Hozzászólások száma: 513
Ugrás a hírhez Oldalszám: 26
Témakörök > Droszt Híradó > Kik és hogyan akarnak kibújni a Fővárosi Taxirendelet tarfaszabályozása alól... feljelentő topic! A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
cheater 2023.03.15. 18:58:56 / Módosítva / # 352982
Értem én, hogy ő hogyan gondolkodik, neki pedig azt kellene megértenie, hogy neki nincs döntési joga, ha bármilyen ügy folyamán egyéb kihágásokkal is szembesül azokat is fel kell tárnia. Ez a munkája. 

A legjobb az az online pénztárgépes pali aki - többek között - a taxisoknak árulja és szervizeli a pénztárgépet jó pénzért, kiemelt vállalkozás, kiemelt engedéllyel mely vállalkozás azért jöhetett egyáltalán létre, hogy a gazdaság kifehérítését elősegítse. Ő ebből kapja a pénzét, enélkül a gondolatmenet nélkül az ő munkahelye nem is létezne. 

Mit csinál mikor végez? Rendel egy viberubert. Mert hogy azok milyen rendes fickók:P  

Na várj, és mit csinál akkor ha a viberuber épp nem tud autót küldeni? Beül a taxidba és folyamatosan hadovál. 
Hogy a taxisok milyen gonoszak, bezzeg a viberuber sokkal olcsóbb, ők akkor miért tudják ilyen olcsón megoldani, a taxisok rablók és különben is kihasználják az erejüket, hogy a társadalmat ezekre a magas árakra rákényszerítsék és hogy a politikusok is félnek tőlük és így tovább végeláthatatlan sorban = )


Nézem ezt a nyomit miközben osztja az észt a kocsimban és azon gondolkodom közben, hogy tud ez úszni? Mert hogy itt vagyunk épp a 
Lánchídon, beqrom a pics@ba... persze előtte megkérdem, hogy tudsz úszni? Tudsz, na akkor gyere, mutatok valamit, nézd ott a vízet, nem látod? Hajolj még kijjebb.. 


Én ezt a fickót ezzel a gondolatvilágával + a fenti példában szereplő rendőrt aki nem végzi a munkáját és azokat a döntéshozókat akik felkészületlenségük vagy azért mert adott cég épp megfektette őket teret adnak a haknigazdaságnak egy szintre teszem: a társadalmi ranglétra aljára. 


Működhetne minden, körülöttem mindenkinek lehetne pénze - így lenne nekem is - de nem, ezek jönnek és okoskodnak. És - legtöbbje - még csak nem is tudja mekkora károkat okoz a tevékenységével annak a társadalomnak melynek tagja.
sipi 2023.03.15. 01:11:29 / # 352979
avatar
Értelem szerűen ha súlyos az eset előveszik,ha nem nem.A belügyi belsős és külsősök is utaznak velük, takarékosság miatt.Tudnak róluk, ha nem merül fel..akkor abban a hitben vannak,hogy legális.
 Csak komoly feljelentés után érhetünk el szankciókat . Pl. a Viber csoportok ellen is.
cheater 2023.03.04. 16:28:41 / Módosítva / # 352977
Nem az érdekel engem, hogy itt az adott sofőr antifa-s e vagy sem - minden bizonnyal nem. Hanem az, hogy egy ilyen helyzetben a vibertaxi/fehér rendszámos sárga autó sofőrje mint mond a rendőrnek, ő ki ebben a sztoriban..? 


A sztori mindegy. Bármilyen ügybe belekeveredhetsz a pesti éjszakában. Vihetsz ukrán pénzbehajtókat - anélkül hogy tudnád ők kicsodák - akik éjjel kettőkor szétvernek egy családot a XII. kerületben vagy egy kábszer neppert aki a te ablakodon át ad ki különös csomagokat fura fazonoknak vagy akár a fenti példában szereplő antifa sztoriba is belefuthatsz. 


Ami biztos, hogy aki garantáltan meglesz a sztoriból elsőként az ő, konkrétan a rendszám a homlokára van tetoválva. Mikor felkérdezik a rendőrök, mint mond a gyerek, ő kicsoda?


Én taxisként megmondom hogy taxis vagyok, rendelés volt, ezek jöttek. De ő ki, a haverjuk? Vagy bevallja, hogy fekete fuvarozó?  
És akkor elengedik azzal a címszóval, hogy ő 'csak' egy fekete fuvarozó?  Még engem is - a taxiengedélyemmel - megrángatnak házkutatást tartanak, minden nyílásomat átvilágítják mielőtt elengednének, de ha valaki fekete fuvarozó azt meg nem rángatják meg?
sipi 2023.03.01. 02:28:28 / # 352973
avatar
Az Antifások külföldről jöttek többnyire,valószínű hivatalosba ültek be.Ha mindegyik csapat kapott is magyar idegenvezetőt, akkor jobban elképzelhető egy internetes kalóz rendelés is. Az intézkedés nagyságán múlik,hogy belekeverik e a sofőrt. Ha nagy akkor még azt is kiderítik,hogy 'szekta' tag e. Itt már mindegy hogy taxizik e rendesen is! 
cheater 2023.02.12. 17:56:40 / # 352970

Van ez a történet a Budapesten több embert bántalmazó antifákról.  


A történetben szerepel egy taxi(?) is, aki cipeli őket. Nem derül ki, hogy a taxi engedélyezett vagy sem, most nem is az adott taxi a lényeg, csak a példa. Tehát tételezzük fel ez egy fehér rendszámos magánautó volt, taxinak álcázva.


