Hozzászólások száma: 178
Ugrás a hírhez Oldalszám: 9
Témakörök > Hírek fórumai > Argosz, a Magyar Argentin Dog Fajtamentő Egyesület és az istenek ajándéka! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2022.07.08. 21:36:07 / # 352790

Bull Types Rescue

7 ó. 🖤Egy viadalos kutya emlékirata🖤Amennyire emlékszem egy koszos ,düledező romos fészerben születtem az isten hàtamögött négy testvéremmel.Egy deszkàkból tàkolt koszos kis luk volt az otthonunk ,ami sàros,mocskos és bűzös volt 🙁Nem szerettem itt lenni,de ide születtem és itt testvéreim és az édesanyàm ölelő mancsai közt lehettem 🥰Ő nem ide született ,de évek óta Itt élt és itt dolgozott !Amíg pici voltam,sokat làttam az anyukàmat meg a testvéreimet és sok időt töltöttünk együtt,de sajnos ez hamar elmúlt 🙁A testvéreimet hamar elvitték és többet nem làttam őket 🙁Ahogy cseperedtem és megtanultam önnàlóan enni elvettek a mamàmtól és egy màsik helységben helyeztek el .Többé nem làtthattam a mamàmat 🙁Azt mondtàk,hogy nagyon jó kiskutya vagyok és olyan hatalmas harcos leszek mint az anyukàm meg az apukàm🥰Akkor még nem tudtam ,hogy ez mit jelent 🙁Az új szàllàsomon sok korombéli ,de idősebb tàrsam is volt.Ismerkedni nem nagyon tudtam,velük,mert mindenki külön volt zàrva.Mi egymàssal nem jàtszhattunk csak az emberrel. Volt ott egy tréner nevezetű bàcsi ,aki minden nap hozott nekünk enni meg inni és sokat jàtszott is velünk 😉Rongyokat húzigàltunk,labdàztunk és tanítgatott mindenféle új dologra 🙂Szerintem nagyon szerethetett ,mert mindig hozott sok vitaminos szurit ,szteroidot és teljesítménynövelőket is kaptam ,hogy ne legyek beteg 🙂Azt mondta ez kell a jó teljesítményemhez és hogy egészséges nagykutya legyek !Hittem neki 🙁 Pedig ő màr akkor tudta,hogy ezekkel roncsà tesz ,de akàr meg is ölhet 🙁Nagyon élveztem a tanulàst és jól is haladtam a feladatok elvégzésével. Élveztem ,hogy mindig dicsérnek és "Nagy harcos"-nak neveznek ☺️Sok időt töltöttem a trénerrel és Ő lett az én baràtom 🥰Még nevet is kaptam tőle :Hozzàl sok pénzt a konyhàra te büdös dög☺️Ez lett az én nevem !Nem igazàn tetszett,de hàt a baràtomtól kaptam,így büszkén viseltem 🥰Akkor még elhittem ,hogy ő is szeret,hogy a baràtsàgunk őszinte és tiszta mint egy angyal glóriàja 😭Teltek a hetek ,hónapok és egyre kínzóbb lett az anyukàm hiànya.Szerettem volna tudni róla,hogy mi van vele?Jól van e ?A testvéreim is jól vannak vajon ?Na ,meg szerettem volna eldicsekedni vele,hogy milyen jó tanuló is vagyok .Biztos nagyon büszke lenne ràm 🥰Sajnos nem tehettem meg 🙁Éltem az életemet ,amit az ember kiszabott ràm.A napjaimat csak a csalàdom hiànya és azok félelmetes , fàjdalmas hangok keserítették meg és zavartàk,amik sokszor beszűrődtek a zàrt ajtókon keresztül is 🙁Messze voltak tőlem ,nem làttam és nem tudtam mi az,de azt igen,hogy rossz érzés fogott el ,amikor ezeket a hangokat hallottam 🙁Igyekeztem nem törődni vele és csak a tanulásra meg az edzésekre összpontosítani.Az egyik legügyesebb tanítvànya voltam a trénernek és büszke is voltam magamra 🥰Egy nap az az ember ,akit a baràtomnak hittem,odajött és azt mondta :" A mai nap lesz a Te nagy napod büdös dög .Ma megmutathatod mit tanultàl ."Nagyon örültem ,hiszen ma jól megmutatom a baràtomnak milyen ügyesen cibàlom a rongyokat meg a plüsskutyàkat 🙂Büszke lesz ràm ezt garantàlom 🥰Eljött az este !A baràtom kivitt a hàzból és mindenféle cuccokat rakott ràm.Szögeset,hegyeset,éleset meg ki tudja még mit.Nem értettem mire ez a nagy biztonsàgi öltözék, hàt màr csak okoz nekem sérülést egy rongykötél az edzés alattTürelmesen àlltam és vàrtam mikor fejeződik be ez a művelet,hogy végre elkezdhessem tanulni az új dolgokat .Ekkor hatalmas sikolyokat,hörgést,vonyítàst hallottam 🙁Meghűlt bennem a vér ,levegőt sem mertem venni és rémülten forgattam a fejem mindenfelé ,hogy mi lehet ez ?!A vàlaszra nem kellett sokat vàrnom :" Úgy hallom büdös dög ,az anyàd megint meccset nyert "Miféle meccs?Hol van az anyukàm ?Most én hova megyek ?Mit csinàlok ?Remegő làbakkal àlltam ott ,amikor egyszer csak kinyílt az ajtó.Az ajtó,ami mögül hónpokig a fàjdalmas hangok szűrődtek ki.A félhomàlyban egy tàntorgó kutya alak jött velem szembe .Ahogy közelebb ért belémhasított a felismerés :"Ez az én anyukàm 🥰"De, miért véres?😭Miért sàntít?😭Anyaaa !! Anyaaa !!!Mi történt veled?Anyaaa szeretlek 😭Próbàltam odajutni hozzà ,de nem engedtek 🙁Még pàr lépést tett , mikor visszafordulva ràm nézett a tàvolból ,majd összecsuklott és fàjdalmasan azt üvöltötte :" Odabent harcolj vagy meghalsz " Nem sokat kellett vàrnom,hogy megtudjam mi van az ajtó mögött és az anyukàm miért mondta azt ,amit mondott .Egy raklapokból összetàkolt ring!Vér mindenhol !A fàjdalom és.félem szaga a levegőben !Néhàny vesztes sorstárs letakart és kidobàsra vàró teteme 🙁Ekkor vilàgosodtam meg,hogy az én tanàrom ,akit a bàtomnak hittem és szerettem,az a harcra és a halàlra készített fel hónapokon àt.Nem akartam ölni,de tudtam ha nem teszem meg ,akkor az ellenfél végez velem !Igaz,ez az első próba meccsem volt ,ahol még csak tesztelgetnek ezért most még kaptam védőfelszerelést,de a következőnél màr nem fogok . Attól a naptól kezdve elvesztettem a hitemet a bizalmamat az emberekben !Becsapott és elárult az az ember ,akit én szerettem .Egy pillanat töredéke alatt milliónyi kis szilànkra tört a bizalmam .Attól a naptól fogva elvették a lelkem ,megfosztották minden érzésemtől és egy gyilkológéppé tettek !Minden napom csak a küzdelemről szólt ! Beteg, lelketlen emberek jàtékszerévé vàltam! Harcoltam az életemért és azért ,hogy az embereknek ezzel pénzt szerezzek !Az én harcaim àltal ők jómódban és gazdagsàgban élhettek .Nem is