Hozzászólások száma: 13508
Ugrás a hírhez Oldalszám: 676
Témakörök > Droszt Híradó > 6x6 Hatszorhatosok kuckója A hozzászóláshoz be kell jelentkezned
rosszqtya 2020.12.19. 03:20:37 / # 352034
avatar
a héten eddig 3(!!) frissítés jött az androidos kliensre...
cheater 2020.12.18. 11:47:37 / # 352033

tomajer 2020.08.30. 13:56:20 / # 351715

tomajer 2019.11.11. 17:14:39 / # 350644
Ez valódi totálkár.
Reméljük volt Cascója a kolleginának.
Vagy bérelte a Priust ....
a-kinti 2019.11.11. 14:30:23 / # 350640
avatar

donkihóte 2019.10.17. 12:32:02 / # 350417
avatar
Segíts légyszíves, ez a cikk az MTVA szerződésen kívül hogy kapcsolódik a 36-hoz? Köszi.
szpeti 2019.10.17. 11:02:09 / # 350416
avatar
HÍRMIX
Leáldozóban a főtaxis Nagy Elek csillaga? Kormánypárti politikusok szerint frissítésre, új arcokra van szükség a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarában
Privatkopo.hu2019.10.16. 15:37:00

2020. március végéig szól a megbízatása a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara választott tisztségviselőinek. A Privatkopo.hu értesülése szerint a háttérben már megkezdődtek a szervezkedések a jelenlegi elnök, a Főtaxi és a BÁV tulajdonosa, Nagy Elek (és támogatói) kiszorítása érdekében. Úgy tudni, kormánypárti körökben egyre erősödik az a vélemény, hogy rendet kell tenni a BKIK-ban, amelyhez fiatal, lendületes, új arcokra van szükség a kamara vezetésében.



„Nagy Elek már nem számít tényezőnek a jobboldal gazdasági szegmensében” - vélekedtek szinte egybehangzóan a bűnügyi portál által megkérdezett kormánypárti politikusok, akik szerint frissítésre van szükség az elkényelmesedett  Budapesti Kereskedelmi és Iparkamaránál, és a jövő szerintük nem a „megkopott”, „lendületét vesztett”, „korosodó” jelenlegi elnöké.

Nagy kegyvesztettségére utalhat, hogy a kormánypárti médiában jó ideje nem jelenik meg a neve, arcát nem mutatják a fideszes kötődésű televíziókban, még akkor sem, ha olyan BKIK rendezvényekről számolnak be, amelyeken Nagy Elek is jelen van.

A bűnügyi portál forrásai szerint Nagy csillagának közeli leáldozását vetítheti előre az is, hogy a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) 2019. augusztus 9-én érvénytelenítette az egy hónappal korábban, július 2. napján közzétett, „Fuvarszervezési szolgáltatás/taxiszolgáltatás” elnevezésű, két évre szóló, nettó 500 millió forint értékű tenderfelhívását, amelyet iparági szereplők véleménye szerint olyan paraméterekkel írtak ki, amelyek egyértelműen a Főtaxinak kedveztek, és új közbeszerzési eljárást hirdetett meg - az abban rögzített elvárások viszont már a 6x6 Taxi sikerét sejtetik.

Erről bővebben itt olvashat:

http://privatkopo.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Joghalo&AN=mutyisztantaxi&MN=Joghalo&LN=Hungarian

2020-ben lejár a Budapest Airport és a Főtaxi között 5 évvel ezelőtt létrejött szerződés, amely alapján a Nagy Elek érdekeltségébe tartozó cég a hivatalos szállítója a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőteret üzemeltető külföldi tulajdonú gazdasági társaságnak. A közelmúltban ismét felerősödtek azok a hangok, amelyek úgy vélik, hogy a Budapest Airport és a Főtaxi között 2015-ben született szerződés nem felel meg a 31/2013. (Fővárosi Önkormányzat) rendeletben foglalt előírásoknak. A hírek szerint több taxis társaság is arra készül, hogy az ügy kivizsgálását kéri az új főpolgármestertől, Karácsony Gergelytől.

