Hozzászólások száma: 47
Ugrás a hírhez Oldalszám: 3
Témakörök > Hírek fórumai > FELHÍVÁS! Magyar Taxisok Szakszervezete A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2016.01.26. 12:57:02 / Módosítva / # 342733

Juhász Péter
Itt mondom el, hogy miért lépek egyet hátra a taxisoktól ma.

A kormány ugyanis pontosan azt tette, amit minden más társadalmi csoporttal vagy érdek-képviseleti szervvel szokott. Feldarabolta, tönkretette, majd tárgyalóasztalhoz hívta a hiénáikat, hogy velük tárgyaljon.
A szakszervezet emberei ugyanis elkezdték összegyűjteni kérdőívvel a taxisok csendes többségének valós elvárásait. Ez nem tetsz
ik a Fidesznek.
Így kicsinálták a szervezetet a háttérben, és holnap leülnek a bábjaikkal egyeztetni.

A tegnapi nap folyamán lemondott posztjáról Karsai Katalin, aki a Magyar Taxi Szakszervezet szóvivője volt, és kilépett a szervezetből, ahogy annak alelnöke is tette.
Ez az a pont, ahol én magam is kiszállok egy időre az ügyből. Egészen addig, amíg nem hívnak újra azok, akik valóban másokért is tenni akarnak, nem csak a saját magukért.

Ezt mondom el a videón.
Megköszönöm, ha megosztod, mert fontos nekem, hogy minél többen értsék: számíthatnak rám, ha egy közösségért s nem az ellen dolgoznak.


Ezt pedig érdemes elolvasnod, higy értsd, miért igazságtalan a taxisok helyzete:
http://444.hu/2016/01/25/legalabb-a-hienaknak-lesz-egy-komoly-versenytarsuk

 


Nyílt levél Juhász Péternek!


Sziasztok!
Megpróbálok gyors lenni!


Péter!


Téged marhára megvezetett, egy ember, aki a taxisokon élősködik évtizedek óta, és most kikiáltotta magát szakszervezetnek!
Soha semmilyen taxis bázisa nem volt Karsai Katalinnak.  (kivétel ez alól az a nem kevés kollégánk, akik tőle bérelnek taxiautót, ezáltal ki vannak neki szolgáltatva.
Ha nem látsz bele egy szakma belügyeibe, akkor kérlek ne nyilatkozz!  Léteznek olyan szakmai oldalak, ahol utánaolvashattál volna, mondjuk Karsai Kati fogadtatásának szakmai körökben!
Nevezett hölgy a demonstráción is csak magánemberként vett részt, a szakszervezete semmilyen feladatot, szervezést nem végzett....  csupán megpróbálta meglovagolni a taxisok elégedetlenségét, és a saját karrierjét építgetni!
Az ő érdekei, köszönő viszonyban sincsenek a taxisokéval, hisz mint már mondtam, a taxisok kizsigereléséből él! A Fővárosban is, az első és egyetlen eredmény amit a tárgyalásai alatt felmutatott, a taxisokat "foglalkoztató" cégek terheinek könnyítése volt.
Azt, hogy te kitolattál mögülünk, nem vesszük zokon, hisz nem feladatod valamiben a kormánnyal egyetérteni, (hülye is volt aki a te segítségedet kérte egy ilyen ügyben.  De ezt a videót, ha lehet ne terjeszd, mert pont azoknak ártasz vele akiknek segíteni szeretnél.
Üdvözlettel:  Majercsik Tamás a hallotaxi.hu  online taximagazin főszerkesztője, 30 éve gyakorló taxis!

