Hozzászólások száma: 31
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Egyre nehezebb lesz a taxisok élete A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
csogu 2009.01.31. 16:25:47 / # 90991
MATESZOPSZ sem képviselte magát:-(
Kempes 2009.01.31. 16:19:44 / # 90987
avatar
A TELEBASZ-tól nem volt ott senki?

attus 2009.01.31. 16:18:42 / # 90990
avatar
Mea culpa! Hogyan nem vettem észre...?:-)
szega 2009.01.31. 16:09:36 / # 90989
avatar
Ekkorát nem hibázna a Tom.(?) Ott van, Ő az 5.
attus 2009.01.31. 16:04:24 / # 90988
avatar
Pált kifelejtetted, ebből sértődés lesz!:D

Yuri 2009.01.31. 12:34:25 / # 90996
avatar
Csak 1 láb kevés. Többezer kellene, hogy lépjen. (Bár Deák-Bill is jól él... :D)
tomajer 2009.01.31. 12:21:18 / # 90995
Gondoltam, megteszem én az "első lépést" Eszükbe juttatom, hogy van lábuk!:-)

Yuri 2009.01.31. 12:15:03 / # 90997
avatar
Igazad van. De amit az "érdekvédők" tesznek első lépést, az nem a mi érdekeinkben történik, a taxisok meg nem tesznek első lépést. Ez alól kivétel vagy Te, aki most "meghívattad" magad egy leendő tanácskozásra, de szerintem ez nem csak az első, de az utolsó lépés is volt az ügyben. Én persze hiszek, reménykedek benned, mi mást tehetnék, de lássuk be...
tomajer 2009.01.31. 12:09:46 / # 90994
Az előrelépés lehetősége mindig adott. Mindig meg lehet tenni az első lépést. A többi már könnyebb!

Yuri 2009.01.31. 11:57:05 / # 90999
avatar
Várhatod is! Sajnos tévesen értelmezed az "érdekvédő" kifejezést. Illetve valószínűleg úgy tudod (hiszed, reméled), hogy a taxisok érdekeit védik. Te biztos jobban tudod nálam, hogy mióta vannak érdekvédelmi társulatok a szakmában. Akkor azt is tudod, hogy ezidő alatt mennyi érdeket (illetve kiknek az érdekeit) védtek meg. Én ha jól emlékszem (bár akkor még az iskola padját koptattam) az utolsó - valóban a taxisok, ill. a fuvarozók érdekeit védő - érdekvédelmi képviselet a "Taxis blokád" néven elhíresült fuvarozói demonstráció (blokád, sztrájk, stb...) volt. Azóta? Sajnos akik "ott" vannak, nem a taxizásból élnek. Mivel kérdezni nem kérdeznek, így nem látják azt, mi jó a taxisnak, ezért nem is tudnak fellépni az érdekükben. És amíg ez így lesz, addig kár lenne "várni" a csodát. Inkább csak hinni és reménykedni benne...
tomajer 2009.01.31. 11:42:39 / # 90998
[i][b]"A taxis szakma ismét egy nehéz időszak előtt áll, egyre többen vesztik el állásukat, és gondolnak arra, hogy ebben a szolgáltatásban helyezkednek el; az engedélyek kiadási módjának szigorítására lenne szükség, illetve a gyenge érdekképviselet megerősítésére - vélekedett a Magyar Taxis Szövetség elnöke. Horváth György elmondta: Az utóbbi öt évben átlagosan kilencezer fős a taxisok létszáma az országban. A dolgozók 90 százaléka vállalkozóként van jelen és csak tíz százalék alkalmazott. A létszám azonban lassan kezd változni, hisz egyre többen válnak álláskeresővé, és egyre többen vélik úgy, hogy a taxizás lesz a megoldás. A sofőrök száma tehát lassan nő, a kereslet viszont egyre csökken."[/b][/i] Végre valaki kimondta! Csak éppen sajnos, egy olyan "érdekvédelmi" szervezet nevében, ami csak elméletben létezik. Nem mintha a többi sok vizet zavarna, de a Horváth Gyuri féle Magyar Taxis Szövetség gyakorlatilag nincs benne a szakmai köztudatban sem:-( Ennek lehet oka, hogy nem túl jó viszonyt ápol a Taxisok Világa c. lap szerkesztőségével, de lássuk be, ha az elmúlt három évben tett volna valamit az azért, legalább itt nálunk megjelent volna. Nem tudunk ilyenről. Most kíváncsian várom, hogy történik e valami? A többi "érdekvédőnk" érzi e úgy, hogy van teendő, és eljutnak e arra a szintre, hogy közösen lépjenek fel. Ha meg tudnák tenni, akkor talán még taxisokat is tudnánk mögéjük állítani ebben a témában. Már ha ígénylik! :-) Várom a meghívást, az érdekvédők egyeztető tanácskozására! A teljesség ígénye nélkül: Tamás Miklós TFTSZ. Sipeki József BKIK. Dudás Zoltán MKIK. Horváth György MTSZ. Horváth Pál FODESZ. Peredi Péter FUVOSZ. Metál Zoltán OTSZ. (volt MACITOSZ) Bakucz József TGFSZ. Kis előleg: Valami ilyesmi lenne a cél uraim! hallotaxi.hu (Bbetyár)2006.01.17

Oldalszám: 2