törődtek màssal !Soha nem szerettek és az sem érdekelte őket, ha egy viadal alkalmàval ott veszek a ringben 🙁Sem én,sem az anyukàm ,sem a hozzànk hasonlóan viadalos telepeken sínylődő tàrsaink élete nem szàmított ezeknek az embereknek nevezett élölényeknek!Ekkor értettem meg a nevemet is :"Hozzàl sok pénzt a konyhàra büdös dög "Nem a nevem volt ez,hanem utmutatàs !Egy parancs ...egy àltala elém kiszabott cél ,amit el kellett érnem ,hogy kiszolgàljam a gazdàm kapzsisàgàt,hogy élhessek 🙁Élet ???Mégis milyen élet volt ez így ? 🙁 Hosszú évek és szàmtalan ringben töltött véresre marcangolt nap telt el,amikor is végre megismerkedhettünk az igazi nagybetűs EMBEREKKEL ❤️Sokan fogtak össze értünk,hogy megmenekülhessünk ebből a pokolból ❤️Egy darabig úgy tűnt végre elfelejthetjük a véres múltunkat ,amit nem mi vàlasztottunk ,hanem amire kényszerítettek minket !Menekülésünk utàn hosszú hónapokig egy telepen éltünk szeretetben és nyugalomban.Azonban a sors nem az életet szànta nekünk tovàbbra sem 🙁Eljött a megkínzóink felelőségre vonàsànak napja !Ez volt életem egyetlen vesztes mérkőzése és egyben az utolsó harcom is ,amit most nem egy ringben ,hanem egy tàrgyalóteremben vívtam !Itt màr esélyem sem volt 🙁Halàlbüntetést szabtak ki ràm ,olyanért amit el sem követtem és amit elkövettem arra is kényszerítettek !Hol veréssel,hol drogokkal hol isten tudja mi mindennel.Nem volt mentség,nem volt enyhítő körülmény ,nem volt új esély !Ràm a halàl vàrt ,amíg a fogvatartóim,,megkínzóim valami nevetséges "térdelj a sarokba 1 óràra " ítéletet kaptak❗Csalódtam benned ember és màr nem elösször !Mit tehetnék elfogadom a sorsom és vele együtt az ítéletet is !Most itt fekszem egy hideg fém asztalon, benyugtatózva és hamarosan lehunyom a szemem örökre 🙁Mégis boldog vagyok..boldog, mert a megmentőim itt vannak velem .Ők valóban szeretnek és fontos voltam nekik❤️Most pedig az utolsó utamra is elkisérnek,ahol nincs több harc nyugalom és béke !Zàporozó forró könnycseppjeik az arcomon gördülnek le és minden egyes könycseppben hatalmas szeretet van ❤️Ö lelő karjikban nem félek a halàltól sem !Sajnàlom,hogy fàjdalmat kell okozzak nektek a halàlommal 😭Mielőtt azonban végleg lehunyom a szemem és egy jobb vilàgba tàvozom kérnék valamit tőletek !Egy amolyan utolsó kívànsàgként !Ne tàntorítson el ,ne törjön meg benneteket ,hogy most nem sikerült !Küzdjetek,harcoljatok és győzzetek ahogyan én tettem hosszú éveken àt a ringben !Harcoljatok minden eszközzel a rossz emberek és a rossz törvények ellen !!Fogjatok össze és töröljétek el a föld színéről az összes àllatkínzót !Engem màr nem menthettek meg ,de a lelkemet màr azon a napon megmentettétek ,ahogy eljöttetek értem ❤️Sokan vàrnak még ràtok ne késlekedjetek !!Vigyàzzatok magatokra baràtaim,megmentőim❤️Búcsúzom :Egy soha nem volt neve kutya ❤️

