Hozzászólások száma: 206
Ugrás a hírhez Oldalszám: 11
Témakörök > Droszt Híradó > Észt mundérban... (taxifájos élmények) A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
anyahajókabinajtóhajtogató 2018.02.03. 12:22:59 / # 347780
avatar
"Szabadataxi" írta le a kiállási díjat, arra írtam, hogy jó ötlet.
anyahajókabinajtóhajtogató 2018.02.03. 12:20:36 / # 347779
avatar
Rosszul írtam, a kiállási díjra gondoltam. 
focilabda 2018.02.03. 07:49:53 / # 347778
Ne félj a tarifaemeléstől. Sőt gondolkodj! Ha jó eredményre jutsz az még segíthet is!....  Ha az alapdíjat felemelik akkor az miért nem emelés? Miért írod azt, hogy az utasok nagyrészének van lehetősége utcáról beülni és ezért ugyan annyit fizet mint eddig?....  A fuvarszervezőt egyetlen eszközzel lehet gyengíteni. Az pedig a nemfizetés. A többin hiába töröd a fejed. 
balagge 2018.01.30. 16:56:56 / # 347691
avatar
Rád is fér! :-) 
Kovács Zoltán 2018.01.30. 16:31:56 / # 347690
avatar
szálka 2018.01.30. 16:24:03 / # 347689
avatar
Ember...teljesen logikus kérdést tettem fel,  mert értelemszerűen ez következett az írásodból.Persze képzelhetjük azt is, hogy van egy bevetésre váró taxishadsereg amelyik türelmesen várja a sorát.Engedd el a témát szerintem, mást úgysem érdekel. Én elvagyok a gyógypedagógiával, tanultam is, ha kell megadom az e-mail címem.
balagge 2018.01.30. 16:14:50 / # 347688
avatar
Igazad van, nem tudom miért nem mentek el. Akkor ha te ilyen bölcs vagy kérlek adjál pár tippet miért is nem mentek el! Sakkozzál még egy kicsit galambokkal, legalább itt ér sikerélmény! :-)Türelem? Nem tapasztaltam még ilyet. Egyébként megnyugtatlak én sem kelek és fekszem ilyen gondolatokkal csak levontam a konzekvenciákat.
balagge 2018.01.30. 16:07:50 / # 347687
avatar
Akkor ne felejts le semmit belőle!
Szálka: "És azok, akik szerinted majd fizetnek a "kiesettek" vagy a "berágók" helyett, azok honnan jönnek? 
Ha -szerinted- 1800 taxis kiesett volna, de mégse, akkor mit csinál az a tömeg, amelyik helyettük jött volna? "Látod az utolsó kérdő mondatodat? Na ezt elfelejtetted a listáról és erre írtam azt, hogy értelmetlen kérdést tettel fel.
VAGY csak az én szövegértésemmel van a gond...nem értem mit akartál kérdezni ezzel...Azért gondoltam, hogy nem tudsz leszakadni róla, mert bár csak 1x írtad le, de többször is utaltál rá. Azon kívül bevallom nem figyeltem ki dobta be a számot, valamiért neked tulajdonítottam.
szálka 2018.01.30. 15:53:45 / # 347686
avatar
Szinte olyan, mintha a sírom fölött mondogatnák: azért még jó ember volt :-)Köszönöm :-)
Kovács Zoltán 2018.01.30. 15:07:38 / # 347685
avatar
Egy csomó bajt megspóroltál volna magadnak, ha annak idején hallgatsz ránk! Most sakkozhatsz galambokkal! Azért még tisztellek!))
szálka 2018.01.30. 14:20:16 / # 347684
avatar
Ehhez a hozzászólásodhoz csak annyit fűznék: Nekem elég hülyén állna, ha kifogásolnám a szabályokat. Annál is inkább, mert a közelében voltam, amikor azok megszülettek.
De:
- nem tudod hányan nem végezték el a tanfolyamot
- nem tudod miért nem mentek el
és nem tudod, hogy te mikor kerülsz olyan helyzetbe, amikor jól esne a türelem.

Nem mentek fel senkit, de nem kelek és fekszem a bezzeg a rohadékok megúszták gondolattal.


szálka 2018.01.30. 14:04:06 / # 347682
avatar
Felőlem futhatunk még egy kört, ha ettől jobban érzed magad. Mutatom sorrendben a hozzászólásokat.Természetesen idézetként, jelölve a szerzőt.

balagge: "Ha sokan berágnának vagy kiesnek a taxi engedély miatt és kilépnek, legyen aki fizet a kiesettek helyett."
szálka: "
És azok, akik szerinted majd fizetnek a "kiesettek" vagy a "berágók" helyett, azok honnan jönnek?"
balagge: 
"Válaszom: Szerintem sehonnan nem jönnek, ha kiesik január 1-el 1.800 ember. Az utolsó kérdést nem tudom értelmezni...Ki jön ki helyett hova?"
szálka: "
Egyébként ha nem érted a kérdést az azért van, mert annak az általad írt szövegnek se volt értelme amire a kérdést megfogalmaztam."
ballage:  "
Ha értelmetlen kérdést tettél fel, annak nem feltétlenül az az oka, hogy az általam irt szövegnek nem volt értelme, talán csak te nem értetted."