Na most, ha hozzám (a taxishoz) beül egy ilyen brigád, akik előtte 10 perccel elkövettek valamit akkor az én seggem be van védve. A rendőrök mindenkit elszámoltatnak - engem is - de van védekezésem, én taxis vagyok, beültek hozzám és ennyi. A rendőrök annyit fognak mondani a viszontlátásra. 


Na de, ha ott ülök egy magánautó úrvezetőjeként mit mondok, én ki vagyok ebben a történetben? 


Ha nem ismerem el, hogy taxiszolgáltatást nyújtok akkor belekeveredek az ügybe, ha elismerem hogy illegális taxi szolgáltatást nyújtok akkor pedig a rendszámom és a pénztárcám bánja.

Vagy semmi bajom, mert ha sárga az autó akkor az rendőr fejében taxi és kész?  Mert ha így van, akkor a rendőr nem tudja a dolgát.

cheater 2022.07.17. 18:05:45 / # 352824





Azt szeretném megtudni, ha a gyerek már hetek óta tolja így a taxit a bulinegyed közepén akkor mi a létjogosultsága rendőrség, NAV, BKK hármasnak a mi szempontunkból?   Meg hogy ki ez és mi vajon a terve hosszabb távon? 
Meg ha neki lehet, akkor nekem is lehet? Jóval olcsóbb lenne.

tomajer 2022.06.22. 19:40:50 / # 352781

Elfogtak két illegális taxist


Két áltaxist fogtak el a rendőrök a fővárosban, a járművek forgalmi engedélyét és rendszámát bevonták – közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) szerdán a police.hu oldalon.

Azt írták: a XIII. kerületi kapitányságára érkezett bejelentés arról, hogy engedély nélkül dolgoznak taxisok egy kórház előtt. A kerületi rendőrök akciót szerveztek, amelybe bevonták a BRFK Közlekedésrendészeti Főosztály és Budapest Főváros Kormányhivatala Közlekedés Felügyeleti Főosztály (BFKH) munkatársait is – tették hozzá.

A tájékoztatás szerint a rendőrök két olyan – éppen fuvarban lévő – sofőrt azonosítottak és fogtak el, akik úgy vitték utasaikat, hogy nem rendelkeztek érvényes engedéllyel, de a szolgáltatásért elkérték a fuvardíjat. Egyikük kocsijában még egy taxióra is be volt szerelve – ismertették. Közölték, bevonták a két autó forgalmi engedélyét és elvették rendszámaikat, mert a járművek alkalmatlanok voltak a személyszállítási tevékenység végzésére, a rendőrök pedig illegális személyszállítás miatt közigazgatási bírságot szabtak ki.


(MTI)

donkihóte 2021.04.30. 06:22:09 / # 352178
avatar

tomajer 2020.04.09. 19:59:30 / # 351341

Próbálkoznak :-)
Majd Hajnalkáék kezükbeveszik :-)


cheater 2020.04.09. 15:11:58 / # 351340

cheater 2020.04.09. 14:48:42 / # 351339

Dylyver, az új titán


Most akkor ez multi-level marketing vagy piramisjáték?  Hogy illegális taxiszolgáltatás, az nem kérdés, de ha egyben piramisjáték is még rosszabb a helyzetük. 

Az Üllői őt 101-be vannak bejelentve, a honlap angol, orosz és magyar nyleven érhető el. 


Idézet a sofőrőknek szánt felhasználói feltételekből: 

"Tudomásul veszi és beleegyezik abba, hogy rendelkezik érvényes járművezetői engedéllyel, amely megfelelő szintű tanúsítvánnyal rendelkezik a jármű üzemeltetéséhez, valamint minden olyan engedélyhez, jóváhagyáshoz és az Ön számára alkalmazandó felhatalmazáshoz, amely a harmadik személyek részére történő személyszállításhoz szükséges a régiójában."


És ezt miképp és hogyan ellenőrzi mielőtt beengedi a rendszerébe? Ennek az ellenőrzésnek jelét nem látom. Egy dolog érdekli a személyes adataidon kívül a céget, hogy ki hívott meg, add meg a dylyver azonositóját.

sipi 2020.02.25. 04:05:21 / # 350929
avatar
Uber Hungary inkognítóban
Bao 2019.12.28. 09:19:13 / # 350762
avatar
Miért hergeled a kollégákat?
Nincs talán nyugi?


karika 2019.12.28. 06:02:04 / # 350761
avatar
Segítsél! Ez mi?
hiénakutya 2019.12.27. 10:20:35 / # 350760


mozinéző 2019.12.26. 12:21:34 / # 350759
avatar
Próbáld meg az egyszínűeket balról jobbra olvasni. 
kertestaxi 2019.12.25. 12:58:45 / # 350758
avatar
A citroen sem taxi, mivel a tetejére"papitaxa" van írva.(jelentsen bármit is ez a szó) Boldog karácsonyt kivánok mindenkinek.
cheater 2019.12.22. 17:44:31 / # 350750
Igen igazad van, megnéztem, valóban aktív taxi, szabadjelző sem világít.. Megkérném tonajert törölje a leaf-es hosszászólásom, ez szimplán egy elkóborolt vidéki taxi. 
zulu 2019.12.22. 10:37:03 / # 350749
avatar
Érdemes megnézni mindkét autó adatait a rendszámlekérdezőben,a leaf az taxi,a citroenben meg 399.000 km után hirtelen 23000 km a számláló állása.
cheater 2019.12.21. 18:05:17 / # 350746


Oldalszám: 26