Közben arról hallani, hogy Nagy Elek cégbirodalma egyre égetőbb anyagi gondokkal küzd, amelynek egyik lehetséges következménye az lehet, hogy a nagyvállalkozó előbb-utóbb kénytelen lesz értékesíteni a Főtaxit. Nem elképzelhetetlen, hogy bizonyos kormánypárti gazdasági körök Nagy pénzügyi „kivéreztetésén” munkálkodnak.

Nagy Elek előéletével ebben a cikkben foglalkoztunk:

http://privatkopo.hu/WebArticleShow.aspx?AGM=Hirmix&AN=nagyeletpalya&MN=Hirmix&LN=Hungarian

(folytatjuk)


tomajer 2019.04.03. 16:08:10 / # 349813


kissg 2018.06.21. 16:04:08 / # 348883
avatar
Véletlen lenne, hogy most dobta be a törülközőt Horvát is?!?!? Vagy Zengő mond le néhány partnerről magától mielőtt elvesztjük? 
A Budapest "kiesésével" már nem nagyon van más, akitől el lehet csábítani utasokat...
kissg 2018.06.21. 15:40:59 / # 348882
avatar
Tervezünk még 26. szülinapot?Tegnap hallottam, hogy Zengő nem fizet a szórakozóhelyeknek és szállodáknak...
Készüljünk, hogy lehúzzuk a rolót és egyszer csak nekünk is bejelentik, hogy eladtak minket is partnerestül, mindenestül?!?!
tomajer 2018.06.01. 09:04:11 / Módosítva / # 348815
Dániel Török  

MA 25 ÉVES A 6X6 TAXI!!!
KÖSZÖNET MINDENKINEK AKI AKKOR EZT A CÉGET SEGÍTETT LÉTREHOZNI !!!
KÖSZÖNET AZ ALAPÍTÓ TAGOKNAK A FÁRADSÁGOS ODAADÓ MUNKÁJUKÉRT!!!
VÉGÜL PEDIG NEM UTOLSÓ SORBAN KÖSZÖNET AZOKNAK A KOLLÉGÁKNAK AKIK MÁR NEM LEHETNEK KÖZTÜNK 😥 !!!

BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT
6X6 TAXI !!!!


szabadataxi 2018.03.30. 01:28:39 / # 348501
Annyival tudnám kiegészíteni, hogy 1993 óta működik, mint a tökös madám büszkén mondta a múltkor…  öööö… egy közeli ismerősömnek. 
cheater 2018.03.29. 21:32:32 / # 348500

69 2018.03.06. 17:31:59 / # 348275
avatar
Akár hogy is... Isten nyugosztaljon,Hápi! :-(  Az utolsó taxis korosztályból való volt.... )  Itt egy történet,amit Ő mesélt,és én elhittem neki. Még a sárgítás előtti korszakbó, mikor már érett az új taxisrendelet. Én már akkor is kifelé kacsingattam a taxizásból,mert nem láttam a jövőt úgy ahogy elképzeltem!Akor maradtam volna taxis, ha a 1 taxi- 1 engedély-1 autó!!  megvalósult volna, amiről még anno a Málnával is értekeztünk.... Tudom,már más szelek fújnak... :-( Szóval beszélgettünk a Battyányi mécsesnél a droszton( Gál Béla, Sanyi Bácsi volt etikás, Hápi , Jani Bácsi 745 vagy 754, szegény ő is itthagyott már bennünket ) arról,hogy mennyivel jobb lenne,ha a Fuvakufárok összeülnének, kitalálnának megy megfelelő tarifát,és kész. Valamint azt is megbeszélnék,hogy akit valahonnan jogosan súlyos szabálysértésért kirúgnak, akkor azt ne vegye fel másik társaság, és akkor tisztulna a szakma. Akkor mesélte a Hápi,hogy volt ilyesmi összejövetel, akkor még volt az " Eredeti RádióTaxi" :-), és a Horváth Pali felált,és azt mondta," hogy az Ő zsebében ne turkáljon senki..."De már ez is történelem, ahogy a Hápi is.... :-(Jó melót nektek!

mármegint 2018.03.06. 14:57:24 / # 348271
avatar
Isten veled "üvegkezű" barátom.
mármegint 2018.03.06. 14:56:35 / # 348270
avatar
Kár hogy nincs "like" gomb.
tomajer 2018.03.06. 11:31:13 / # 348261