A lényeget összeszedtem, rágd át néhányszor és döntsd el, valóban az én értési képességeimmel van-e baj.

Ráadásként itt egy újabb feladvány, ha az előzővel végeztél.
Azt írod nekem (idézlek) "csak nem tudsz leszakadni erről a számról"
Na, most : ez a szám az 1800, amit 1x, azaz egyszer írtam le.......utánad. Szerinted, ha egyszer leírok valamit, akkor az azt jelenti, hogy nem tudok leszakadni róla?

Egyébként irkáljatok amit akartok. Semmit nem akarok megcáfolni, de a ti véleményeteket se támasztja alá semmi , legfeljebb a vakhit.
Félinformációkból  nem  lehet  jó  következtetéseket  levonni,  és  ezzel  oda  az  esélye  az értelmes párbeszédnek. Pedig kéne  ide néhány értelmes és lelkes fiatalember, aki tehetne a szakmáért.



admissarius 2018.01.30. 12:00:24 / # 347675
avatar
Szerintem max a gps jelet buheraljak, de avval eleg konnyen lebuknak. 
tomajer 2018.01.30. 11:56:57 / # 347674
Mondomén :-P
anyahajókabinajtóhajtogató 2018.01.30. 11:43:30 / # 347672
avatar
Na jó, de egy taxi szoftvert feltörni, és megmutyizni nem 2 forintos költség. Mégy egy egyszerű appot is 5-6 millió forint megcsinálni. Ezt megbuherálni...hát nem tudom, de tény, hogy az utóbbi pár hétben észrevettem, hogy nagyon sokan panaszkodnak azért, mert 10 méterre voltak a címtől, és nem ők kapták, hanem más. 
tomajer 2018.01.30. 11:29:07 / # 347671
"Egyébként az a tablet machinálás érdekelne, hogy mégis hogy csinálják, milyen fizikai elv mentén. Igen csak bele kell nyúlni egy szoftverbe, hogy ezt megcsinálja valaki, "


Engem is érdekelne, de még senki nem árulta el a "tutit" :-)  Mindenki csak hallott róla, meg feltételezi a másikról ....

"aki ilyenre képes, az meg nem taxizni fog, hanem 3-szoros fizetésért informatikuskodni "

Eddig se a taxisok találták ki a "tutit", hanem hozzáértők, akiket aztán jól eltartottak a taxisok ... :-(

anyahajókabinajtóhajtogató 2018.01.30. 11:15:22 / # 347669
avatar
"azt gondolom mindenkit el kéne kaszálni akit rajta kapnak"
Én nem fogalmaztam ilyen erősen, de van egy olyan érzésem, hogy neked nem fognak nekimenni úgy, mint nekem (vagy legalábbis ezidáig nem tették).

Egyébként kiváncsi vagyok, hogy mire gondolsz az alatt, hogy 575 ezer forint benne van a dologban. 100 a tagdíj, 100 az üzemanyag, 50 a járulék, még 50 az iparűzési, a droszt-díj, a kötelező meg a súlyadó havonta. 70 ezret tegyél félre az autóra, 30-at a nyugdíj előtakarékosságra. Ez eddig 400 ezer. Mit hagytam ki? 
A jövedelemviszonyokat kár szóba hozni. Nagyon sok utas panaszkodik nekem a fizetésükről. Ugyan úgy heti 50-60 órát simán dolgoznak, mint egy taxis, a nagyrészük 150 ezerért (diplomás emberekről beszélek!). Én is szeretném, ha jobb biznisz lenne a taxizás (valakinek most is elég jó, pl. a Főtaxinak), de reálisan nézve ehhez egy olyan politikai elit kéne, aki legalább szakközépiskolás szinten ért a közgazdaságtanhoz. És akkor mindenkinek jobb lenne. 

