Hozzászólások száma: 6418
Ugrás a hírhez Oldalszám: 321
Témakörök > Hírek fórumai > Újjá alakul a TGFSZ! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
tomajer 2016.01.12. 09:16:30 / Módosítva / # 342049
Telegdy Gábor ("Nazoli" a Tgfsz alelnöke volt)
 +36 30 935 33 53.
Az onkológián fekszik. Sürgősen vérre van szüksége.
A vércsoport "A" pozitív.
A fenti számon hívható most.
Segíts kérlek. Add tovább!

 

Aranyospalabácsi 2015.04.01. 10:57:58 / Módosítva / # 338708
avatar

Kattints a Mataxegy-re!

Kekec 2015.03.31. 18:34:46 / # 338701
avatar

Milyen demokratikus szervezet az ahol anonímként,egy email cimen toborzod a leendő tagságot.

Így ne számíts arra,hogy sokan csatlakoznak.

Nem bántásként írtam fentieket,csak figyelem felhívásnak szántam.

Aranyospalabácsi 2015.03.31. 02:03:31 / # 338687
avatar

Az már elég lesz.

mataxegy 2015.03.30. 18:56:55 / # 338681
avatar

1990 óta.   

hiénakutya 2015.03.30. 18:11:45 / # 338679

És


a-kinti 2015.03.30. 17:39:26 / # 338678
avatar

Te mióta vagy a szakmában ?

Bao 2015.03.30. 13:03:13 / # 338675
avatar

Persze, Egernél meg a törökök győztek...

Aranyospalabácsi 2015.03.30. 12:59:18 / # 338674
avatar

Hajrá!

szálka 2015.03.30. 12:19:40 / # 338668
avatar

Nem neked szánta Bao. Egyébként ő is rosszul tudja, de ezt én már egyszer letisztáztam vele. Hagyd a fenébe.

mataxegy 2015.03.30. 12:12:19 / # 338667
avatar

Lehet nem a megfelelő helyre írtam. 

Ez itt a nyelvtan szakkör? 

Bao 2015.03.30. 11:57:44 / # 338666
avatar

És előtt vessző?

Hmm...

zenitó 2015.03.30. 11:47:53 / # 338665
avatar

Dicséretes a lelkesedés.

Viszont ha nyilvánosság elé kívánunk lépni fontos jelige a helyesírás is.

Tehát egyelőre,és nem egyenlőre.

Kezdésnek.

mataxegy 2015.03.30. 11:23:16 / # 338664
avatar

Jelige: Friss vér!!! 

Mivel megszűnt a TGFSZ,  páran úgy gondoljuk mégis fontos lenne egy igazi érdekképviselet. Szeretnénk egy igazán demokratikus szervezetet létrehozni.  Ehhez keresünk tagokat. Első körben az alapításhoz minden társaságtól 3-3 emberre lenne szükség. Közülük kerülne ki az első ügyvivő testület. Társaságonként 1-1 fő. A döntések, állásfoglalások előkészítése lenne a feladatuk. Az általuk képviselt kérdésekről a teljes tagság foglalna állást. Ma a tabletták, okos-telefonok világában gyorsan meg lehet oldani a szavazást. Az eredmény alapján hozná meg a döntéseket a vezetőség. 

Egyenlőre ennyit. 

Akit érdekel legyen kedves megkeresni a mataxegy@freemail.hu-n.

Köszönöm a lehetőséget. 


Franky 2015.03.28. 18:03:29 / Módosítva / # 338652
avatar

Amen

(mondjuk ez egy TGFSZ-nek nyitott fórum(

Franky 2015.03.28. 18:01:32 / Módosítva / # 338651
avatar

Bevallom, örülök, hogy ilyet is hallok. Csak egy szűk kör tudja, milyen nehéz is volt a helyzete. Egyébként a problémák hozták az egyre nehezebb működést is. Menekültek a süllyedni vélt hajóról. Mert nem süllyedt, csak azt hitték, és maga a menekülés miatt süllyedt el.

A szervezetnek volt egy belső és egy külső arca és harca. Mondhatni a szervezeti működés kerekei közé homok keveredett. Ettől függetlenül, bár nem vitatom, hogy volt egy-két hibás lépés, de nem elfordulni, hanem segíteni, támogatni kellett volna. Vagy leváltani a vezetőt. De ezt már kifejtettem, senki nem vállalta fel a felelősséget, így senkinek nincs joga semmit Zsolt szemére vetni.