tomajer 2022.07.08. 19:35:44 / Módosítva / # 352789

Szurkolók az Állatokért Alapítvány

rdsSepoont3h7n2gap,uta1e744g59405789amm54l2ucg:u1ggT0laf 23a 

TEGNAP MEGGYALÁZTÁK, ÉS MEGTIPORTÁK AZ ÁLLATOK JOGAIT ÉS A MAGYAR ÁLLATVÉDELMET!
Mindezt az a bírónő tette egy személyben, akit tegnap Nyíregyházán a tárgyalóteremben teljesen hidegen hagytak a hallottak és látottak, ő az aki közönyösen nézte végig a bizonyítékként bemutatott viadalos videót, amelyben kegyetlenül tépik szét egymást kutyák viadalokon, miközben azok az emberek bíztatják kutyáikat, akik a vádlottak padján ültek. Hiába a több száz oldalas ügyirat, tanú kihallgatások jegyzőkönyvei, több órás videó anyag a viadalokról amelyekben egyértelműen felismerhetőek a padon ülő vádlottak, több hónapon keresztüli telefon lehallgatás anyaga, a lefoglalt illegális gyógyszerek, stimuláló és teljesítménynövelő injekciók, tetten érés, viadal szervezése, fogadás, szaporítás, állatkínzás anyaga, és még sorolhatnánk mennyi bizonyíték van a bűnszervezetben elkövetett törvénytelen cselekedetekre, és mégsem volt elég. ....SEMMIT NEM KAPTAK!!!
Elkeserítő a tudat, hogy hány hónapig dolgozott a NNI, hogy felgöngyölítse az ügyet, hogy minden kis és nagy halat minden résztvevőt elkaphassanak. Majd mikor összeáll a kép, több tucat rendőr bevonásával, a TEK-esek rajtaütöttek az állatkínzó bűnszervezet tagjain. A végtelenül kihasznált kutyákat a rendőrség és az állatvédő szervezetek elszállították, biztonságosan elhelyezték, gondoskodtak róluk nap mint nap. Orvosi ellátást kaptak, és a rehabilitációjukat már akkor megkezdték. Családi, élhető, szocializált kutyákat neveltek belőlük, rengeteg munkával sok-sok időt rászánva, hogy egyszer ha készen állnak rá, új esélyt kaphassanak a normális élethez.
A vádlottak padján csupán egy emberen láttunk megbánást, az összes többi lelkiismeret furdalás nélkül ült a vádlottak padján. A haszonszerzésért és a szórakozásért képesek voltak tele injekciózni és viagrával tömni kutyáikat azzal a céllal, hogy kegyetlen gyilkológépekké válhassanak ezek a szerencsétlenek. Fogadásokat kötöttek arra, hogy kinek a kutyája adja fel előbb, kinek a kutyája vérzik el előbb a ringben. A bírónő mindezek után kimerte mondani azt, hogy ezek az emberek nem bűnözők!!!
HANEM MIK???
BABAARCÚ ANGYALKÁK???

Valaki mondja már meg nekünk azt, hogy mit kell ahhoz csinálni, hogy a bűn elkövetését vagy az állatkínzást ennyi bizonyítékkal megállapítson valaki, és igazságot szolgáltasson végre? Mert mi megcsináljuk!Miután a bírónő kimondta az ítéletet, a vádlottak mosolyogva és nevetgélve távoztak a teremből...vérlázító!!!Nekünk pedig vérzik a szívünk, és forr bennünk a tehetetlen és elkeseredett düh.Most pedig megkérdőjelezünk mindent...A törvényt, a bíróságot, az igazságszolgáltatást, az ép elmét, a hitet és a tiszta lelkiismeretet.Ez a bírónő, a rendőrség, a nyomozóhatóság, az állatvédő szervezetek több éves áldozatos munkáját tiporta a földbe. Az ügyész munkáját viszont köszönjük, előtte le a kalappal! Mindent megtett amit lehetett. Harcolt, érvelt, bizonyított. Teljes erőbedobással kiállt és megvédte az állatok jogait, amit nagyon köszönünk!!!"

