Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
Fotó 2020.09.19. 08:52:43 / # 351831
avatar

https://privatbankar.hu/cikkek/kozerdeku/lezart-hatarok--lezart-eletek.html?utm_source=rss&utm_medium=referral

Kérdések 2020.09.18. 22:30:16 / # 351830
avatar
Lehet hogy erre vonatkozó rész valahogy elmaradt de legalább megtudtuk hogy lélegeztető gép van kezelő személyzet nincsen ?
Lehet hogy nagyon nagy  szarban lesznek az emberek és ezt nagyon nem érdekli az illetékeseket ?
Lehet hogy már megint azon agyalnak hogyan lehet többet behúzni adó formájában az emberektől vállalkozóktól pl sávos KATA ?
Lehet hogy ez már közröhej és rá kell jönni kóklerek gyülekezete ?
Fotó 2020.09.17. 19:00:06 / # 351829
avatar

Nem hazudtál csak késik  a történet. Ahogy látom KATA-sokat is jól agyon akarják szívatni jövőre ez várható volt mert nagyon szarul áll a költségvetés és még rosszabb lesz nem kicsit hanem nagyon ! Az érdekesség hogy az a kamara találja ki aki jogtalanul szedi a semmire a sápot . Magyarul a kamara nem a vállalkozók érdekét képviselik fehéren feketén látható .Cudar világ jön még ha be is vezetik a KATA nem fizetését többszörösen fogják vissza venni és sajnos nem károgásból  mondom . Rossz előérzetem van .......

donkihóte 2020.09.16. 18:29:31 / Módosítva / # 351816
avatar
Sajnos hazudtam. Érthetetlen ez a késlekedés, pedig nagyon számítottam rá.  Bocs.
anyahajókabinajtóhajtogató 2020.09.14. 15:49:50 / # 351806
avatar
Nem belevonva a politikát, de ha a kormánypropaganda nem arról szólna 10 éve, hogy itten eljött már a kánaán, és nem termeltek volna saját Dagobert bácsikat (Mészáros, Tiborcz, Simicska, Garancsi, stb...), akkor nem lenne benne az emberekbe az a hiedelem, hogy itt bizony van pénz bőven. Szóval legközelebb gondolják át, mit hazudnak éveken át, és akkor senki sem vonja kérdőre őket, hogy hol van a pénz. 

Ami a görögös viccet illeti...lehet én értem félre a lényegét, de elég sok kutatás megmutatta már, hogy igazából ez valójában fordítva történt, a déli országok fizették a vacsoráját a németeknek azzal, hogy bevezették az eurót. 
cheater 2020.09.12. 18:09:09 / Módosítva / # 351801
"Az idézetek azért voltak mert megsajnáltam hogy senki nem tud prezentálni egyet sem ha már annyira kedvesen szívhez szólóan tettél rá célzást . Az agyam nincsen szerényen bútorozva ezt azért megjegyezendő halkan"

Ja értem. Ok, vettem.-)

A határzár nem függvénye a gazdasági együttműködésnek.

"Románokra való elmélkedésed kicsit hibás olyan Hír tévés . Fizetés 70% -át adták az embereknek"
Kérdés ha újra jön a krach - ami egyre sanszosabb sajnos - mit fognak adni és miből. Spanyolok is hasonló elméletet követnek, sőt, ők mindig is, már a vírus előtt is.  De valóban, a gazdasági elmélet sokszor működik, ha nagy a baj pénzt kell szórni az emberek közé, igy indítva be újra fogaskerekeket. Itt a két fő kérdés, hogy miből és meddig? Mert ez az igazán ingoványos talaj.  

Azért szálltam veled vitába, mert már a kiindulópontod hibás. Te - és még sokan mások - sejtésem szerint egy olyan világot képzeltek el, ahol a narancssárgák ülnek a pincéjük mélyén az aranyrudakon, mint a Dagobert bácsi. Ehhez képest egy politikusnak épp az a jó, ha pénzt szórhat az emberek közé.  Másképp nem választják újra. Ezt a fegyvert meglepően sok ország vezetői használják, mintha nem lenne holnap. 
De befejeztem én is, politika topicba pedig nem megyek át, mert annak sosincs vége. 