Metálnak eddig sem volt, és eztán sem lesz konkurenciája. Mert bár az OTSZ neve jelent valamit, a vezetője nem a szervezet által képviselt taxisokon kíván segíteni, csupán saját magán. Egy politikus, mindig ott van, nyilatkozik, de valós esetleg történelmileg is feljegyezhető tettet soha nem hajtott végre. Ráfeküdt azokra a sikerekre, amit mások elértek, maga előnyére fordította a sikereket.

Egy lobbista, helyezkedő taxis. Ilyenek voltak bőven a múltban, akik ilyen módszerekkel kizárólag magukon akartak segíteni. Ismersz többet is. Málna, Demszky, stb.



Amsel 2015.03.28. 17:57:59 / # 338650
avatar

A TGFSZ-el kapcsolatos témát részemről lezártnak tekintem. Kiváncsian várom a Betti féle társaság ténykedéseit.

Egy fontos dologra hivnám fel a figyelmüket ! Feltétel nélkül egy politikusnak se higgyenek !!!

Amsel 2015.03.28. 17:45:55 / # 338649
avatar

Januárban  hosszabb külföldi utamról megérkezve,felhivott a Zsolt.Sokáig,talán volt vagy másfél óra is hogy a TGFSZ-ben zajló eseményekről beszélgettünk.Nem volt vidám hangulata,és csak a panaszáradat jött felém.Hogy milyen aktuális problémákról esett szó, csak azért nem tudom elmondani, mert megigértem,hogy nem adom tovább.Akkor megjósoltam,hogy nem sokáig lesz egyben a szervezet,ha nem tud a sarkára állni,és határozottabb lenni,ami az irányitást illeti.Az volt a legfőbb baj,hogy egy jó két évvel ezelőtt bizonyos személlyel már igen komoy konfliktusa támadt ,amiben később ugyan tűzszünetet tartottak,de a háttérben azért csak ott volt az előzmények  rossz emléke. Ez bizony rányomta a bélyegét a következő évek munkájára.Lazitott a gyeplőn és sokszor volt, hogy csak az árral úszott. Ezt többször hangsúlyoztam neki,de mindig azzal nyugtatott, hogy semmi gond uralja a helyzetet.A végeredményt már ismerjük.

Kár hogy igy történt !

Hombárfejű dörzsölheti a tenyerét,mert nincs már komkurencia .

Franky 2015.03.28. 12:14:01 / Módosítva / # 338648
avatar

Mindamellett, hogy nem én lettem megszólítva, mégis úgy érzem, hogy természetesen a véleményedet tiszteletben tartva és elfogadva, azért fűznék néhány szót a mondataidhoz.

Amit írtál a vélemények el nem fogadásáról, létszámokról, az egy igen szűk összefoglalása a valóságnak, illetve van benne, valószínűleg a tények teljes ismerete nélküli, ferdítés is. 

A tagok, illetve ezt a fórumot olvasók egy része tudja ki vagyok, és ez csupán azért érdekes, mert 10 éve nem taxizom, teljesen más területen dolgozom, viszont szép és rossz emlékek alapján mindig segítettem a TGFSZ munkáját. A belső dolgokba nem szóltam bele, mégis sok adatot és tényt ismerek.

Vannak nem figyelmen kívül hagyható tények. 2011-12 óta sok esetben ajánlotta fel Zsolt a lemondását, miután többször kapta meg azt, hogy nem jó irányba haladnak a dolgok. Minden ilyen esetben valahogy senki nem kívánta a helyét átvenni... Miért is? Ha valami nem tetszik, változtatni kell. Ez igaz. Mondjuk kissé hátráltatta a vállalkozói kedvet, hogy egy szervezet vezetése nem a csillogó sikerekből, a story-magazin címlapjából áll. Sőt, a munkák 99 százaléka a háttérben folyik, olyan időben amikor más alszik, vagy egyszerűen a családjával van. Sok megbeszélés a szervezet vállalt céljainak elérése érdekében nem is publikus, a vezető csapat teszi a dolgát előbbi feltételek mellett. Ilyen jelentős, de számotokra nem is ismert munkát végeztek, amiben sokan vetek részt, Telegdy, Szálka, stb.

A szervezet működtetése, a könyvelési feladatok, a bevallások, levelezések, hivatalos tennivalók valószínűleg a többségnek ismeretlen feladatok, bár mint vállalkozók, ismerniük kellene. De valójában pofázni könnyebb, ezért sokan ezt választották, majd csodálkoztak, hogy nem fogadják meg a véleményüket.

