Hozzászólások száma: 124
Ugrás a hírhez Oldalszám: 7
Témakörök > Hírek fórumai > Egy éjszaka a hiénákkal A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
mumbay 2006.04.25. 12:24:42 / # 20931
avatar
Bao! Nem, nem Budapest taxi volt. Ne találgassunk, azt hiszem nem ez a lényeg. Én valószínűleg nem ismerem annyira a helyzeteteket és a társaságokat mint Ti, én csak a véleményemet tudom elmondani, néha kicsit morcosabban, néha meg építőbb jelleggel. Mindezt azért teszem hogy: 1) több pénzt hagyjak Nálatok de jobb szolgáltatást kapjak, 2) minimálisan is de a véleményemmel formáljam a közösséget 3) visszajelzést kapjak azoktól akik itt vagytok (mert hiszem hogy a kultúráltabb és közösségibb fajta sofőrök vagytok itt) Az étteremről és sofőrről amit korábban említettem. Bár privát szférámba vág, de elmondom (újra). Ügyféllel voltam ott és nem magáncélból. (Ergó a számlát is a cégem állta, mint ahogyan a - készpénzes - taxiszámlát is). Szintén privát szférámba vág de ezt is elmondom: unem szívelem a flancos és sznob helyeket (mint az Akadémia étterme), de munkám során néha el kell mennem egy-egy partnerrel egy ilyen helyre. Ha feszélyezve is érzem magam (lévén a kedvenc helyeim nem fehér terítős hanem kockás abroszos helyek), de tudom hogy igenis sok külföldinek ez sajnos számít. Ez pedig közvetlen hatással van az eredményeimre, azaz a megélhetésemre. Fizessek többet? Örömmel. De akkor ne egy ilyen pusztulat autót kapjak. Pont ezt próbálom magyarázni hogy fizetnék én többet, de akkor a szolgáltatás is legyen színvonalasabb... És hidd el ezzel nemcsak én vagyok így, hanem a baráti társaságomból 2-3 ember is. Mert ha együtt utazunk esetleg egy taxitársaság autójában akkor kiszállás után mindig téma a kocsi és a sofőr, akár jó tapasztalat miatt akár a rossz miatt. Egyszóval akár így, akár úgy téma vagytok. Akkor meg már legyetek jó és elégedettségre okot adó téma, nem? Néha már azon is gondolkodtam, hogyha összehozna a sors egy olyan autó és sofőr kombinációval, akkor még azt is megtenném hogy aznap amikor kocsi kell, akár reggel órákkal előtte hajlandó vagyok leegyeztetni mikor honnan és hová, csak a kocsi is meg a sofőr is rendben legyen. (Nem vagyok napi szinten taxizó, valószínűleg ezért kevés taxissal találkoztam, és csak emiatt nem tudtam ezt a dolgot megvalósítani).
tomajer 2006.04.25. 07:32:02 / # 20930
De hát azt teszi. Itt van, olvas bennünket. Árnyaltabb is a véleménye, mint első nekifutásra:-)
Bao, a FŐNÖK! 2006.04.25. 06:45:56 / # 20926
avatar
És nemtudom az akadémia épületében lévő étterem árait de gondolom ott szó nélkül fizetsz(jattal). Ne a taxin spórolj ahol nem volt évek óta komoly áremelkedés mint mondjuk az éttermedben! Nem bántásból írom de ha érteni akarod a problémákat akkor szállj le közéjük!

Bao, a FŐNÖK! 2006.04.25. 06:08:06 / # 20928
avatar
Kedves mumbay! Így hívj legközelebb bukarest taxit!(Budapest taxi)