anyahajókabinajtóhajtogató 2018.01.30. 11:07:27 / # 347668
avatar
Remélem azért abból, hogy a 6 éves Pistike eltaposott óvodában egy katicabogarat, nem feltételezed, hogy felnőtt korában tömeggyilkos lesz. Mindent mértékkel, ahogy a kémia tanárom mondta. Más vállalkozásom is volt, minden közegbe megy csalás valamilyen szinten, hiszen alapból úgy vannak kitalálva a szabályok, hogy becsületesen egy KKV ne nagyon tudjon boldogulni (hogy ez direkt, vagy pedig a döntéshozók alkalmatlansága miatt van így, nem tudom), ez nem csak a taxisokkal van így.
 Egy fodrász, amíg 500 ezer volt az áfa határ, szerinted mindent betartott, amikor csak az üzlet bérleti díja meg az anyagbeszerzés majdnem 5 kiló havonta? Nyilván nem (persze pontos számokat nem tudok, én csak hobbi fodrász vagyok). De mégsem mondja senki a fodrászra, hogy hiéna. Sőt, a játékboltosra sem mondja senki. Ez vajon miért lehet így? 
Van ismerősöm, aki pl. úgy van vele, hogy amíg kicsit veri át a taxis, addig leszarja, de ha már 2-3szoros szorzóval veri át, akkor már felháborodik. Mondhatjátok, hogy nincs mérték, én, aki egyszer ketyegő órával álltam a hotelnél, ugyan olyan hiéna vagyok, mint azok, akik a népligetben állnak. De akkor a logikátokból kiindulva az Uberrel sem volt semmi probléma. Én életemben egyszer ezer forinttal "átvertem" egy utast, az XY hiéna 5000-rel veri át minden nap, az Uberesnek meg engedélye sem volt, de hát ugye szerintetek nincs mérték, mindenki bűnös. Akkor minek kellett tüntetni ellenük? Vagy az már szerintetek is túlzás volt, amit az okostelefon buznyákok műveltek? 
Vannak haverjaim, akikről tudom, hogy lerántják az utast, ettől függetlenül jóban vagyok velük, de nem értek egyet ezzel, Ennyi. Lehet oltogatni engem, hogy "nincs jellemem" meg csak két éve taxizom, ezért csicska vagyok és kussoljak. De ezt az oldalt mások is olvassák (utasaim is voltak, akik mondták, hogy néha olvassák a "hellótaxit"). Van egy olyan érzésem, hogy szerintük nem én leszek a hülye. 
Nyilván a baj velem van, mert egy olyan vállalkozói közegből jöttem, ahol vastagabb ceruzával írták az íratlan szabályokat. Élesebb volt a határvonal a "szabad" és a " nem szabad" között. 
Én csak azt akarom, hogy ha eljön a robotautók kora, akkor legyen miért az utasnak az élő sofőrt választani, ne pedig a gépet. 

Egyébként az a tablet machinálás érdekelne, hogy mégis hogy csinálják, milyen fizikai elv mentén. Igen csak bele kell nyúlni egy szoftverbe, hogy ezt megcsinálja valaki, aki ilyenre képes, az meg nem taxizni fog, hanem 3-szoros fizetésért informatikuskodni  
balagge 2018.01.30. 10:24:59 / # 347667
avatar

"Ettől még ugye, ugyanannyi fuvart ugyanannyi taxis vinne el, tehát semmivel nem lenne kevesebb bevételünk, csak nem rohadnánk bele az autóba." Azaz!
👏🏻
tomajer 2018.01.30. 07:28:04 / # 347661
Persze persze.
Ne vegyük egy kalap alá.
Az egyiket meg kell büntetni, hogy többet ne jusson eszébe, a másikat ki kell vágni innen, mint macskát szarni!
 ...  de úgy, hogy soha többet semmiféle kiskapun ne settenkedhessen vissza.
Mekkora qrvanagy felháborodás lenne.

Pedig az előttemszólóknak tök igaza van.  A kis stiklikből alakul ki az, hogy akkor én majd nagyobbat, aztán én mégnagyobbat, aztán a következő már szerinted is hiéna ...
A kis stiklik  pl.  adócsalás, hozza azt, hogy az egyik taxis versenyelőnybe kerül a másikhoz képest.
Nekünk ..   mármint a taxisszakmának ez a zsigereibe van ivódva ...  annó, az antennahegyezés, batyuverseny, kispálya, nagypálya, ...  minden az enyém, a többieknek az jut amit én nem tudok elvinni.
Mindig van aki "okosabb" akar lenni a többinél, és áldoz erre ...  most, a tabletek machinálásával próbálkoznak hallottam már tabletes batyuról :-)
Sz'al az optimális az lenne, ha mindenki szépen betartaná az írott és íratlan szabályokat, és egyenlő feltételekkel dolgoznánk.
 ...   és ha még azt is elérnénk, hogy senki ne dolgozhasson mondjuk heti 60 óránál többet ...  nna az lenne aztán a kánaán!
Ettől még ugye, ugyanannyi fuvart ugyanannyi taxis vinne el, tehát semmivel nem lenne kevesebb bevételünk, csak nem rohadnánk bele az autóba.
Oldalszám: 11