Tisztelt" bírónő!
Elkeseredettek, csalódottak és elégedetlenek vagyunk?...igen, mérhetelenül!!!
Adtál a sz@rnak egy pofont😡... köpj fel és állj alá!
KÉRÜNK KARMA, SIESS! GYERE GYORSAN, MERT TÉNYLEG SOK A DOLGOD...


tomajer 2022.07.02. 21:28:25 / # 352785
Sajnos a törvények, nem elég szigorúak :-(
alelölülő 2022.07.02. 16:39:04 / Módosítva / # 352784

Magyarország, a kutyagyártó nagyhatalom

A hatalmas kereslet miatt a szaporítók túltenyésztik a kutyákat, akik rossz körülmények között nőnek fel, és nem kapnak megfelelő orvosi ellátást. Ezeknél a kutyáknál csak később jelennek meg súlyos betegségek és sokan közülük fiatalon el is pusztulnak.

tomajer 2019.09.22. 19:32:09 / Módosítva / # 350260

Nagyon sokáig élt a menhelyen.  (egy év)
Több okból is.  Laci, aki rehabilitálta, beleszeretett, tehát, nem nagyon akarta kiadni ...   (akárkinek)
A másik, hogy ki a franc akar kivinni, egy problémás, negyvenkilós pitbullt?!?

Vicces, hogy mindig így járunk.  Argosz volt az első Corsónk, a maga majd 70 kilójával.  Nekünk ő volt a természetes ...  azóta se láttunk akkora példányt mint ő volt.
Jorden, egy negyven + kilós Pit.
Azóta, viccesnek érzem, a 25-30 kilós vérebeket :-)


Lacival, a rehab részeként, elindultak, és harmadikak lettek, a Hard Dog Race nevű versenyen.

Szeretik egymást.
Mondjuk, kicsit túlzottan is.  (persze mindketten ivartalanítva vannak)
Ha a Conit elvisszük mondjuk állatorvoshoz, és a Jordit nem, akkor a Jordival be kell menni a házba, és véletlenül se egyedülhagyni, mert kimenne az ablakon a Coni után.
Egyszerűen begőzől, ha a Conit elvisszük, nyüszítve járkál a lakásban, nem eszik, nem iszik, amíg haza nem érak a királylánnyal ...

Az első medence.

Megsemmisült. :-(
Aki nem vigyáz a medenszíjére, az így jár :-)

Persze ez azért jobb :-)

Hozott anyának rózsát!

Igaz, a "saját kertjében szedte"
Így aztán átadta és futott :-)
Én meg röhögtem ...  nagyon ....
Hogy mit kaptunk ...  mindketten.   Csinálhattam kerítést.   ....   odais :-(

Éééés, meg lettem fenyegetve, hogy kiköltözhetek a kutyaházba..

Amit persze azóta se használ senki :-)

Éééés, ilyen ha játszanak ....

tomajer 2019.09.22. 19:23:33 / Módosítva / # 350259

Megpróbálom néhány képben összefoglalni az elmúlt kétésfél évet ...

Jordi, az ürömi menhelyről származik.  A Tetovált állatmentők mentése, egy nyóckerben "kutyázó"  ifjútól, akitől már a sokadik kutyát kobozzák el (azóta is) állatkínzás miatt.


tomajer 2019.09.21. 20:44:13 / Módosítva / # 350256
Kicsit elhanyagoltam ezt a topicot.
Coni mellé, pár napon belül került új tesó:  Jorden.
tomajer 2019.09.21. 20:26:50 / Módosítva / # 350255

Egy kis felhőtlen rohangászás ...

 

tomajer 2019.08.26. 20:15:43 / # 350154


tomajer 2017.02.07. 19:37:58 / # 346788

Időpont:
2017. február 8., reggel 7:30-tól.

A tüntetés célja: börtönbüntetést az állatkínzóknak.