Én magam azt tapasztaltam, és az internet igen sok információval szolgál, szinte mindenki mást akar, és a legzajosabbak akarnak a legkevésbé feladatot vállalni.

Visszatérve a gondolathoz, miért nem vállalták át a szervezet működtetését mások? Mert pofázni könnyebb. Fogalmatok sincs, mennyi éjszakába nyúló szakmai megbeszélés folyt telefonon, hány hétvégét kellett beáldozni, hogy ki legyen alakítva egy egységes, kompromisszumos megoldás. Fogalma sincs a lelkes Amazonnak, a gyalázkodó másiknak, hogy hány megbeszélés után döntött úgy a TGFSZ, hogy nincs demonstráció, mert meg kell tartani az ígéretet. Azt hiszik, hogy létrehozták a spanyolviaszt Hát el kell, hogy keserítsek minden lelkes újoncot. Ilyen pillanatok az elmúlt években tucatszám voltak. Semmi új ne történt, csak az ostobaság átvette az irányítást. Jobb így? Majd meglátjuk. Már most látszik, hogy a teher ne fogja sokáig nyomni a mostani lázadók vállát. Le fogják söpörni, és megmarad a senki által nem tisztelt Metál úr, mint érdekképviselő.


Tehát kérdezem: lehet, hogy nem úgy működött a TGFSZ, ahogy Te, vagy mások szubjektíven szerették volna, de jobb lesz nélküle? Nem hiszem, hogy a közeljövőben lesz olyan szervezet, ami jogi támogatással, kommunikációs szakemberrel, számviteli szakemberrel, (akik persze ingyen dolgoznak) felvállalnak ennyi szembeköpést ettől a társadalmi rétegtől.

Minden szervezet, ami felvállal valamilyen képviseletet, kell, hogy egy úttal rendelkezzen. Aki belép, annak dolga csupán a fizetés, és joga, hogy érdeklődjön, esetleg segítsen. Aki nem fizet, annak nincs joga. Semmihez. Pofázni és szapulni meg végképp nincs. Mert ha nem tetszik, ki kell lépni. Jellemtelen és gyalázatos, amikor valaminek tagja vagyok, havi egy kávé árát sem fordítom rá, és még fennhangon hirdetem, hogy a szervezet, annak vezetői szarok. Na ilyen környezetben kellett dolgozni, de a dumán kívül tenni senki nem akart, átvállalni meg végképp. természetesen nem Rád gondolok, de mindenki felismerheti, melyik csapatba tartozik.


Én magam mondjuk nem bánkódom, mert lesz másra is időm. Egyben sajnálom, hogy így végződik, mert szerintem amit ilyen ostoba támogatással elérhető volt, azt a TGFSZ elérte. 

De nagy örömmel látnám, hogy fél, egy év múlva van egy másik, összetartó, és erős szakszervezet. Nézzük meg 1 év múlva. Nem lesz. Szerintem. És remélem nem lesz igazam...

Amsel 2015.03.28. 04:22:09 / # 338647
avatar
"Nem tudom kibe akarsz még így utólag rugni egyet, de ahogy elnézem őket, még taxist se nagyon akarnak látni egy darabig, nemhogy érdekképviseletet."

Senkibe nem akarok rúgni,hiszen megtette a sors,az a sors amelyiket kihivták maguk ellen.
Volt már több mint ezer fizető tagja a TGFSZ-nek! Megkellett volna tartani őket,és lett volna megfelelő anyagi erő. De nyilván nem azért hagyták el a TGFSZ-t mert unatkoztak! Talán mert nem jó irányt vettek a dolgok.Mert a vezetésben nem vették jószivvel ha valakinek más volt a véleménye mint az övék,vagy legalábbis bizonyos személyeknek (vagy személynek) nem tetszett.

"hogy amikor tenni kell,akkor senki nincs ott,......."

Nem kellett volna elmarni embereket !

Emlékszem volt olyan megbeszélés amikor 27-en is voltunk! Az utóbbi egy évben hány főre redukálódott a a begbeszélésen jelenlévők száma ? Biztos volt vagy 4-5 !

Csak úgy mellékesen jegyzem meg,hogy bár régóta nem értettem egyet azzal amerre a  TGFSZ haladt,de ennek ellenére mindvégig kifizettem a tagdijat.

Az én lelkiismeretem tiszta.

Oldalszám: 321