törölt felh. 2006.04.25. 03:17:55 / # 20929
avatar
:-) Nekem tetszett:-)
mumbay 2006.04.24. 20:38:38 / # 20925
avatar
Sziasztok! Azt hiszem kevés infót adtam és néhányan félreértettétek. Általában nappal utazom és szinte csak üzleti fuvarok miatt. Ergó az éjjeli szórakozóhelyes dolog itt irreleváns. Természetesen a Passattal sem lenne bajom, még akkor sem ha öregebb, mert arra a pár kilóméterre tényleg mindegy. Ellenben a Bécs vs Budapest összehasonlításra volt kíváncsi valaki és engedtessék meg elmondanom a véleményemet, mégha sok dologban igazat is adok a hozzászólóknak (drága az import, sóher az ügyfél). Viszont elnézést de nekem igenis számít hogy egy igényesebb, fiatalabb autót küldjenek. Elmondok egy példát. Az Akadémia épületében ebédeltem valakivel, üzleti ügyben. Telefonon hívom a kocsit, végzünk, 6-7 perc múlva kimegyünk az épület elé. Üzletfelem - lévén külföldi és a szemközti hotelban lakik, ezért gyalog távozik, de lévén barátságos és tisztelettudó ember, megvárja amíg megérkezik a taxim. Várok még 5-6 percet, semmi. Még 5-6, semmi. Megjelenik egy legjobb szándékkal is legalább 1984-es évjáratú Renault Espace... Hát, mit mondjak, nem voltam elragadtatva sem a kocsitól, sem a késéstől, sem attól ahogy a sofőr a cigit a szájából lógatva bambult és várta hogy történjék valami (pedig itt aztán tényleg le lehet parkolni és be lehet fáradni a portaszolgálatig anélkül hogy más autósok szitkozódnának, lévén forgalom elől elzárt terület)... És azért egy "elnézést kérek" bizony simogatta volna a lelkemet. Más. Ugyanezen társaság azt is megtette, hogy se autót nem küldött, se fel nem hívott hogy ne várjak. Kissé bosszantott a dolog, ezért másnap reggel felhívtam őket, hogy mi volt ez az akció. Kivizsgálják, majd visszahívnak. Ez 6 hónapja volt. Azóta is hívnak. 1-2 nap után úgy gondoltam az aranykártyám helye a szemeteskukában van, méghozzá pici darabokban. Elnézést, de van akinek fontos a korrektség, a tiszta és nem túl régi autó, a barátságos de nem tolakodó sofőr. Minden tiszteletem azon hölgyeké és uraké akik valóban szigorú rostámon átmennének, és ha nem is kapják meg mindig a visszajelzéseket, de kérem őket, csak így tovább. Talán egyszer - remélem mielőbb -találkozunk :)
törölt felh. 2006.04.24. 08:56:27 / # 20924
avatar
Ha a tariffáról kocsikról beszélgetünk.Én sokszor kényszerülök taxiba de az anyós ülésen marhasoknak tünik a tariffa,délután mikor már én ülök a jobb egyben meg már kevéssnek.Lényegébben az utast nem érdeklik a taxis gondjai csak az mennyit kell fizetni.Én jelenleg A8-cal járok de ha taxit rendelek csepet semm izgat milyen autó jönn mert arra a 10-15 percre teljesen mindegy miben ülsz.Igaz egy nagyobb kategoriájú autót sziveseben láttok befordulni a sarkon,de atól,hogy merci vagy passat nem irok többet a csekkre.

Csumi 2006.04.21. 16:33:26 / # 20923
avatar
Kedves mumbay! "a söfőr igenis veszi a fáradtságot, és felemeli a seggét a vez. ülésről...stb" Arra nem gondoltál esetleg, hogyha rendelték egy taxit, (amit a sofőr nem biztos, hogy ott tud hagyni)akor te emeld fel azt a bizonyos testrészedet, és vedd igénybe azt amit megrendelték, tehát OTT ÁLLDOGÁL AHOVÁ KÉRTED, RÁD VÁRVA? Vagy a sofőr dolga lenne esetleg 2.-nak parkolva felmászni a 4. emeletre, megkeresni 20 ajtó közül melyik is lehet a tiéd,s ha kinyomozta , udvariasan (ám lihegve) megkérni, ugyan vedd már igénybe amit megrendeltél, és amit esetleg már nem is tudsz igénybe venni, mert közben elszállították, megbilincselték bármi. Olyan fárasztó, ha rendeltem 1 taxit 5 perc múlva lesétálni, és beülni? (urambocsá netán még 1 percet várni) Egyébbként én is voltam utas Bécsben taxiban, én nem láttam akkora különbségeket mint amit te írsz, igaz, az autókban igazad van, fiatal, zömében! mercik. (ott sem mind az, nem tudom hogy néztél szét) De ha már itt tartunk, nem értem miért hasonlítgatja össze mindenki M.o.-ot bármelyik európai országgal is. Ott mennyi a jövedelem?-Itt mennyi? Ott milyen az élet színvonal? -Itt milyen? Nehogy azt hidd, én nem szívesebben dolgoznék új mercivel!!!!!!...csak az ottani taxis megteheti,-az itthoni nem.....
Sas882 2006.04.21. 14:54:32 / # 20920
avatar
az éremnek mindig 2 oldala van, az ott europa, ez meg a balkán. jelenlegi helyzetben felesleges beruházás a 4 éves E Mercedes, ennyi. Bécsben valószinűleg nem, itt igen. (Egyébként sokan vennénk E Mercit, 4 éveset kinntről, hogy kedvében játjunk az utasoknak, csak éppen a közel 10000€ árra még rájön a nem kevés regisztrációs dij, ami miatt a németországi 10000€ autó itt belekerül csaknem a duplájába)