Na, még egy viccet engedj  meg, talán értékelni fogod:

A görög, a spanyol és az olasz elmegy vacsorázni. A vacsora végén hozzák a számlát, ki fizet?
A német.
Fotó 2020.09.12. 10:11:40 / # 351797
avatar
Látom nosztalgia hegyek vannak az már történelem lapozzunk arccal a vasút felé éljenek az úttörők bár a kisdobos nyakkendőmet is elvették mert nem voltam méltó rá Kár volt Paulo idézetet felrakni még a végén a hamiskártyástól ami teljesen illik rá kapsz a pofádra .Sajnos Oliver megmondta előre !
Kérdések 2020.09.11. 21:46:01 / Módosítva / # 351795
avatar

Lehet hogy nem is 10 éve inkább 15-20 éve?

Lehet hogy búcsúzóul :

Szavak. Megint csak szavak. Mindössze arra szolgálnak, hogy bonyolultabbá tegyék a dolgokat.

Lehet hogy ez is Paulo Coelho bár engem ezek nem érdekelnek és úgy tudom Téged sem  ?

Lehet hogy inkább : Bízzál Istenben és tartsd szárazon a puskaport ?


Kérdések 2020.09.11. 21:35:16 / Módosítva / # 351794
avatar
Lehet hogy mi már leraktunk az asztalra valamit és nem kellene egy bizonyos szint alá menni ?
Lehet hogy 10 éve egy pici közünk van ahhoz ami jelenleg is folyik a bíróságon és előbb utóbb minden szemét tetű megkapja azt amit érdemel ?
Lehet hogy nem olvassák figyelmesen amit írsz és ha egyszerre több mindenről akkor keveredik és összezavarodnak ?
Lehet hogy a régmúltból átvett propaganda elméletre  gondoltam amit pontosan nem írnék le?
Lehet hogy megint hátrább kellene vonulnunk mivel annyira nem is vagyunk érintettek csak sok ismerősünk van a szopatós cicin igaz ez nem játék hanem a valós élet és ebbe bizony bele is lehet dögleni akár családostól is ?
Fotó 2020.09.11. 19:24:59 / # 351791
avatar
Az idézetek azért voltak mert megsajnáltam hogy senki nem tud prezentálni egyet sem ha már annyira kedvesen szívhez szólóan tettél rá célzást . Az agyam nincsen szerényen bútorozva ezt azért megjegyezendő halkan .
Én nem a politikai akartam írni csak valamire kíváncsi voltam amire nem nagyon kaptam választ de már megszokhattuk ezt is .A szemellenzőt azért le kéne venni legalábbis tágítani a látóhatárt .Parragh köszönöm a javítást bár nem nagyon érdekel hogy írják helyesen mindenki tudta kiről van szó és azt is miket csinált és csinál kókler módon .Ha nem tudtad összerakni mit miért írtam sorry nem az én készülékemben van a hiba és semmilyen világháborús szerepig nem mennék le vagy fel , utálom a háborút bár lehet hogy most is háborúzik valaki az is lehet hogy démonokkal .Azért abba nem kötöttél bele  hogy semmilyen segítség nem lesz legalábbis azoknak nem akiknek kellene !Biztos nem véletlenül vannak a Hősök terén bizonyos ágazat képviselői . Nem a jó levegő miatt !Románokra való elmélkedésed kicsit hibás olyan Hír tévés . Fizetés 70% -át adták az embereknek  .
"Az EU közösen, közös megegyezés alapján" ebbe azért kicsit belesántítanék mert úgy olvastam a határlezárás nem tetszett az Eu-nak .Végül is mindegy itt lehet mindenről pofázni úgy se változik  semmi .Javaslom olvasd el még egyszer mit írtam és értelmezd újra nem szégyen neki futni másodszor is . Én azt írtam :egy valós nagyon kemény helyzet amit lehet rosszul és kevésbé rosszul kezelni , de ha ezt vontad le ebből nem tudok ellenszert erre .
Jó egészséget minden bántás nélkül és az eddigi leírtakat nem tekintem kioktatásnak és maradjunk meg ezen a szinten akár válasz nélkül is !




donkihóte 2020.09.11. 18:30:14 / # 351790
avatar

15-én állítólag kiderül, legalábbis többet fogunk tudni. Ha nekem hazudtak, akkor sajnos én is hazudok. Türelem.

cheater 2020.09.11. 17:36:34 / Módosítva / # 351788
Izé.. sejtettem, hogy lesznek Coelho idézetek, bár azt nem hogy tőled. 
Az odamondogatást nem tudom miért vetted magadra, nem gondolnám, hogy neked kellene megadnod a választ és a helyes írányt. Bár ha tudod a válaszokat akkor ne tartsd magadban.

