Hozzászólások száma: 178
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Argosz, a Magyar Argentin Dog Fajtamentő Egyesület és az istenek ajándéka! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2015.01.29. 06:29:50 / # 337582

Nna nem tud ám vele mit kezdeni. Délután megpróbálom kettévágni, hogy beleférjen egy fazékba.

tomajer 2015.01.28. 20:36:50 / # 337579

Kaptunk egy darabka csontot:-)


tomajer 2015.01.26. 09:23:17 / # 337572

Az első napon Isten megteremtette a kutyát. És mondá az Úr: Ülj egész nap házad ajtaja előtt és morogj meg mindenkit, aki elhalad vagy bejön. Húsz évnyi életet adok neked.

Húsz év? - kérdezte a kutya. Az túl sok morgás. Adj nekem csak tíz évnyi életet, a másik tízet visszaadom Neked. És beleegyeze az Úr.

Második napon Isten megteremtette a majmot. És mondá: Szórakoztasd az embereket, majomkodj és nevettesd meg őket. Ehhez húsz évnyi élettartamot adok neked.

Húsz év ehhez túl sok - mondta a majom. Én nem majomkodnék annyit. A kutya visszaadott Neked tíz évet, én is ezt teszem. És ebbe is beleegyeze az Úr.

Harmadik napon Isten megteremtette a szarvasmarhát. És mondá: járj ki a földekre a gazdáddal nap mint nap, izzadj a Nap heve alatt, fialj borjakat, és adj tejet a gazdádnak. Hatvan évnyi élettartamot adok neked mindehhez.

Azt mondja a marha: Ez meglehetősen kemény sors hatvan éven keresztül. Inkább vállalnék csak húszat és visszaadnék Neked negyvenet. És lőn: ebbe is beleegyezé az Úr.

Negyedik napon Isten megteremtette az embert. És mondá: Egyél, aludj, játssz és élvezd az életet. Minderre húsz évet adok neked.

Azt mondja az ember: Mi? Csak húsz év? Ha lehet, kérem még azt a negyvenet, amit a szarvasmarha adott vissza Neked, meg azt a tízet, amit a majom és azt a tízet is, amit a kutya utasított vissza.

Legyen! - mondá az Úr.

Hát így esett, hogy életed első húsz évében eszel, alszol és játszol, a következő negyven évben izzadsz a nap alatt és gürcölsz, hogy eltartsd a családod, a következő tíz évben majomkodsz, hogy szórakoztasd az unokáidat és az utolsó tíz évben csak üldögélsz a kapu előtt és megmorogsz mindenkit, aki a közeledbe jön.

Az első napon Isten megteremtette a kutyát. És mondá az Úr: Ülj egész nap házad ajtaja előtt és morogj meg mindenkit, aki elhalad vagy bejön. Húsz évnyi életet adok neked.

Húsz év? - kérdezte a kutya. Az túl sok morgás. Adj nekem csak tíz évnyi életet, a másik tízet visszaadom Neked. És beleegyeze az Úr.

Második napon Isten megteremtette a majmot. És mondá: Szórakoztasd az embereket, majomkodj és nevettesd meg őket. Ehhez húsz évnyi élettartamot adok neked.

Húsz év ehhez túl sok - mondta a majom. Én nem majomkodnék annyit. A kutya visszaadott Neked tíz évet, én is ezt teszem. És ebbe is beleegyeze az Úr.

Harmadik napon Isten megteremtette a szarvasmarhát. És mondá: járj ki a földekre a gazdáddal nap mint nap, izzadj a Nap heve alatt, fialj borjakat, és adj tejet a gazdádnak. Hatvan évnyi élettartamot adok neked mindehhez.

Azt mondja a marha: Ez meglehetősen kemény sors hatvan éven keresztül. Inkább vállalnék csak húszat és visszaadnék Neked negyvenet. És lőn: ebbe is beleegyezé az Úr.

Negyedik napon Isten megteremtette az embert. És mondá: Egyél, aludj, játssz és élvezd az életet. Minderre húsz évet adok neked.

Azt mondja az ember: Mi? Csak húsz év? Ha lehet, kérem még azt a negyvenet, amit a szarvasmarha adott vissza Neked, meg azt a tízet, amit a majom és azt a tízet is, amit a kutya utasított vissza.

Legyen! - mondá az Úr.

Hát így esett, hogy életed első húsz évében eszel, alszol és játszol, a következő negyven évben izzadsz a nap alatt és gürcölsz, hogy eltartsd a családod, a következő tíz évben majomkodsz, hogy szórakoztasd az unokáidat és az utolsó tíz évben csak üldögélsz a kapu előtt és megmorogsz mindenkit, aki a közeledbe jön.


tomajer 2015.01.23. 17:13:12 / Módosítva / # 337565

És egy próbálkozás a becses fülének a kitisztítására:-)

Ilyen amikor közli, hogy "azt márpedig nem" !

tomajer 2015.01.23. 16:58:12 / # 337563

Ülőpozitúrák:


tomajer 2014.12.11. 11:20:13 / # 337069

MaReka nyakörvben:-)