Helye: Szegedi Törvényszékkel szemben, a parknál. Aznap reggel 8:15-kor kerül tárgyalásra a baltával fejbe vágott kutya ügye.


tomajer 2017.02.04. 15:59:58 / # 346767

Alex alulmaradt a halállal szemben ...  mi megint elvesztettünk egy családtagot :-(

Alig négy hónapja vettük magunkhoz gyógykutyának, Argosz elvesztése után. Másképp nem éltük volna túl. Nem bírtunk volna hazajönni az üres házba.
Tudtuk, hogy nagyon beteg (szívférges). Tudtuk, hogy a kezelése is életveszélyes.
A kezelés, és utána az első két hónapban folyamatos életveszélyben volt.
Tudtuk.  De más tudni és más átélni.
És az első két hónap éppen eltelt, amikor karácsony előtt esténként elkezdett nem enni, rosszkedvű lenni és szabályos légzés helyett inkább csak pihegni ....  széklete nem volt ....  gondoltuk, székrekedés ...  sok csontot kapott az ünnepi készülődés alatt.
A két ünnep között levittük az orvoshoz, akik némi vargabetű  (hashajtó) után megállapították, hogy "szívnagyobbodása" van.  Mivel ő nem az az édibédi, mindenkit szeretünk kutyuska volt, asztalra felfektetés, és komoly vizsgálat kábítás, altatás nélkül elképzelhetetlen volt.  Az orvosok nagyon rendesek voltak, mert a földön állva is hajlandóak és képesek voltak ultrahangozni.
A lényeg:  annyira lelassult a szívműködés, hogy az anyagcseréje is leállt .......
Kapott gyógyszereket, (irdatlan mennyiségű injekciót, hetekig, minden nap) és pár hét múlva "rendbe jött". 

Boldogok voltunk. 

Mondták, hogy a szívgyógyszert élete végéig szednie kell, mert ez nem gyógyul meg, csak lehet vele élni ....
Gondoltuk sebaj, a lényeg, hogy jól érzi magát.

Ekkor került képbe Coni. 

Nem örült neki, de pár hét alatt elfogadta.

Volt nagy boldogság, játék.
Alexre büszkék voltunk.  Ügyesen vigyázott magára, nem rohant túl sokat, nem akarta mindenáron elkapni a kisördögöt, aki sokkal gyorsabb volt nála.

Megint boldogok voltunk.  A két kutya határozottan jól érezte magát, Alex életkedve is látványosan megjött.  Kivirult, játszott mint egy kölyökkutya. Az étvágya megnőtt ... versenyt ettek Conival :-)

Szerdán estére megint fura lett.  Nem ette meg az egész vacsorát, puffadtnak tűnt a hasa, és kókadt volt, és nagyon nehezen lélegzett. 
(az előző ilyen állapotnál az volt a tendencia, hogy este rosszabb volt, reggel semmi baja, délutántól megint romlott)
Most reggelre se lett jobban :-(
Délután lerobogtunk vele az orvoshoz, aki nagyon elkeserített minket.  Sokkal rosszabb volt az állapota, mint decemberben. Sürgősen keressünk kardiológust.

Mivel, a három hónapos kontrolljára nyolcadikára már volt időpontunk, felhívtuk a kórházat, hogy mehetünk e előbb, mert baj van.  Nagyon rendesek voltak, még aznap (pénteken) du. kettőre mehettünk.
Hazarobogtam érte, kocsiba ültünk, mentünk anyáért, és irány a kórház.
Nagyon boldog voltam amikor odaértünk. Addig folyamatos lelkiismeret furdalásunk volt .. éjszaka, hogy alszunk, nappal, hogy egyedül hagyjuk (Coni nappal nem volt vele, mert nem mertük még őket magukra hagyni.  Egyszer egy percre csuktam rájuk az ajtót és megkapta a kicsit) Rettegtem, hogy mire felébredünk, hazaérünk, már nincs .... :-(

De odaértünk az orvoshoz. Boldogság.  Itt már nem lehet baj. Nagyon szarul volt, de bíztunk. 

