Hozzászólások száma: 34
Ugrás a hírhez Oldalszám: 2
Témakörök > Hírek fórumai > Csúszik a ferihegyi taxistender kiírása A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
törölt felh. 2006.04.28. 07:16:50 / # 4050
avatar
Szóval alakul a fejünk feletti "átnyúlás". Én igazándiból nem bírok tul nagy hatással a taxis társaimra de mindenkinek aki olvassa ezt a lapot felhívnám a figyelmét arra a kis apróságra amit mi megtudunk tenni (szerintem) ebben a szemét ügyben. Ha olyan döntést hoznak ami nekünk nem megfelelő akkor egyszerűen nem kell odamenni és elvinni a fuvart. Ha a reptéren ott tombol a turista, hogy miért nincs taxi akkor majd összenéznek és talán magukba szállnak. De nekem és egyesével minden egyes taxisnak meg kell tudnia állni, hogy csak két napig nem vállal fuvart a reptérről!! Ez talán nem nagyon befolyásolja majd a napi bevételt mert majd a városban lessz helyette rendelés. Talán akkor elgondolkodik a mister x hogy valamit nem jól csinált. Ha ezt a kis áldozatot meg tudja tenni a taxis társadalom akkor lehet hogy tudunk tenni egy apró lépést a felemelkedés felé.

admissarius 2006.04.28. 01:18:46 / # 4049
avatar
ma egész nap az folyt a rádióból, hogy a fővárosi atyaúristenek megváltoztatták a taxi szabályozását és így már semmi akadálya a tender kiírásának. érdekes most, hogy a multi odaszolt 2 hét alatt egyetértésben megváltoztattak valamit (hogy mi a szart arról persze nem szólnak a hírek) bezzeg emlékszünk mikor a mi érdekünk kívánta volna, hogy valamit (fix tarifa) megszavazzanak... na elmennek ezek a k..... majdnem csúnyán beszéltem gusztustalan amit itt a reptér körül kavarnak.

AVH 2006.04.21. 07:20:17 / # 4046
avatar
Naná! ott már megcsinálta a nagytudományú úriember! A budapesti taxisnak a szájába lehet vizelni, és még fizetni is hajlandó érte.

mlábas 2006.04.21. 07:05:16 / # 4047
avatar
Gondolom Londonban is csak 1-2éves autókkal lehet a reptérről fuvarozni. A reptér is részesülni akar minden fuvarból( rendrakás cimszó alatt) ha már a városban csak igy lehet dolgozni.

Sas882 2006.04.21. 03:49:05 / # 4048
avatar
A nyilatkozó urak vajon megemlitették e az igencsak elvarázsolt repülőtéri uraknak, hogy bizony, itt néhány cégnek egyetlen egy taxi autója sincs? de nem is ez a lényeg, holnap veszek egy kórházat, s megmondom a mentősöknek, hogyan szállitsák a betegeket hozzám, bár fingom nincs róla, hogy gyakorlatban ez hogy zajlik. Miért nem mondja meg nekik - a repülőtéri embereknek - hogy ez igy nagyrész baromság, müködésképtelen hülyeség, komolytalan az egész, majd akkor esetleg tárgyalunk bármiről, ha kicsit konkrétabban és földre leszállva látnak neki az ügynek. Addig nem. Pofon 1x van egy droszt, egy tároló, beállhat minden taxi autó, első lesz kiperkálja a fuvaronkénti pacsit, majd felveszi az utast és halad. A végén az utas fizet. Az ár lehet fix vagy megy az óra. (inkább az utóbbi, úgy számlaképes a vállakozó) Autók: ha az Astra Combi képes arra, hogy a kedves utast és csomagjait kivigye a repülőtérre, akkor arra is képes, hogy behozza. Nyelvtudás: ez sarkalatos pont, majd belejövünk, világon számos olyan hely van,ahol megvannak angol nyelv nélkül,persze nem ártana megtanulni, de néha nincs sok haszna, pl. a kedves olasz utasokkal nem sok:) Árak: 8000 rugó a minimum/autó 10000 rugó/kombi 13000 rugó/egyterű,6-7 személyes teherautó ebből lehetne kidobni a reptérnek, max. ezrest ja és a transzfer az első megállóig szól, utánna óra, ezt még kinaiul is jól látható módon a 757 es jumbo oldalára kell felirni. Természetesen nem kötelező taxival jönni-menni a repülőtérre, nem kötelező leszerződni semmilyen céggel/cégekkel lehet alapitani, venni párszáz új kocsit, fevenni rá sofőrt (városismeret, angolnyelvtudás előny) s lehet fuvarozni az utasokat, a repülőtérről, esetleg el is lehet értük menni, ahova kérik, belátható időn belül, lehet összejön, amig nem,addig mi a jelenlegi taxisok elvisszük az utasokat és el is hozzuk a repülőtérről, mint évek óta mindig. good luck