Vin 2014.12.07. 23:17:19 / # 337019
avatar

Azért a szemenköpésért náluk is pofon jár 😊

tomajer 2014.12.07. 18:33:25 / # 337016

És utána a családi kutyabéke:-)



tomajer 2014.12.07. 18:27:08 / Módosítva / # 337015
Végre egy kis igazi "játék"
Nna meg dagonya:-)

tomajer 2014.12.02. 07:36:58 / # 336967

Amióta elhoztuk Argoszt és jobban figyelek az ilyen hírekre, megdöbbenve tapasztalom milyen rengeteg van.  Argoszék csak azért voltak különlegesek, mert 17-en voltak egy háznál.

mezei 2014.12.01. 19:38:02 / # 336965
avatar

Aki ilyet tesz azt gondolkodás nélkül kinyírnám!Egyre jobban szimpatizálok a radikális állatvédőkkel.Csuklya a fejre oda megy szétbassza a féreg állatkinzót és lép.Big Like nekik!!!!

tomajer 2014.12.01. 14:57:34 / # 336960


tomajer 2014.11.28. 13:03:06 / # 336947
Ma megmentettem egy embert

 

A pillantásunk találkozott, amikor az én folyosómon sétált és benézett a  kennelekbe. Azonnal éreztem, hogy gondterhelt, szomorú, és hogy  segítenem kell neki.

Elkezdtem csóválni a farkam, de nem túl gyorsan, nehogy megijesszem.

Amikor megállt előttem, úgy álltam, hogy ne lássa hátul a kis  balesetet, ami aznap történt velem. Nem akartam, hogy tudja, ma még nem  sétáltattak. A gondozóknak itt rengeteg dolguk van és nem akartam, hogy  rosszat gondoljon róluk.

Amikor elolvasta az ajtón a leírásomat és a  múltamat, reméltem, hogy nem szomorítja el őt nagyon. Én már csak előre  tudok nézni és szeretnék valakit szeretni, valakinek sokat jelenteni.

Legugolt hozzám és gyengéden cuppogott. Én hozzányomtam a vállamat és a  fejemet a rácsokhoz, hogy megnyugtassam. Az ujjai elkezdték simogatni a  nyakamat, sürgősen társaságra volt szüksége.

Egy könnycsepp gördült végig az arcán és én felemeltem a lábamat, biztosítva arról, hogy minden rendbe fog jönni.

Röviddel ezután kinyílt a kennel ajtaja és olyan ragyogó mosoly töltötte be az arcát, hogy én rögtön a karjai közé ugrottam.

Megígértem neki, hogy velem biztonságban lesz.

Megígértem neki, hogy mindig kísérni fogom.

Megígértem neki, hogy mindent meg fogok tenni, hogy a mosoly az arcáról és a szeme csillogása soha ne tűnjön el.

Óriási szerencsém volt, hogy pont az én folyosómon sétált.

És hányan vannak még odakint, akik ezeken a folyosókon még nem jártak. Mennyien vannak, akiket még meg kell menteni.

Nekem sikerült legalább egyet megmenteni közülük.

Ma megmentettem egy embert!

 

tomajer 2014.11.25. 11:44:38 / # 336919

tomajer 2014.11.25. 07:56:19 / # 336918
Éééés ....  megérkezett! :-)









tomajer 2014.11.25. 07:52:20 / Módosítva / # 336917

Jól megijedtünk:-(

Este hatkor még nem volt magánál:-( Kóválygott ... nem evett, kókadt a feje lefele. Nyolckor már kutyaszerű volt, de még nem ette meg az összes kajáját, ami eddig sose fordult elő vele. Kilenc körül lett nagyjából normális kutya.
Mindezt ahhoz képest, hogy de. 11-kor a saját lábán jött ki a rendelőből..... Sz'al jól fejbeverték.
Az ivartalanításnál, három óra múlva már teljesen magánál volt.

tomajer 2014.11.24. 15:34:24 / # 336913
Folyamatosan be volt gyulladva a lába. Hol így megdagadt, hol visszament, de látszott. ( a másik lábán is van, de ott nem nő meg ... most) Először csak kiszúrta az orvos, adott antibiotikumot. Aztán egy hét múlva belenyúlt egy ollószerű csipesszel, nem talált benne semmit. Megint eltelt egy hét, még mindig dagadt volt, habár éppen a lohadó állapotban, ezért úgy döntött, hogy felnyitja. Nem talált benne így se semmit. Kivágta a gyulladt, elhalt szövetet, összevarrta, beledugott egy dréncsövet, és most még mindig kába és nem reagál semmire:-(Szerdán veszi ki a dréncsövet, és jövő hét csütörtökön a varratot.Reméljük estére azért vidámabb kutyánk lesz!

tomajer 2014.11.24. 12:43:58 / # 336910

Most itt alszik és horkol...


tomajer 2014.11.24. 12:11:48 / # 336909

Van (volt) egy seb a lábán.

Ez az utolsó régi nyűgje.  (a felfekvések bőrkeményedésén kívül) 

Már háromszor lett megkínozva vele.  Most a végén megoperálták.

Háát nem olcsó dolog gazdinak lenni.  Negyven pénzbe volt a történet eddig, és még jön a dréncsőkiszedés, varratszedés.

tomajer 2014.11.19. 10:30:34 / # 336850

És ennek örömére megérkezett az ünnepi ajándék (fényképe) is! 

Hétfőn már a nyakában lesz!!!

Oldalszám: 9