Hozzászólások száma: 10868
Ugrás a hírhez Oldalszám: 544
Témakörök > Hírek fórumai > Gyökeresen átalakítja a ferihegyi taxi szolgáltatások rendszerét a Budapest Airport A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
donkihóte 2021.07.29. 15:54:54 / Módosítva / # 352301
avatar
Esküszöm, hogy törölni akartam, de nem engedte már, mert tudtam, hogy megsértődsz, pedig nem állt szándékomban, de ezt nem lehet másképp megfogalmazni.
donkihóte 2021.07.29. 15:49:38 / # 352300
avatar
Magyarul a jelenlegi kormánynak köszönheted, nem az eu-nak, nem az összefogásnak, és nem is a szerencsédnek. Úgyhogy az lenne a minimum részedről, hogy nyilvánosan nem adnál hangot lépten-nyomon az ellenzéki mivoltodnak, ner ellenességednek, nem  ütnéd őket állandó jelleggel. Nem kell rájuk szavazni, nem kell őket szeretni, támogatni, csak legalább ezzel háláld meg azt a 8 millát, amit ajándékba kaptál. Ezt ne vedd támadásnak, felszólításnak vagy akárminek, ez egy egyszerű észrevétel a részemről. Mert mégiscsak karcolja az igazságérzetemet ez az elvtelenség. 
tomajer 2021.07.29. 15:28:00 / # 352299
Olyat olvastam, hogy az elektromos autók támogatására kell fordítani.....
És (ritka pillanat) de volt annyi eszük, hogy kiszámolják mennyit pöfög a városban egy civil, és mennyit egy taxis ... így hát, jól döntöttek. 
De idénre már visszavettek belőle 10%-ot :-(
donkihóte 2021.07.29. 11:54:13 / # 352298
avatar
Olvastál vagy hallottál olyat, hogy az eu ( vagy a dk, esetleg a moslékkoalíció más résztvevője ) előírta volna, hogy márpedig ezt a pénzt a taxisok zsebébe kell juttatni? Mert ha nem, akkor bizony meglehetősen visszataszító az álláspontod. 
tomajer 2021.07.29. 08:24:43 / # 352297
Igen igen.
Talán én voltam az egyetlen :-P
Egy 300 fős csoportban szépen le is vezényeltük a tavalyit. 
Az ideibe már nem szóltam bele, hagytam a "fiatalokat" érvényesülni.
Nem is lettek olyan sikeresek :-(
mozinéző 2021.07.28. 21:27:13 / # 352296
avatar
A pályázatot legalább elovastad?

tomajer 2021.07.28. 20:40:23 / # 352295
Nem.
Az EU.
 :-P
donkihóte 2021.07.28. 20:24:13 / Módosítva / # 352294
avatar
Pedig az autódba nem a dk szállt bele 55 százalékkal...
tomajer 2021.07.25. 23:03:06 / # 352292
Az Ők és Mi-t, nem Mi találtuk ki!
Nem tudom emlékszel e arra amikor kvázi kisajátították, a kokárdát!
Onnantól nincs nemzet.
Van a fidesz és vannak a többiek.
Én a többiekhez tartozom.
És ennek sok köze nincs a VW-hez....  meg a szivárványhoz :-P
De ugye ez nem az a topic!
cheater 2021.07.25. 21:29:46 / Módosítva / # 352291
Nekik? 

Vannak 'Ők' és vagyunk 'Mi', ez az alaptézis? Feltételezem 'Mi' vagyunk a jók, 'Ők' meg a rosszak. A Birodalom és a Köztársaság, mint a Star Warsban, És persze evidens, hogy aki a Köztársasághoz tartozik az mind jó, aki pedig a képzeletbeli vonal túloldalán van az mind gonosz, hisz ugye mi más lenne...

Megkockáztatom, hogy ez ennél jóval bonyolultabb.  Ez nem a narancssárgák és a 'Mi' vitánk, hanem a magyarok és németek vitája. 

Azzal az apró 9 milliárdos segéllyel a németek teljesen jogosulatlanul változtatták meg a piacot, talpon hagyták a már csődbe ment légitársaságukat, így véve el piacot mindenki mástól.  Én nem olvastam egy némettől sem, hogy ezt nem szabad csinálni. 
Viszont azt naponta olvasom, hogy a németek szerint a magyaroknak mit nem szabad. 

