Hozzászólások száma: 11
Témakörök > Droszt Híradó > Kiszélesedett a budai alsórakpart! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2009.10.14. 12:31:11 / # 4481
avatar
Ez a válasz így elég kaotikus, de ha megnézed többször, rájössz, mi hova tartozik!
törölt felh. 2009.10.14. 12:17:14 / # 4480
avatar
Na ez így korrekt válasz. Kösz! Hogy hogyan válik be, az egy másik kérdés. De... "Mint ahogy azt sem, hogy miért csak azt a szakaszt szélesítették ki. Azt tudom, hogy mind polgármesterek, mind lakóközösségek tiltakoztak a budai rakpart teljes hosszon való kiszélesítése ellen." A budai alsóra vették fel a lóvét, az meg nem 100 méter!!! Mindamellett mint horgász, és természet igenlő, eleve nem tetszett, már az alapötlet sem. Meddig megyünk bele a Dunába? Míg össze nem ér a két part? A Balaton, és a Velencei-tó már bevégeztetett. most jön a Duna, meg a Tisza??? Most mondja az m2 , hogy csak Bajnekünk szerint a Balaton érték, és meg kéne becsűnyi. Mostmá. Bár ez nem ide tartozik, csak összefügg.
Yuri 2009.10.14. 01:05:20 / # 4479
avatar
Én csak válaszoltam egy kérdésedre. De ha már a véleményemre vagy kíváncsi, leírom. Igaza van tomajernek. Mind észak, mind dél irányában a budai rakpart gyenge pontja volt a Margit-hídi csomópont. Egyfelől a délről érkezőknek hosszabb lett a felhajtósáv, ami a korábbihoz képest (ezt kihangsúlyoznám!) több autó sorbaállását teszi lehetővé anélkül, hogy a Mozaik u. felé továbbhaladókat feltartanák. (Eddig ugye elég volt 3 autó vagy 1 kamion, és lezárta az egyenesen haladók útját is.) Másfelől - mint azt bizonyára Te is észrevetted, - rendőrlámpával látták el a csomópontot. A kiszélesítés és a hosszabb felhajtósáv lehetővé teszi azt, hogy a déli irányból a Mozaik u. felé haladók - mivel forgalmi kapcsolatba senkivel nem kerülnek - zavartalanul haladjanak. (Valami hasonlót vélek felfedezni, mint ami a pesti alsón az Erzsébet-híd előtt, a Petőfi tér alatt van déli irányba, annyi eltéréssel, hogy itt van gyalogátkelőhely, ami az egyenesen, déli irányba haladókra is rendőrlámpát kényszerít.) Remélem, sikerült érthetően leírnom, hogy én miben látom a kiszélesítés értelmét. Hogy ez tényleg így van-e (én így látom logikusnak), és hogy a valóságban hogy fog mindez kinézni, azt nem tudom. Mint ahogy azt sem, hogy miért csak azt a szakaszt szélesítették ki. Azt tudom, hogy mind polgármesterek, mind lakóközösségek tiltakoztak a budai rakpart teljes hosszon való kiszélesítése ellen.
törölt felh. 2009.10.13. 16:23:01 / # 4478
avatar
Bövebben...? Csináltak 100 méteren valamit. Tomajer féle válasz még érthető is lehetne, csak nem old meg semmit. Egyébként a teljes budai-ról szólt! Ehhez képest...
Yuri 2009.10.13. 11:22:51 / # 4477
avatar
Igen, csak te látod úgy...
tomajer 2009.10.13. 07:38:57 / # 4476
Általában, ha valami nincsen kész, akkor egy darabig a semmiből a semmibe vezet. Én sem mentem még végig rajta, de emlékeim szerint a legnagyobb dugó, a Margit híd előtt szokott lenni dél felé. Most ott csináltak egy felhajtót, /ami azért nem semmi:-)/ És ezzel lehet, hogy azt a szakaszt használhatóbbá tették. Majd figyelek rá.
tomajer 2009.10.13. 07:36:19 / # 4475
Persze. Kettő az egyik parton, kettő a másikon:-)
Bao 2009.10.13. 07:10:37 / # 4474
avatar
2x2 sávos lett a rakpart? :)

csogu 2009.10.13. 03:27:30 / # 4473
Nem mentem még arra, de majd megkérjük tomajert, hogy készítsen nappalban pár fotót és jól megbeszéljük a dolgot :-)
törölt felh. 2009.10.12. 22:38:20 / # 4472
avatar
Elmondaná valaki, az értelmét. A kiszélesítés, a semmiből a semmibe vezet! Vagy csak én látom így???

törölt felh. 2009.10.12. 22:35:45 / # 4471
avatar