mlábas 2006.04.20. 18:00:41 / # 4045
avatar
A legújabb Light maffia tag.

Csumi 2006.04.20. 17:02:45 / # 4044
avatar
Akkor most igazam volt, vagy igazam volt? ... csak arra álmomban sem mertem gondolni, hogy nem "havi fixet" akarnak, hanem fuvaronként "csípnek le" a MI PÉNZÜNKBŐL!!! Újabb pacsi, aminek a mértéke egyenlőre nem ismeretes!
Kovács Zoltán 2006.04.13. 10:42:38 / # 4043
avatar
Attól, hogy kiírták, még nem biztos, hogy az jogszerű is! A rendőrség szerint ez kicsit másképpen van.
Kovács Zoltán 2006.04.13. 10:39:58 / # 4042
avatar
Kedves Sándor! Köszönöm szépen a verset, igazad van, akár nekem is írhatta volna. Nagyon szeretem Ady Endrét, és József Attilát is. Tényleg kifejezi ez a mű a mai taxisok lelkivilágát, és hozzáállását. Tudom, hogy sajnos szélmalom harcot vívunk páran. Tudom, hogy úgysem lesz eredménye. De legalább páran elmondhatjuk azt, hogy MEGPRÓBÁLTUK, és nem bírka módon, lehajtott fejjel megyünk a vágóhídra! Én a magam részéről sosem hagytam, hogy belém rúgjanak, vagy belém törőlje bárki is a cipőjét. A célom csupán annyi, hogy mások is fel merjék emelni a fejüket, és ne hagyják megalázni magukat! Sajnos kevés sikerrel kecsegtet ez a küzdelem. A srácok fásultak, beletörődöttek. Az a pár telefonszámtulajdonos akikre gondolok, ezt a helyzetet alaposan ki is aknázza. Tulajdonképpen igazuk is van, a mai világban nekik áll a világ! Nekem ettől fordul fel a gyomrom. Talán ha engednének, nekik, a gyengéknek, a gyáváknak, harapni pár falatot, szerintem ők is csak nyernének vele. DE, MEG SEM PRÓBÁLJÁK!
törölt felh. 2006.04.12. 21:43:46 / # 4041
avatar
Akkor annakkellene utána nézni, hogy mikor vált azzá, és ez hogy zajlott le...
Csumi 2006.04.12. 20:10:26 / # 4040
avatar
Úgy tudom régen nem. (de nem vagyok biztos benne)
törölt felh. 2006.04.12. 18:38:09 / # 4038
avatar
Ez mindig is magán tulajdon volt?
törölt felh. 2006.04.12. 18:37:37 / # 4039
avatar
esetleg valaki megkívánja a teljes szöveg környezetben akkor csak katt oda.