Pallagh (Parragh?) Nagy Imre temetése, rothadó alma, ausztriai "Magyar ne lopj!" tábla... hogy jönnek ezek ide? Ha ilyen léptékben haladunk eljutunk Magyarország világháborús szerepéig. 

Azt kérdezted itt, többször, hogy mi lesz a KATA-val, elengedik vagy senem ,mi a terv, ki mit tud.  Mivel sokadjára sem válaszolt senki én megpróbálkoztam egy tippel:  hogy feltételehetően , ha újra leáll minden, akkor veszik elő ezt a könnyítést.  Számomra az előzmények alapján ez tűnik logikusnak. 
Idézem a válaszod:  "Szerintem meg nem lesz sem könnyítés sem segítség mert nagyon nagy szarban van a haza ezt propagandával nem lehet legyőzni ."

Több kérdés is felmerül a fejemben ezzel kapcsolatban.  Egyrészt, ugye az alap, hogy ha ott a zsebedben a válasz akkor miért kérdezed, főképp ilyen vehemensen napokon át?  Csak nem azért, hogy ezt a mondatot elmondhasd?  Mert akkor valóban kezd jó lenni rád az odamondogatósok inge. De ha ez a mondat mindenáron kikivánkozik belőled akkor miért vársz a kimondására napokat? Odamész a politika topicba és beirod mint állítást. Nem lesz könnyítés, a propaganda nem oldja meg, a Románok jobbak ennek utána lehet olvasni (hol, a Facebookon?), hát egész pontosan erre való a politikai topic. 

Az EU közösen, közös megegyezés alapján, közös stratégiával megy neki a válságkezelésnek. Heteken át birkóztak egymással, mindenki a sajátjaiért lobbizva, hogy minél több jusson. Erről szólt a vita. Minden félnek volt valami hasfájása, neki ez a prioritás, annak meg az és igy tovább. Nagy nehezen megegyeztek és jelen állás szerint ezt a megegyezést követi minden tag. 
Erre jössz te, ebből kiemeled a magyarokat és közlöd hogy a magyarok nem jól kezelik a válságot. Akkor ez nem úgy helyes, hogy egyik sem kezeli jól? 
Fotó 2020.09.11. 12:22:12 / Módosítva / # 351778
avatar

"Nem akarok semmit sem változtatni, mert nem tudom, hogyan változtassak. Már túlzottan hozzászoktam önmagamhoz.  Paulo Coelho

Az èlet egy utazás .Rajtunk múlik,hogy mikèpp haladunk :csak áramlunk az árral,vagy követjük saját álmainkat!  Paulo Coelho

Fotó 2020.09.11. 10:39:21 / # 351776
avatar

Elnézést én azon nem szeretnék vitatkozni de még beszélgetni sem hogy ki mit nem élt át ,csak azt látom hogy mindenki jobban kezeli a váltságot . Itt most nem egy démon van akit propagandával le lehet győzni, hanem sajnos egy valós nagyon kemény helyzet amit lehet rosszul és kevésbé rosszul kezelni .

Az meg dühítő hogy a tőlünk leszakadt ( régebben ) Román , Cseh  és szlovák hogy nyugatabbra ne menjek, átugrottak mindenben minket talán a kondenzcsíkjukat lehet látni hátulról . Utána kellene olvasni ennek hogy miért és ők hogyan kezelik a helyzetet.  Nálunk valahogy mindig fázis késés van interneten utána lehet nézni mert ugye az internet nem felejt !