Tudom, hogy nem voltunk sosem egy politikai véleményen, de mióta Volkswagent vettél sokkal szivárványosabban látod a világot =)
tomajer 2021.07.25. 20:46:14 / # 352290
Csakhogy ezek nem segélyt akarnak adni, hanem elvenni ami a másé.  Amit ő piaci áron megvett.
Mint ez sajnos már kishazánkban szinte természetes ha egy cég megtetszik nekik :-(
cheater 2021.07.25. 15:54:35 / Módosítva / # 352288
Azt mondod most mi kergettük meg a németeket?  Jaj szegények, rögtön könnybe lábad a szemem.

Utoljára akkor voltam ilyen büszke mikor lejött a hír, hogy a MOL korrumpálta a horvátokat.  Végre volt annyi pénzünk, hogy ne minket fektessenek le.

Nem mellesleg ez a német képviselő tavaly is hisztizett, mikor a Lufthansa 9 milliárd eurós gyorsegélyt kapott a német államtól?  Mert ha nem, akkor elegánsabb ha csendben marad.
tomajer 2021.07.24. 21:14:44 / Módosítva / # 352287
Tudod, amikor bekopog két kopasz fekete öltönyös ember, és visszautasíthatatlan ajánlatot tesz egy olyan cégre, amit nem is akarnak eladni ....
... ilyemi lehet az, amikor az ajánlatot a tulajdonos elsőre nevetségesen áron alulinak titulálja, pár hét múlva meg már "meggondolandóként" nyilatkozik.
cheater 2021.07.24. 11:58:59 / # 352286
Mit értesz 'hogyan' alatt, a vételi ajánlat az ilyen antidemokratikus dolog?
anyahajókabinajtóhajtogató 2021.07.24. 11:28:04 / # 352285
avatar
Szerintem itt a "hogyan" a probléma a német embernek. 
cheater 2021.07.24. 08:31:36 / Módosítva / # 352284
Egy német képviselő aggódik, hogy a magyarok visszavásárolnák a magyar területen lévő repülőtér üzemeltetési jogát és az Európai Bizottsághoz fordul, hogy ezt ne tehessék meg?? 


Én meg aggódom, hogy a frankfurti repülőtér nincs chilei tulajdonban. 
Már csak Ursula von der Leyen emailcíme kell, meg is írom neki.
tomajer 2021.07.23. 18:47:59 / # 352283

Vizsgálatot szorgalmaz egy német politikus, amiért Orbánék meg akarják szerezni a ferihegyi repülőteret

A német képviselő szerint félő, hogy a magyar kormány terve alattomos taktikára épül.

Már Németországban sem újdonság, hogy a magyar állam többségi tulajdont kíván szerezni a ferihegyi repülőteret üzemeltető cégben. Egy német politikus, Gunther Krichbaum azonban úgy látja, ki kell vizsgálni a szándékot, mert félő, hogy a kormány, Orbán Viktorral az élén alattomos taktikához folyamodik – írta a Bloomberg.

Krichbaum, aki a német parlament tagja, nemrég levélben fejezte ki aggodalmát a magyar kormány tervei miatt. A levelet a politikus az Európai Bizottság elnökének, Ursula von der Leyennek is elküldte, melyben arra kérte őt:

vizsgálja felül a ferihegyi repülőtér államosítására irányuló (magyar) törekvéseket.

Krichbaum szerint elsősorban arra kell választ kapni, hogy a vásárlási szándék nem ütközik-e az uniós jogokba, illetve elvekbe.

A repülőteret üzemeltető Budapest Airport főtulajdonosa a német AviAlliance, amely a hvg.hu kérdésére korábban megerősítette, hogy a magyar kormány nem kötelező vételi ajánlatot tett a részvényeseknek. A Magyar Nemzet erről azt írta, hogy a tulajdonosok kevesellték azt, a kínált összeget a piaci ár alattinak tartották. (A cég értéke 2,5-3,5 milliárd euró lehet.)

A reptér visszaszerzésébe Palkovics László innovációs és technológiai miniszter is besegít, aki kormánybiztosként látja el a kapcsolódó feladatokat. Arra a kérdésre, hogy mi szüksége az államnak a repülőtérre, Palkovics nemrég azt mondta:

Ferihegy lemaradt, az állam azonban biztosíthatná az elvárt minőséget.


alelölülő 2021.06.17. 15:07:11 / # 352261

tomajer 2021.06.08. 06:22:01 / # 352243

Hamarosan visszautasíthatatlan ajánlatot tehet a kormány a Budapest Airport tulajdonosainak


Palkovics László szerint méltányos ajánlatot készülnek tenni a reptér megvásárlására,  ......

és ha nem eladó, akkor a kormány visszaállítja a többségi állami tulajdont.    :-)))

Kérdések 2021.05.12. 09:02:01 / # 352216
avatar
Lehet hogy itt még nagyon érdekes dolgok fognak kiderülni ?
Oldalszám: 544