törölt felh. 2006.04.12. 18:30:46 / # 4037
avatar
Pont azért mert az övé és nagy kegyesen bengedi az autósokat, hogy jó drága pénzért parkoljon majd a szintén jó drága repülő jegy mellé fizessen szintén jó drága reptér használati illetéket (micsoda baromság)aztán meg megkéri a taxisokat hogy szintén valami igazán jó drága ÚJ taxival bagóért vigye a @szba az utas. Én részemről köszönöm nem kérem. A Nagy Ferónak van egy "költeménye" ami az előző vers idézethez nem nagyon passszol de nekem ehez a reptér mókához nagyon.: A refrén részből idézet: annyi mindent megettem de van amit a gyomrom nem vesz be nem vesz be.........
carlotax 2006.04.12. 17:27:11 / # 4036
Akkor miért van kiírva,hogy magánút???
törölt felh. 2006.04.12. 16:31:17 / # 4035
avatar
Khmmm...:-)) [i][b]Sohse harcolt még harcot végig, Csak léhán és gyáván kavarta.
cobretti 2006.04.12. 16:15:32 / # 4034
avatar
Kedves Zoltán! Én ugyan bírok telefonszám tulajdonlással, ahogy vélhetően te is, de ezen a kevésbé nevezetes számon nemigen rendel taxit magának senki. Szerintem ezzel a telefonszám tulajdonolással közel 9 millióan vagyunk széles e hazában. De nem a kiokítás céljából vettem a bátorságot megszólításodra. A reptér és az oda, illetve ott található aszfaltozott útfelület közforgalom előtt megnyitott magánterület. Tulajdonosa, azaz a birtok gazdája a BA Rt. Ebből következően maga rendelkezik a terület rendjéről. A főváros a droszthálózat kialakításakor nem tudott dűlőre jutni a BA Rt. illetékeseivel egy minden taxis számára használható droszt kialakításáról. De talán te is beismered, hogy mind a 6000 taxis számára képtelenség megfelelő rendszert kialakítani. Végezetül engedd meg, hogy egy vélhetően neked tetsző verset másoljak ide. Lehet, hogy még nem ismered. A napokban kaptam egy kedves ismerősömtől, és miközben olvastam te jutottál eszembe, mondván, na ez a vers biztosan tetszene a Kovács Zoltánnak. Ady Endre A HŐKÖLÉS NÉPE Bíró Lajosnak, akivel szerencsés volt régi találkozásom s örök a barátságom Ez a hőkölő harcok népe S mosti lapulása is rávall, Hogy az úri kiméletlenség Rásuhintott szíjostorával. Mindig ilyen volt: apró khánok Révén minden igának barma, Sohse harcolt még harcot végig, Csak léhán és gyáván kavarta. Erőt mutattak, erőt látott, Vertnek született, nem verőnek. Önerejét feledte mindig, Sohse szegzett erőt erőnek. Betyár urai így nevelték, Nem rúg vissza, csak búsan átkoz S ki egyszer rugott a magyarba, Szinte kedvet kap a rugáshoz. Ma is itt ül lomhán, petyhüdten, Fejét, jussát, szívét kobozzák S ha néhányan nem kiáltoznánk, Azt se tudná, hogy őt pofozzák. Csak a Csodák-Ura meglátná Végre ezt a szánalmas népet, Adna neki csak egy dárdányi, Úri, kis kíméletlenséget. Hogy néhány maradt sereghajtó Törötten, fogyva azt ne vallja: Ezért a népért ugyis mindegy, Ebsorsot akar, hát - akarja.
Kovács Zoltán 2006.04.12. 12:24:43 / # 4033
avatar
"Nem elég a jóra vágyni A jót akarni kell És nem elég akarni De tenni, tenni kell!" Ha nem teljesen pontos, nézd el nekem, fejből írtam, és nem néztem utánna.
AVH 2006.04.12. 11:36:56 / # 4032
avatar
Mondotta Kovács "idealista" Zoli
Kovács Zoltán 2006.04.12. 11:02:23 / # 4031
avatar
Én csak szeretném felhívni a telefonszám tulajdonosok figyelmét arra az apróságra, miszerint a rendőrség véleménye alapján, a reptéri út, KÖZÚT! Tehát, az azon lévő droszt mindenki által használható kell hogy legyen! Akár a nyertes céghez tartozik is az a taxis, akár nem, akár mezitlábas, akár országos engedéllyel bíró vidéki is a kolléga! Tudom az én véleményem nem fontos, de én egyetlen forintot sem lennék hajlandó fizetni a reptéri drosztért a társaságok helyében. A drosztkezelő társaságnak, viszont kutya kötelessége lenne biztosítania, hogy a nála befizetők bátran és INGYEN oda állhassaanak!

Oldalszám: 2