IST 882 2016.01.26. 07:10:45 / # 342718
avatar
Azért egy írástudóval aki vélhetően fogalmazni is tud, átolvastathatták volna, mielőtt "kihirdetik". Bár aki Karsai Katival bármilyen szinten szövetkezik ....
Bátyó 2016.01.26. 07:03:09 / # 342717
avatar
Ki a túró ez a Karsai Katalin ??? Életemben nem hallottam a nevét ???
tomajer 2016.01.26. 06:46:48 / # 342715

Alakul ....



dr.Kotász 2015.12.12. 21:06:56 / # 341840
Sipikém.Félek,hogy ez a sárkány nem az a sárkány.Ennek nagy és kemény feje van.Ezzel a mai emberanyaggal eleve elveszett az ügy.Mindenki azt hiszi,hogy csak ő ússza meg.Majd rájönnek,de akkor már veszett fejsze nyelét sem fogjuk találni.Örülünk,hogy Te még lelkes vagy. Így tovább!
sipi 2015.12.07. 05:57:38 / # 341776
avatar
Odébb írták...bérbeadó...aki legalább védeni próbálja magát a csapatát.
Mi taxisok száz fajták vagyunk ezért nagy a bizonytalanság még ismerősök között beszélgetve is érzem . ha valaki mond egy sztoryt,egy élet-helyzetet,vagy bármilyen problémát a másik nem tud őszíntén mellé állni. Mert neki most jobban megy,mert ő fél év múlva vizsgázik,mert csak két év múlva lesz cserélve,mert nekem nincs lakás rezsim,mert én csak bérlem a rendszámot, mert megint csak azt várja a pöcsfej hátha te esel ki Barátom!Hát mond meg mi az a fogódzkodó pont ahol megfoghatnám a kezét és megértethetném vele....Kérem a maradék cégvezetőt szervezzenek egy összejövetelt és ugorjunk neki ....harapjuk le a sárkány fejét !!!
sipi 2015.12.04. 23:07:43 / # 341756
avatar
 Pedig már most is annyi a meló,mint januárban szokott
tomajer 2015.12.04. 06:21:10 / # 341746
Mindenképpen csak január ...  decemberben, taxist el nem mozdítasz a kormány mellől ...
karika 2015.12.04. 02:45:14 / # 341745
avatar
Úgy látom hárman már biztosan tettre készek vagyunk.Azt gondolom mondjuk egy január közepi uborkaszezonban könnyen tudunk sok száz vagy akár ezer/nem nevetni!/kollégát rávenni egy megmozdulásra.Tuti,hogy január idusán sokkal nagyobb lesz a csalódottság,hajlandóság mint a legutóbbi demonstráció idején,úgyhogy annál sokkal több kollégát lehet megmozdítani.
Canadain 2015.12.04. 00:16:56 / # 341744
avatar

Csinaljunk már valamit mert éhen fogunk dögleni!!!!

atuska 2015.12.03. 21:36:23 / # 341741
avatar

Ki az a Karsai Kati? Valaki segítsen.

karika 2015.12.03. 20:03:41 / # 341740
avatar
Én zéró tapasztalattal nem is tudom hogyan kezdenék hozzá.Háttér nélkül?Mire gondolsz?A taxisokra?Valamelyik szakszervezetre?Esetleg a médiára?
tomajer 2015.12.03. 19:50:44 / # 341738
Én e?
Demonstrációt?  Egyedül?  Háttér nélkül?
Hát nem.
Ha valaki csinálja én segítek.  De öreg vagyok én már bohócnak :-(
karika 2015.12.03. 18:30:15 / # 341737
avatar

Az biztos,hogy nincs érdekvédő akit érdekelne a mi bajunk.Csak mi tudjuk megszervezni a demonstrációt.De ki?Tomajer?Bevállalod?Egy tapasztalt valaki kellene.Valaki adja már meg a kezdő rúgást.A fuvarkufárokat is be kell vonni.Az ő érdekük is egybe esik a miénkkel/a fuvarszámcsökkenésre gondolok/Nem is értem ők miért nem léptek eddig!

warrior 2015.12.03. 16:40:13 / # 341734

Ébredezünk urak?

