arra, hogy Ő eljött, pedig nem is esik bele a szórásba...2 perc múlva döbbenten nézett maga elé...felvilágosítottam:-))
szálka 2012.05.29. 02:28:54 / # 114638
avatar
" mosolyogva gyilkolni" ?! Akkor Te álarc nélkül is beállhattál volna koporsót vinni... :-)

Amsel 2012.05.29. 02:28:51 / # 114636
avatar
Bármilyen rendezvényt egy elméleti sikon kell először konstruálni. Majd ezt követi a gyakorlatba átültetés.E két téma megszületését sok sok munka előzi meg.Viszont amig bizonyos technikai problémák nincsenek megoldva, addig teljesen felesleges bármilyen info kiadása.A félinfo meg nem info. Majd amikor teljes bizonyossággal állithatunk valamit valamiről, akkor lehet már "csepegtetni", vagy akár tényszerűen közölni.Az ezt megelőző bárminemű info "csepegtetését",a magam részéről elhamarkodottnak,néha kártékonynak tartom. A csendes agitátorok pedig nyugodtan agitálhatnak úgy,hogy a következő eseményre már többen legyünk.Sokkal többen ! Azt mindenki tudhatja, hogy amig a Komáromiék nem úgy szabályozzák a taxis problémát, ahogy azt kértük, addig folyamatosan lesznek tiltakozások. Az ezenvaló részvételre kell agitálni azokat, akik eddig nem vették volna észre, hogy Ők sincsenek biztonságban. CSAK AZT HISZIK !
Amsel 2012.05.29. 02:28:51 / # 114637
avatar
Bármilyen rendezvényt egy elméleti sikon kell először konstruálni. Majd ezt követi a gyakorlatba átültetés.E két téma megszületését sok sok munka előzi meg.Viszont amig bizonyos technikai problémák nincsenek megoldva, addig teljesen felesleges bármilyen info kiadása.A félinfo meg nem info. Majd amikor teljes bizonyossággal állithatunk valamit valamiről, akkor lehet már "csepegtetni", vagy akár tényszerűen közölni.Az ezt megelőző bárminemű info "csepegtetését",a magam részéről elhamarkodottnak,néha kártékonynak tartom. A csendes agitátorok pedig nyugodtan agitálhatnak úgy,hogy a következő eseményre már többen legyünk.Sokkal többen ! Azt mindenki tudhatja, hogy amig a Komáromiék nem úgy szabályozzák a taxis problémát, ahogy azt kértük, addig folyamatosan lesznek tiltakozások. Az ezenvaló részvételre kell agitálni azokat, akik eddig nem vették volna észre, hogy Ők sincsenek biztonságban. CSAK AZT HISZIK !
csogu 2012.05.29. 02:23:49 / # 114639
Pókerarc kérlek tisztelettel....mosolyogva "gyilkolni", ez az én szakterületem:-) Örülök, hogy tetszett:-) Csak azon aggódom, hogy tomajer mit fog hozzá szólni, ha az újságíró leírja, hogy Haltenberger Samu leszármazottja szónokolt tegnap:-))
szálka 2012.05.29. 02:10:31 / # 114634
avatar
Amíg ártatlanul vigyorogtál a fényképezőgéped mögül, még nem gondoltam, hogy ez az írás formálódik a fejedben...én örömmel olvastam. :-)
csogu 2012.05.29. 02:00:07 / # 114633
A STOP.hu összeállítása is egyedi:-)) Klikk ide!

csogu 2012.05.29. 01:32:02 / # 114632
Értettem:-)
Amsel 2012.05.29. 01:15:19 / # 114631
avatar
Hát ez a baj! Sokan azt gondolják, tudnak mindent.Aztán hozzátesznek a félinfóhoz meg elvesznek belőle,és a végén hibás infók születnek. Különben meg nem sértettél meg senkit, csak az zavar, hogy nagyon a háttérbe van mindig szoritva a TGFSZ, pedig nagyon sok és igen kemény munka gyümölcse, például a mai rendezvény is. Majd amikor a Metál Zolinak lesz saját elgondolású rendezvény ötlete, nyilván ugyanúgy mellé áll a TGFSZ ,mint ahogy most tette Ő. Még mielőtt bárki is széthúzásra gondol felejtse el, mert inkább forditva van és igy is marad ez, csak az érdemeket tegyük már oda ahová valók.
Oldalszám: 21