Megrendülten értesültünk, hogy ma hajnali négy órakor, Zsombok András (HÁPI)  barátunk, hosszú betegség után, eltávozott az égi drosztra :-(

blackbari 2018.03.02. 09:07:07 / # 348184
avatar
Haha....ès ez csak a jèghegy csúcsa...vicc ami ott bent megy, de tènyleg :
- burkolt fenyegetès, zsarolàs,- demokratikusnak àlcàzott cègvezetès amely nem tűri az èpítő kritikàt ès nem felejt,- 190 ezres kaució,hogy legyen egy kis tartalèka szegèny ZZ-nak,- egyenlőbbnèl is egyenlőbbek...ha ràlèpsz a tyùkszemükre akkor nem felejtenek, feketelistàra kerülsz ès folyamatosan keresik a "casus belli"-t, hogy letiltsanak, ellehetetlenìtsenek, szerződèst bontsanak...Hisz ha valakinek szülnek az autójàban ès  akkora hős,hogy Keresztùrròl nyom Màtyàsföldre akkor az kikezdhetetlen...akkora kiràly,hogy az etikai szabàlyokat sem kell betartania...(urhs bizonyìtèkom van, nem kamuzok)- nincsen egysèges elbìràlàs, szabàlyèrtelmezès - következetessèg meg plàne,- a taxisokat lenèzik,lekezelik, hülyènek nèzik,- ha problèmàd van akkor szinte biztosan egyedül hagynak vele (betegsèg, karambol, műszaki hiba), oldd meg ahogy tanultad...,- ha kritikàt fogalmazol meg azt szemèlyes sèrtèsnek veszik, tàmadàsnak a cèg ellen ès ennek megfelelően szankcionàljàk,- ha taxiskènt ismerősöd van a diszpècserek, telefonosok között akkor ne is jelentkezz oda taxisnak mert kikezdenek, meggyanusìtanak benneteket,hogy összejàtszotok ès ez fordítva is igaz,mert elkèpzelhetetlen szàmukra,hogy egy taxis pl. statisztikàt vezessen, jó kapcsolatokat alakìtson ki utasokkal ès a szerzett informàciòk alapjàn megtervezze napjànak egy rèszèt vagy megpróbàlja ezt. Ördögtől valò dolognak tartjàk ha sejted/tudod,hogy honnan ès mikor èrkezhet egy előrendelès mert egy taxisnak szerintük nem lehet annyi esze,hogy következtetni tudjon...Ha mègis sikerül az ostobànak akkor tuti csal ès a többi kollègàval szemben etikàtlanul cìmet sajàtìt ki...- az etikai vezető a szemedbe mosolyog aztàn alig vàrja az alkalmat,hogy hàtba szùrhasson, de egyèbkènt is a makarenkòi filozófiàt követik,hisz szerintük egy taxis csak abbòl èrt... a pozitìv megerősìtès bizonyìtottan működő pedagògiai elvèről pedig gőzük sincs, - az üzletàgvezető gyümölcs pedig egyszerűen csak így fogalmazza meg a vèlemènyèt : "ti taxisok hajlamosak vagytok egy kicsit tùlmisztifikàlni a sajàt szerepeteket"...
Senkinek sem javaslom jó szívvel,hogy odamenjen dolgozni de èn is csak a sajàt kàrombòl vagyok kèpes tanulni ;) Sokat elmond az is,hogy minkèt baràtom aki idehìvott taxizni màr nincs a cègnèl.
Szabàlyok mindenütt vannak de azoknak csak akkor van èrtelme ha mindenkire vonatkoznak...Na itt ez nem àllja meg a helyèt. Persze hazugsàg lenne ha azt àllìtanàm,hogy nem tanultam semmit a kockàsoknàl/Tőlük de azt,hogy mit is jelent taxizni nem itt tudtam meg... 
tomajer 2018.03.02. 08:38:20 / # 348183
És a Maxtaxiról még nem is tudnak :-)



a-kinti 2018.03.02. 07:18:41 / Módosítva / # 348177
avatar

Oldalszám: 676