Kár,hogy későn.Uber ellen itt már csak a radikális,azonnali gyors fellépés segít.Ahogy azt tették a világ számos országában,úgy kellene nekünk is tenni.Zárás! Reptér,hidak stb.Akik voltak a blokádban azoknak nem kell elmagyarázni miről van szó.Egy biztos,hogy sem kormány sem főváros sem pedig jogszabály itt már rajtunk nem segít.Krákogós pifta is cserben hagyott minket.Gondoljátok el,ha most ilyen a decemberi csúcs,akkor milyen lesz a január,február stb.Szerintem bedőlünk sorban ki-ki erejétől(anyagi)függően később,de biztosan.Addig az uber vidáman fuvaroz adó és egyébb járulék és megfelelőség hiányában.Ez rajtunk kívül senkit nem érdekel.Vagy kezünkbe vesszük a dolgok irányítását és radikális lépésre szánjuk magunkat,vagy tudjuk be,hogy vége,hogy ennyi volt.Ránk van bízva.


karika 2015.12.03. 12:33:55 / # 341730
avatar
Na ja...az a baj,hogy nincs egy érdekvédő sem aki ténylegesen a mi érdekeinket védené.Szerintem szerkesszen valaki egy körlevelet a média képviselőinek  szakmánk visszásságairól/Uber,drosztdíj,Ubert védő politikus,kormány ránk erőlteti az új és drága szabályrendszert,majd hagyja az amerikai céget,hogy elsöpörjön minket.../.Egy pár médium megírná,esetleg ellenzéki politikai erők is érdeklődnének a sztori iránt illetve a közvélemény is megismerné azt és talán mellénk állnának az ügyben,vagy legalább értenék a későbbi demonstrációnk okát.Valamit tenni kell ill valahol el kell kezdeni
ostobak 2015.12.03. 11:13:33 / # 341729
avatar

Nem csak az uber ellen kène , mellè kell venni ezt az embertelen magas droszt díjat...

Azzal magyarázni, hogy csökkent a taxik száma, vicc...

Oda kène vègre baszni....de ez csak àlom..

karika 2015.12.03. 08:44:01 / # 341726
avatar

Hadd kérdezzem meg!A Magyar Taxisok Szakszervezete egyebek mellett fel kíván lépni az Uber ellen?Ha igen milyen formában?Csak azért kérdezem meg mert nem lehet nem látni,a komoly fuvarszám visszaesést,nagy a háborgás,de szervezett formában senki nem tett még semmit ebben ez ügyben.vagy?

tomajer 2015.12.03. 06:22:48 / # 341721

BKK: nincs illegális taxis feketelista

taxi

A Budapesti Közlekedési Központ a Taxirendelet előírásainak megfelelően, a magyar törvények szigorú betartásával jár el a taxis vállalkozások minősítésekor. A Magyar Taxisok Szakszervezetének kijelentéseit visszautasítja. A szakszervezet állításával ellentétben a BKK nem használ fővárosban működő taxis vállalkozásokról készített „illegális feketelistát”. A taxiellenőrzés során a BKK fokozott figyelemmel jár el a feketén szolgáltató vállalkozásokkal szemben.

A Magyar Taxisok Szakszervezete valótlanul állította egy mai sajtótájékoztatón, hogy a Budapesti Közlekedési Központ „illegális feketelistát” készít a fővárosi taxivállalkozásokról. Alaptalan a szakszervezet azon feltételezése is, hogy a BKK „lazán kezeli” az állítólagos illegális feketelistán szereplő vállalkozásokat a minősítés során, s hogy ez okozza azt, hogy egyes taxisok több hónapja nem tudnak dolgozni.

A valóság ezzel szemben az, hogy a BKK, mint közlekedésszervező mindig a törvényi előírásoknak és a Taxirendeletnek megfelelően végzi a taxis vállalkozások minősítését. Emellett a hatóságokkal közösen, vagy az általuk önállóan végzett ellenőrzések során észlelt jogsértéseket is nyilvántartja. A BKK egyetlen taxis vállalkozás minősítését sem utasította el. A közlekedésszervező valamennyi vállalkozást ellenőriz, s amennyiben a vállalkozás és a jármű megfelel a vonatkozó kormány- és taxirendeletnek, akkor azzal a szolgálatáshoz szükséges szerződést megköti.

Tarlós István főpolgármester kérésére a Budapesti Közlekedési Központ felvette a kapcsolatot a taxis szakszervezettel, hogy személyes egyeztetésen jövő héten, csütörtökön tisztázhassák a felmerült kérdéseket.

tomajer 2015.12.02. 19:49:35 / # 341714
Mondjuk, némelyik droidtartó cég autó kerülnek feketelistára, mert notórius szabályszegők???
Csak találgatok ....
Oldalszám: 3