6ker 2006.04.21. 14:37:07 / # 20922
avatar
Ez igy nagyon szep, csak az a gond, hogy visszafele is igaznak kell lennie. Foleg ejszaka nem eppen uzleti partnereket szallitasz. Parkolj le mondjuk a Nagymezo utcaban, majd setalj be a B7-be par 100 ember koze, hogy Kis Edinat keresed, termeszetesen a portasok ehhez partnerek. Vagy akar nappal, parkolj (haha) le az Arany Janosban, menj be a Bankcenterbe, keresd meg Kis Aront akarmelyik reszlegen, kiserd a kocsihoz, vedve ot a tobbi autostol akik epp a kocsidat akarjak szetverni.Majd ezek utan vidd el szerzodeses tarifaval, dugoban az Andrassy utra 700 forintert, amit termeszetesen csekken fog kifizetni, amelybol X %-ot levesz a penztar, termeszetesen neked kell bevinni a csekket a kozpontba, majd ebbol vegyel legyszives 4 eves E Mercit. Beszelj talan azokkal akik rendelnek telefonon taxit, mert ugy olcsobb, majd miutan 15 perc mulva elokerul, elkezd veled alkudozni, hogy vidd el az Oktogonrol a Duna Plazahoz 1000 forintert, mert csak annyi van nala. Esetleg ha nemtudsz visszaadni egy 20,000-esbol egy 1100 forintos fuvarnal, akkor is te vagy a szemet.
mumbay 2006.04.21. 14:22:43 / # 20921
avatar
Szívesebben kifizetem a bécsi fuvarért a magasabb díjat, mint az itthoniért a kevesebbet. Őszinén a magasabb díj még araánytalan is, mert amennyivel többet fizetek, annál sokkalta jobb a szolgáltatás minősége. Mert tiszta, normális autókkal járnak - jellemzően 4 évnél fiatalabb Mercedes E -, nem okoskodnak az útvonallal, beszélnek idegen nyelvet. És mert ha címre hívják nekem - jellemzően üzleti partnereimhez - a sofőr igenis veszi a fáradtságot és felemeli a seggét a vezetőülésről, bejön és köszön illedelmesen hogy megjött. Nem pedig csak ácsorog mint itthon atztán "majd lesz valami" és "jöjjön már az a balek". A képlet egyszerű: minőséget drágábban is el tudsz adni, mert biztos vagyok benne hogy az aki taxival utazik - értsd van pénze rá - annak az is fontos hogy hogyan szolgálják ki. Mert az hogy emberszámba vesznek mindenkinek megér egy kevéssel több pénzt.
tomajer 2006.03.22. 13:36:01 / # 20919

Csumi 2006.03.22. 11:52:34 / # 20918
avatar
Azért én először akkor is a fix tarifát "ütném", az volt a legközelebb a megvalósuláshoz...A pártokat persze hogy nem érdekli! Nem túl népszerű,főleg a választások előtt, olyan döntést hozni, hogy valamit ők "drágítottak" meg.( és még plusz bevételük sincs belőle)
attila76 2006.03.22. 02:40:13 / # 20917
avatar
Be kellenne vezetni, hogy aki csak egyszer is túlszámláz - a megtett kilométer és a kilométerdíj szorzata bizonyos százalékban meghaladja az eredményt - azonnal elveszítse a sárga kis fényképes kártyáját és ha vállalkozó, az igazolványát is. Most miért nincs ez? Mert az önkormányzatok nem törődnek az utasokkal, csak a saját bevételeiket tartják szem elött! "Számlázzon túl csak a hiéna, a lényeg hogy MI megkapjuk az adóinkat, a befizetéseinket, droszthasználati pénzünket, stb." Az MDF-et, a FIDESZT és az MSZP-t ez a kérdés soha sem izgatta, de a többi pártot sem. A taxisok sem tettek ez ügyben semmit. Ki kell követelni a rendezést, leveleket kell írni, ha kell 600x, ide-oda, sajtóba, stb. Valaki kezdjen hozzá, és könyörgöm, ne Sipeki úr! :-)

Zaccmester 2006.03.21. 19:35:56 / # 20914
avatar
Ez ült! :D Bár róluk nem is tud senki szerintem... ;)

AVH 2006.03.21. 18:50:10 / # 20916
avatar
Vágasd le a hajad, csinálj 50-es kart a gyúróteremben, fux a nyakba. Majd elkerülnek. :-)))
mlábas 2006.03.21. 18:36:31 / # 20913
avatar
TE vagy az én emberem, teljesen igazad van.
mlábas 2006.03.21. 18:34:48 / # 20915
avatar
Egy év alatt kétszer ellenörzött egyszerre az APEH, Fogyasztóvédelem, Fővárosi Önkorm.
Csumi 2006.03.21. 13:34:41 / # 20912
avatar
Érdekképviseletüüüünk??!! ......mesélj róla!! melyik az??
carlotax 2006.03.21. 13:24:33 / # 20911
Hát ez az.Állítólag van nekünk érdekképviseletünk!!!Lépni kéne!!
Oldalszám: 7