Az orvos ránézésre (nnajó, meg egy kis hallgatózásra) azt mondta, hogy sajnos nagyobb az esély arra, hogy már nem visszük el, mit arra hogy felépüljön :-(
Fel tudtuk tenni zokszó nélkül az asztalra ...  simogattuk két oldalról, és bátorítottuk.  A szívultrahang azt mutatta, hogy sajnos, nem csak  a mellkasban van szabad folyadék, de a szívben is.
A kezelés, lecsapolás.
De ebben az állapotban altatni életveszélyes, ébren szúrni a stressz miatt szintén.
Dönteni kellett.
Abban állapodtunk meg ...  jó, nem mi, az orvosok ...  hogy egy egész pici nyugtatóval megpróbálják.  Én letettem a szent esküt, hogy nem fog bántani senkit, hisz ott vagyok a fejénél ...  és hát nincs is ereje teljében.
Itt következett az első hiba.  Az orvos, feljebb emelte az asztalt.  Ettől Alex úgy bepánikolt, hogy le kellett fognom, nehogy valakiben kárt okozzon.   Ekkor állt le először a légzése ...  de csak egy pár pillanatra ...  Próbáltam megnyugtatni.  Látszólag sikerült.  Az orvos beadta a nyugtatót, elfordult és elkezdett az eszközeivel motyózni ...
Ketten simiztük, duruzsoltunk a fülébe ...   egyszercsak megállt ...   minden ....  nem mozdult, nem lélegzett ...  ordítottam az orvosnak,   odafordult, megmerevedett, és azonnal üvöltött a másik orvosnak gurulóskocsiért ..  közben megpróbálta újraéleszteni ...  megmozdult ..  rándult egyet, még  feléledt a szeme ,,,  talán ... szívmasszázs tovább ..  megint rándul ...  örülünk, átdobták mint egy zsákot (éppen senki nem félt, hogy megharapja) a gurulós kocsira és berohantak vele a műtőbe.

Minket kidobtak.   Kimentünk elszívni egy cigit ..  párom zokog .. én bizakodok ...  Fél cigi után be ... leskelődünk, látunk e valamit ...  orvosok már kint, gurulóskocsistul újra az ultrahangnál ...  reménykedés ...   aztán észreveszik, hogy ott vagyunk.
Kijön, és sajnálkozva közli, hogy többet nem sikerült életet masszírozni bele ...  már a kezünk között meghalt :-(

Ha nem lenne Coni, már nem élnénk :--(


tomajer 2017.02.03. 18:51:22 / # 346765
Sajnos ...  elment Argosz után :-(
Még nem tudom leírni ..  majd ...  összeszedem magam talán.

zoli578 2017.02.03. 17:45:22 / # 346764
avatar

Alex is elment? Mi tőrtént a szívféreg? Sajnálom.

tomajer 2017.02.03. 16:58:33 / # 346763
Édes kicsi morgós Alexünk!
Rövid időt adtál nekünk


tomajer 2017.01.11. 10:33:48 / # 346651

tomajer 2016.12.27. 12:42:23 / Módosítva / # 346508

tomajer 2016.11.12. 19:14:28 / # 346311
Valahogy akkor épp senkinek nem jutott eszébe :-P
alelölülő 2016.11.12. 17:13:54 / # 346308
Legyen szép karácsonyotok egy egészséges kutyával!
Arról nincs videó, amikor a hasadon áll és vicsorog?

tomajer 2016.11.12. 13:11:06 / # 346307
Köszönjük.

A legrohadtabb két napon túl vagyunk.  A második, amikor a sírós videó készült, az hajnali háromig tartott.  Akkor csendesedett és aludt el szegénykém:-(
Most már csak túl kell élni trombózis nélkül a hat hetet.

thomas 2016.11.11. 16:01:00 / # 346303
Le a kalappal,tényleg gyógykutyát választottatok....  *szurkolás
Oldalszám: 9