Szerintem meg nem lesz sem könnyítés sem segítség mert nagyon nagy szarban van a haza ezt propagandával nem lehet legyőzni . Bár azt hallottam hogy van egy beadvány miszerint engedjék el a katát jövő év közepéig és egyéb fizetni valókat is mert még csak most jön a java. Lehet hogy mese de a mesékben hiszünk az olyan jó és szép ....

Én csak kérdeztem volna és nem mondogattam oda, de utálom  amikor Magyarországon bizonygatni kell ki a magyar és ki nem, nem mennék bele hogy egy menekült ukrán akarja megmondani .

Próbáltam politika mentesen nem sikerült, de látom hogy a taxisokat belevonva téves következtetéssel, mert itt nem csak taxisokról szól a történet . Nem szeretnék bele menni abba sem hogy egy Pallagh nevű "tanácsadó" azt nyilatkozta riporternek amikor megkérdezték tőle hogy mi lesz a sok munkanélkülivel .....nem tudnak mit kezdeni ilyen számú állas vesztett emberekkel. Magyarul oldja meg meg mindenki ahogyan tudja , országhatáron kívül  azonnali kirúgás jár ilyen mondatért!

Abba se szeretnék belemenni hogy a fővárosi vezetés mit hogyan csinál mert ez nem most lett elszúrva. Taxidrosztdíj hasra ütésszerű gusztustalan emelés sárgítás, pénztárgép,kamarai 5000Ft sáp  és még sorolhatnám . Minden taxis betette a fejét kis hurokba talán késő is vergődni mert fent le van osztva már a lapok . Nem csak a taxisok vannak ebben az országban különben is sajnos ez a szakma már nem igazán szakma, felhígult és tele van ide nem való emberekkel !  Ehhez kellet a színes aki ugye böriben van és akik beférkőztek a taxisok berkeibe és jól élnek belőle a mai napig is. Régebben  mondtam 1 engedély 1 taxi !

Az is megérne egy elmélkedésen túli alapos vizsgálatot BOLT  / lett bank ,szabadjelző és egyéb anomáliák, esetleg a Főtaxi reptéri leadó és berkeken belüli gusztustalan dolgok , / felvetődik a kérdés miért ? Esetleg valaki benne van ? Azért lehet csinálni büntetlenül .....következmények nélküli ország lettünk ? Olyan ez kicsiben mint nagyban az ország ugye, Mátrai erőmű ?

Régebben elképzelhetetlen lett volna hogy egy taxis haldoklik kifordulva a kocsijából és nagyon sokan segítség nélkül elmentek mellette gondolom mindenki tudja kiről beszélek . Ez az ágazat egy munkanélküli felszívó ágazat lett minden szar ember bekerült egy zárt társadalomba ezért tart itt taxis társadalom na meg a jogszabályok miatt is amit igaz nem ők hoztak .

Ami meg itt ebben a rétegben az megy országosan is ezt is vagy tudomásul veszi az ember vagy esetleg behány tőle, de attól még nem fog változni semmi.

Az alma is belülről kezd el rohadni erre majd emlékezzünk .

Tudomásul kell venni lefőtt a kávé !

Sajnálom hogy már nem büszkén mondom Magyar vagyok,  egy világ omlott össze bennem  amikor Ausztriában ki volt írva Magyar ne lopj ! Lehet hogy igazuk volt ?

Pedig anno amikor a rendőrségi fogdán tüntetésekről elhurcolva vagy szamizdat miatt lebukva és Nagy Imre újra temetésén ahol szervező és aktív résztvevője voltam még büszke Magyarként vettem részt. Azt veszem észre mint 45 után hirtelen rengeteg partizán lett, manapság meg rengeteg ........és osztja észt . Szoktam kérdezni melyik ágy alatt lapított hol szarta össze magát vagy esetleg III/III volt ?

Pannonhalmán megtanítottak arra : két pont között legrövidebb út az egyenes .

Jó egészséget és vigyázzon mindenki jó túl élést kívánok



cheater 2020.09.10. 17:37:15 / Módosítva / # 351771
Fotó ez nem politikai kérdés, ezt a világon még senki nem élte át.  Ha jelenleg még az átkos egypártrendszer lenne Magyarországon a  KB főtitkára, Kádár János sem tudna mást tenni, mint a szakemberek javaslatait és véleményét követni.   Az egész világon Spanyolországtól kezdve Olaszországon át 20%-on ketyeg a turizmus és van ahol ezt még csak most fogják megélni.  A jelenlegi kormány így is pengeélen táncol ebben az ügyben - és nem csak a miénk, mindegyik - ha visszaszorítja a turizmust akkor tönkretette a gazdaságot, ha nem szorítja vissza akkor pedig a pénz fontosabb mint az emberélet.  

Mindegy mi a döntés, mindig lesz valaki aki begyalogol egy fórumba és jól odamondogat a világ előtt egy "na látjátok én megmondtam!"  szerepében tetszelegve. Ha ez a döntés akkor ezt mondta meg, ha az a döntés akkor meg azt mondta meg. Milyen elegáns, még kockázata sincs. De engem mikor nézek vagy olvasok egy ilyen palit mindig az foglalkoztat, hogy ha ő ennyire tudja akkor mondja már meg nekünk a titkot és árulja már el, hogy mi a megoldás. Na, ebbe a hibába egyik sem esik bele, javaslat az nincs, csak kritika. A javaslat az ugyanis veszélyes, az tettenérhető és elszámoltatható. Csakhogy javaslat nélkül a kritika némiképp már uncsi, legalábbis én már unom ezeket a jól odamondogató embereket. 

Akkor kaptunk könnyítést, mikor kötelező jelleggel lezártak mindent, éttermet, szórakozóhelyet, stb. Megkockáztatom, hogy ha újra ebbe az írányba fordulna az ügy akkor újra megkapnánk. De azért érdemes nem csak taxis szemmel nézni a világot, rajtunk kívül még igen sokan vannak bajban, sőt, van akik még csak most lesznek.  Nekik is jár a segítség. 

Egyébként mi még szerencsés helyzetben vagyunk, ugyanis mindkét oldal valamiféle megmagyarázhatatlan okból (bár még az is lehet hogy igazuk van)  számottevő erőnek gondol minket, igy harcolnak a kegyeinkért.  Pl. az ellenzék - amely most a fővárosi vezetés - szüntetgeti meg a taxidrosztokat arra hivatkozva, hogy a kormány lenyúlja azt a pénzt amit mi drosztdíj gyanánt fizetünk be, igy nincs pénz ezeket fenntartani, beszéljük meg a Kormánnyal.  Olaj a tűzre, majd a taxisok biztos nekiindulnak és megoldják azt amit nekik a választásokon nem sikerült.  A Kormány pedig erre válaszként csapdát állít, 50 milliárdos segítségnyújtást javasol az adott ágazatnak a Főváros részéről. 

Hogy ennyit foglalkoznak velünk, nekem ez azt mondja, hogy nyilván is tartanak minket. Nyilvántartanak. Nyilván tartanak tőlünk.  
Fotó 2020.09.10. 13:22:26 / # 351769
avatar

Szerinted ez politika hogyan lesznek szarba hagyva a vállalkozók ? A kérdésre még mindig nem kaptunk választ ezek szerint senki nem tudja az őszintét !

tomajer 2020.09.09. 19:58:39 / # 351764
Tényleg nem itt kéne politizálni.  Van erre külön topic!
Kérdések 2020.09.09. 13:23:51 / # 351763
avatar
Lehet hogy jó pár embernek vállalkozónak lefőtt a kávé mégiscsak ott lesznek hagyva az útszélén ?Lehet hogy nem érdekli őket mit fognak zabálni miből fizetik a megélhetésüket csak a költségvetés ne szálljon el ami már a szakadékban lefelé szabad esésben zuhan?
Fotó 2020.09.09. 08:28:21 / # 351762
avatar

Én nem basztatok senkit csak megkérdezném ,hogyan tovább ? Szó van arról hogy a KATA könnyítés újra lesz,  vagy szopatva lesznek az állampolgárok köztük  taxisták  , úgy hallottam senkit nem hagynak az útszélén vagy még sem .....

Tud valaki erről valami információt ?

cheater 2020.09.06. 18:01:11 / # 351756
Egér...  jönnek Coelho idézetek is? 
Azt javaslom távolodj el picit a Facebooktól, mert ott téged csúnyán átvernek.
Oldalszám: 544